Drew Karpyshyn

Drew Karpyshyn

Yazar
8.2/10
28 Kişi
·
49
Okunma
·
3
Beğeni
·
740
Gösterim
Adı:
Drew Karpyshyn
Unvan:
Yazar,oyun senaristi
Doğum:
Kanada, 1971
Drew Karpyshyn
Yazar
Doğum: 28 Temmuz 1971 (43 yaşında), Edmonton, Kanada
Kitaplar: Revan
Adaylıklar: Hikâye ve Karakter Dalında BAFTA Oyun Ödülü
Huzur yalandır. Sadece hırs vardır.
Hırsla kuvvet elde ederim.
Kuvvetle kudrete sahip olurum.
Kudretle zafer kazanırım.
Zaferle zincirlerimden kurtulurum.
"Anderson terminali kapatırken ne garip diye düşündü. İnsanlığın en eski ve en kalıcı geleneklerinden ikisini tecrübe etmişti: Evlilik ve boşanma. Sırada daha da eski bir gelenek vardı: Bara gidip sarhoş olmak."
"Acele hareket edersen düşmanın lehine hareket etmiş olursun." dedi Bane. "Kimi zaman uygun ve zor olan hareket tarzı, hiç hareket etmemektir. En büyük savaşçılar uygun zamanı beklemeyi başaramazlar."
376 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
Benim gibi bir Star Wars hayranıysanız kesinlikle okumalısınız. Sithlerin çöküşünde başlayıp Sith tarihinde düzeni sağlayan ve ikili yönetimi geri getiren Dart Bane'i anlatıyor. Kitap Dart Bane'in karanlık tarafla olan ilişkisi ve geçmişi tanıma isteğini çok iyi vermiş. Ayrıca Sithlerin "iki tane olmalı; biri gücü elinde tutacak diğeri onu isteyecek" kuralını yani "ikili sistemi" ve önemini göstermektedir.
306 syf.
·11 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitap mükemmeldi. Darth Bane'in ve Zannah'ın jediler ile savaşmalarını isitiyordum ve isteğime kavuştum. İlk kitaptaki gibi hiç hızını kesmedi. Zannah'ın iyi bir sith olamayacağını düşünüyordum taki kitabın sonlarına geldiğimde gerçek bir sith olabileceğini anladım. Umarım üçüncü kitabı da diğer iki kitabı gibi etkileyicidir. Eğer benim gibi bir star wars hayranı ve sith fanıysanız hemen okamalısınız.
279 syf.
·32 günde·Beğendi·7/10
Öncesinde oyununu defalarca kez oynadığım bir kitap olduğu için severek ve isteyerek almıştım fakat biraz hayal kırıklığına uğradım. Yazarın anlatımını, karakterlerine değinişini, karakterlerin hal ve tavırlarını, kişiliklerini anlatışını sevdim. İçinde farklı ırkların bulunduğu ve bu ırklar arasındaki çekişmeyi fazla aksiyona değinmeden anlatan yazarımız, aksiyonuna kitabın sonlarında başlıyor. Bazı kısımlarda uykumun geldiğini inkar etmeyeceğim fakat kitap genel olarak güzel bir anlatıma sahip. Okuyucuyu fazla yormuyor, sade bir dili var lakin dümdüz bir kitap ne eksisi ne de artısı var.
279 syf.
·5/10
Başlangıçta biraz yavan gelmişti, belki ilerde sürükleyici olabilir diye okudum ama başladığı gibi bitti... Bilmem kaç yüz yıl sonrasını 20. Yüzyıl bilgisiyle anlatınca yazan için zor olmuştur denebilir belki ama bu kadar iddialı isen daha bir hayal gücü olmalı insanın diye düşünüyorum...
296 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
İlk iki kitaba nazaran savaş, dövüş ve karşılaşmaların az olduğunu söyleyebilirim. Yinede gayet güzel ve heycan verici bir kitap. Benim anlamadığım Zannah'ın ikinci kitabın sonunda yaptıklarına rağmen Bane'in ona olan güvencinin azalması. Kitabın sonunda Set Harth'ın (Zannah'ın ilk seçtiği halef) Zannah tarafından öldürülmesini bekledim ama olmadı. Aslında bir kitap daha olsada Zannah'ın Cognus'u eğitmesini de okusaydık.Bunun dışında öz aktarımı ayininin gerçekleştiği bölümü biraz daha ayrıntılı anlatılsa ve Bane ile Zannah arasındaki öz aktarımı meselesi biraz daha ilgi çekici olsaydı. Star Wars seven biriyseniz bu seriyi okumanızı öneririm.

Yazarın biyografisi

Adı:
Drew Karpyshyn
Unvan:
Yazar,oyun senaristi
Doğum:
Kanada, 1971
Drew Karpyshyn
Yazar
Doğum: 28 Temmuz 1971 (43 yaşında), Edmonton, Kanada
Kitaplar: Revan
Adaylıklar: Hikâye ve Karakter Dalında BAFTA Oyun Ödülü

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 49 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 34 okur okuyacak.