Carolly Erickson

Carolly Erickson

Yazar
8.7/10
10 Kişi
·
17
Okunma
·
1
Beğeni
·
486
Gösterim
Adı:
Carolly Erickson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1943
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Hem bulunduğu dönem konusunda bilgi veren, hem de bi kadının iç dünyasına ışık tutan bir kitap. Iktidar savaslari veya tarihin derinleme incelenmesi gibi konuları teğet geçmiş bir kitap. Ama okuduktan sonra özellikle Fransız İhtilalinin olusum süreci ve halkın tepkisi iyi ifade edilmis. Birde yasak aşk . . . Dönem kitaplari okumayi sevenler için farkli bir anlatım tarzı ile keyifli bir okuma deneyimi sağlayabilir. Okuyacaklara şimdiden keyifli okumalar . . .
352 syf.
Grandüşes Tatyana Nikolayevna Romanova imparatorluk Rusyası'nın son hakimi Çar II. Nikolay'ın ve onun eşi Aleksandra Fyodorovna'nın ikinci kızıdır. Sankt-Peterburg, Peterhof'ta doğmuştur. Ve ne yazık ki romandakinin aksine 1918'de ailesiyle birlikte infaz edildi. Kitabı okudukça keşkelerle dolu cümleler biriktiriyorsunuz kafanızın içinde.

SSCB'nin çöküşünden sonra 1998'de yapılan devlet töreniyle ailesiyle birlikte Petersburg'da defnedildi. Çar ailesi, 2000 yılında Rus Ortodoks Kilisesi tarafından Aziz ilan edildi. 1 Ekim 2008'de, Rusya Yüksek Mahkemesi Çar ailesinin öldürülmesinin haksız siyasi baskılar sonucu olduğuna, dolaysıyla siyasi cinayete kurban gittiklerine karar verdi ve itibarlarının iade edilmesini kararlaştırdı. Ancak ne yazık ki pek çok yaşam acımasızlık sebebiyle yarım kaldı. Özellikle de çocuklarınki...
374 syf.
·Beğendi·10/10
Aslında herşey göründüğü gibi değildir, farklı gibi görünen aslında çok sıradandır. Herkes sıradanlığın bir parçasıdır. Bunu daha da anlatıyor bu kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Carolly Erickson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1943

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 17 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.