Caroline Myss

Caroline Myss

Yazar
8.5/10
10 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
1.199
Gösterim
Adı:
Caroline Myss
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Chicago, Illinois, ABD, 2 Aralık 1952
Bütünlüğünüzden ödün vererek kazandığınız güç aldatıcıdır. Çok çabuk kaybedilir ve gayret göstermeye hiç değmez ya da elde ederken yozlaşmayı içerir.
Eğer gerçek erdem gücünü kavrayabilirseniz, bu gücün aslında manevi olduğunu anlayabilirsiniz. En büyük cömertlik davranışları, başkalarının potansiyellerini fark etmeleri için onları güçlendirmektir.
Başkalarını güçlendirmenin sizin en iyi başarınız olduğu ve kendi gücünüze bir tehdit olmadığının farkına varmanız, kendi kendinizi güçlendirebildiğiniz bir düzeye gelmiş olmanızla mümkündür.
Dışarıdan gelen güç aldatıcı ve kısa sürelidir, öte yandan içinizden gelen güç özgün ve uzun solukludur.
Dua insanın Tanrı’yla bilinçli olarak bağlantı kurması demektir. Gerçek dua bir şey elde etmek için Tanrı’ya dönmek değil, O’nunla birlikte olmak için O’na dönmektir. Dua Tanrı’ya yönelik sözlerimizden çok Tanrı’yla olan yaşamımızdır.
Diğerlerini ya da kendimizi eleştirmek için yaratılmadık. Başkalarından rahatsızlık duymamızın tek nedeni korkudur. Başkalarını inciten sözler söylemek hem o kişileri hem de bizi zehirler ve fiziksel bedenimiz bizi bu zarardan sorumlu tutar.
328 syf.
·7/10
Kitabı arka kapak yazısından etkilenip almıştım açıkçası beklediğim gibi çıkmadı. Yazar arketipleri güzel ele almış ancak bazı arketipler biraz sığdı, sanki biraz daha üzerine uğraşılmalıydı. Arketipler düzenliydi ve güzel anlatılmış özellikle önerilerde yazar çok güzel kısımlara değinmiş. Dili akıcıydı, yazarın örneklerle konuyu anlatması da kitabı sıkıcı olmaktan kurtarmış. Kolay okudum, sıkılmadım, özellikle hoşuma giden yerlerde basit bulduğum yerler de oldu. Eğer arketiplere ilginiz varsa okuyabileceğiniz bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Caroline Myss
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Chicago, Illinois, ABD, 2 Aralık 1952

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 32 okur okuyacak.