Burak Hayko

Burak Hayko

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
514
Gösterim
Adı:
Burak Hayko
Unvan:
Yazar
Aşkın 'provası' olmaz! 'kullanma tarihi' çoktan geçmiş aşk da olmaz. Onu kullanamazsın, kullananlar; kullandığını sanmaktan öteye geçemezler; bu "marketten çaldığın ürünün kapıda alarma yakalanması" gibidir. Zevk verir, görsel bir şölen sunar çaldıktan sonra ürünü. Heyecanlanırsın, elin ayağına dolanır. En son lazım gelen şeydir aslında ama ilk başta onu tutmaya çalışırsın. Sahiplenirsin senin olmayan ürünü seninmiş gibi çalarken. Evet aslında ince bir zevk de verir çalmak, haksız yere alır ya da kendini haklı görür; hakkını aldığını sanırsın…
Ama bir kez yakalandın mı artık ömür boyunca hırsızsındır!
Siciline değil, hayatının en orta yerine, kalbine yazılır damgalanmak. Zaten damgayı yedin mi de, kime gitsen içindeki pişmanlığı da götürürsün; bu pişmanlık ki, sevgine karşı nefreti biriktirir, bu pişmanlık ki, kıymetin yerine birilerini harcamayı getirir peşin sıra.
Bu sefer de bahaneler uyduracaksındır; "sevemiyorum"lu bahaneler! Aslında demek istediğin de "hırsızım ben"dir. "Ben çalıyorum!" diye haykırdıkça kendi hayatından çaldığının da farkında olmayacaksın.
Aslında çok şey değişti sevgili… Aklın almayacak kadar birçok şey. Bazen benim aklım bu dünyanın en gereksiz şeyi diye düşündükçe; bu değişimden, bu açılımlardan, bu ayrışmadan ne kadar nefret ettiğimi anladım. Oysaki o güne kadar ben hep değişimden yanaydım. Devrimciydim hem ömrüme hem de sana olan sevgime… Ama değişimlerin bir bütün olarak değiştirilmesine dayanamaz oldum. Sen değiştin, bana olan sevgin, aşkın değişti… Evim değişti, odam değişti, yatağım, yastığım değişti ama bir tek; beni çocukluğuma götürüp, oyunlar oynadığım bahçemde ter içinde kaldıktan sonraki ter kokumu hatırlatan kokun değişmedi. Onun gibi özlemeye başlamıştım seni. Onun gibi imkânsızlaştırmaya…
144 syf.
·10/10
Yazarın üç kütabı bir arada çıkarttığı döneme denk gelen ve aslında diğer iki kitabının biraz daha arkasında kalan kitabı. Bir aşkın ve sevdanın delhizlerinde sizi biraz melonkoliye sürüklese de akıcı dili ve güzel betimlemeleri ile bambaşka bir dünyaya uyanıyorsunuz.
161 syf.
·Puan vermedi
Her cümlesinde emeiğim olduğunu söylemem yalan olmaz. Yazarın kendisi ev arkadaşımdı ve tüm düzenlemeleri ve anlatım bozukluluklarına kadar beraber hallettik. Kapak tasarımlarından tut, fotoğrafın ya da hangi yazının nerede ne nasıl olacağına kadar beraber karar vermek çok anlamlıydı.

O yüzdendir ki benim için çok kıymetli ve çok özel bir kitaptır. Okurken zevk aldığım özel bir kitaptır. Tavsiye ederim.
140 syf.
·Puan vermedi
Yazarın aynı anda çıkarttığı üç kitaptan bir tanesi. O kadar aralıklı çıkart dememe rağmen beni dinlememiş ama iyi ki de dinlememiş dediğim bir kitap. O kadar derinlerde bir aşkın acılarını anlatıyor ki tahlil etmek için bazen içselleştirmek gerekiyor.
Yazarın kendisinin de dediği gibi; " Aşkın provası olmaz!"

Yazarın biyografisi

Adı:
Burak Hayko
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.