Dirk Wittenborn

Dirk Wittenborn

Yazar
7.9/10
9 Kişi
·
20
Okunma
·
2
Beğeni
·
644
Gösterim
Adı:
Dirk Wittenborn
Unvan:
Amerikalı Senarist ve Romancı
Doğum:
New Haven, Connecticut, Amerika Birleşik Devletleri, 1952
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
416 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Filmini izledikten sonra okuduğum bir kitaptı. Bir ormanda yaşayan kabilenin vahşiliğinden basedeceğini sanırken ensest ilişkiler ve tecavüzlerin her kesimde yaşanabildiğini tekrardan hatırlatıyor.
416 syf.
·8 günde·7/10
Dirk Wittenborn, bu 'Vahşi İnsanlar' romanında; Amazon bölgesinde yaşayan Yanomamo kabilesindeki insanların mı yoksa medeniyette yaşayan zengin ve rahat insanların mı daha vahşi olduğuna dair felsefik sayılabilecek bir soruya cevap arıyor. Fakat öyle görünüyor ki yazar, romanı yazarken kendisini hikayenin ritmine kaptırıp, bu soruya bir cevap aramayı unutmuş. Neyse ki cevabı zaten hepimiz biliyoruz. Sonra efendim, bu edebi eserin kurgusal yapısının pek başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim, çevirmenimizin Türkçesi de bu başarısızlığın tuzu biberi gibi, ancak sıradışı konusu ve sürükleyiciliği ile ilginç bir kitap olabilir...

Psikolojik yoğunluğu ve özellikle dahiyane kurgusuna hayran olduğum yazarın 'Farmakon' romanını okuduktan tam tamına iki sene sonra okuduğum bu romanın kurgusal yapısından hayıflanmam, benim için ilginç hir deneyim oldu. Farmakon romanını gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliyorum fakat 'Vahşi İnsanlar'ı aynı şekilde tavsiye edemeyeceğim. Ama yine de... neyse...
448 syf.
·Beğendi·8/10
Hayatımın büyük kısmında psikolojinin bir çöplük olduğunu düşündüm durdum.Bu kitapta bir deney sonucu işlenen olaylar silsilesi sizi şaşırtacak.Beni fazlasıyla şaşırttı ve hemen bir psikoloji seti edindim.Olayların ve iç dünyaların sert bir realizme açıklanıyor olması biraz sarsıcı olabilir,aman dikkat.
448 syf.
·57 günde·10/10
Yeni bir antidepresan ilacı yapmaya çalışan bir doktorun, denek olarak kullandığı hastasının bundan olumsuz etkilenmesi ve bu etkilenmenin doktorun ailesine yansımasının hikaye edildiği bir kitap bu. Antidepresan ilacının oluşturulma ve denenme sürecinin hikayesi, okura farklı , enteresan bir deneyim kazandırıyor. Hikayeden ayrıca aile bağlarının önemi , yaşlılıkta yaşanan pişmanlıklar gibi konulara da rastlamak mümkün. Kapsamlı bir kitap. Tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Dirk Wittenborn
Unvan:
Amerikalı Senarist ve Romancı
Doğum:
New Haven, Connecticut, Amerika Birleşik Devletleri, 1952

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.