Ed Greenwood

Ed GreenwoodElminster: Bir Büyücü Yaratmak yazarı
Yazar
7.7/10
23 Kişi
70
Okunma
6
Beğeni
1.709
Görüntülenme

Hakkında

1959 yılında Toronto'da doğan Ed Greenwood 'un çocukluğu Ontarino,Kanada'da geçti.Ryerson Polytechnic University'de gazetecilik eğitimi gördü. Fantazya ve bilimkurgu türünde pek çok roman yazdı.Bu alandaki ününü,belki de bugüne dek kurmaca olarak yaratılmış en geniş ve en ayrıntılı fantastik dünya olan The Forgotten Realms (Unutulmuş Diyarlar) adlı yapıtına borçludur. Greenwood'un1967-68 yıllarında başladığı bu dizi daha sonra,on milyonlarca satan Dungeons and Dragons (Zindanlar ve Ejderhalar) adını almıştır.Greenwood'un romanları 10'un üzerinde dile çevrilmiş ve tüm dünyada milyonlarca kopya satmıştır.Greenwood ayrıca,kendi romanlarının ve aralarında Tolkien'in de bulunduğu başka yazarların yapıtlarının bilgisayar oyunlarını hazırlamaktadır. Dragon Dergisinde iki yüzden fazla makalesi yayınlanan Greenwood, Rol Yapma Oyunları Derneği'nin(RPGA) hayat boyu üyeliğine sahiptir ve TSR için otuzdan fazla kitap ve modül yazmıştır. GEN CON Oyun Festivali'nin ise birçok kez onur konuğu olmuştur. Bütün bu faaliyetlerin yanı sıra, bir kütüphane katibi olarak da çalışmakta olan Greenwood, aynı zamanda birçok küçük basın dergisinin de editörüdür. Oyun festivallerine katılmadığı zamanlarda ise Kanada, Ontario'daki çiftlik evinde yaşamaktadır. Eserleri Elminster Serisi Elminster: Bir Büyücü Yaratmak (1994) Elminster Myth Drannor'da (1997) Elminster'in Cezbedilişi (1998) Elminster Cehennemde (2001) Elminster'in Kızı (2004) Dört Serüvenci Serisi Dört Serüvenci Serisi :Kralsız Diyar (2000) Dört Serüvenci Serisi :Sahipsiz Taht (2001) Dört Serüvenci Serisi :Ejderhanın Yükselişi (2002) Dört Serüvenci Serisi :Ejderhanın Sonu (2003) Shandril in Saga Spellfire (1988) Crown of Fire (1994) Hand of Fire (2002)
Unvan:
Kanadalı Fantastik Kurgu Yazarı
Doğum:
21 Temmuz 1959

Okurlar

6 okur beğendi.
70 okur okudu.
44 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Henüz kayıt yok
Reklam
Unutulmuş Diyârlar-Forgotten Realms Etkinliği :))
Arkadaşlar merhaba :)) Ocak ayında arkadaşım (Nausicaä)
Ged
Ged
ile beraber çoğunluğunu
R. A. Salvatore
R. A. Salvatore
'un yazdığı 'Unutulmuş Diyârlar' Serisi'ni okumaya başlayacağız. Zindanlar ve Ejderhâlar-Dungeons and Dragons Evreni'nin çıkış noktası da bu kitaplar :)) Bizimle beraber okumak isterseniz

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
438 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
Elminister Forgotten Realms'ın en epik karakteridir. Evrenin yaratıcısı diyebileceğimiz bir yazardan çıkma olunca yenilmez gibi bir şey olmuştur ama karakter gerçekten eğlenceli ve başarılı. Bu seri ile onun nasıl frp oyunlarının ak sakallı dedesi olduğunu görüyoruz.
Elminster'in Cezbedilişi
Elminster'in CezbedilişiEd Greenwood · Phoenix Yayınevi · 20059 okunma
Resim