Elena Kolina

Elena Kolina

Yazar
6.0/10
3 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
571
Gösterim
Sabaha hep iki haberle başlarım: biri kötü -kalkmam gerekiyor- diğeri ise iyi -sabah pembe ve muhteşem görünür-
Ve aniden nasıl gerçek bir yazar olabileceğime dair aklıma parlak bir fikir geldi: Kitabımı bir yana bırakıp tuttuğum günlüğü yayınlamaya karar verdim. Her akşam boşuna yazmıyordum. İsimleri değiştirmeyi ve önsözünü "Yazara kızmamalısınız, çünkü tüm olaylar hayal ürünüdür " yazmayı unutmamalıyım. Ya da "Yazar tüm hilayeleri uydurmuştur" da diyebilirim...
Zaten uzun zamandır o ağlak yalnız kadınların acıklı hayatları hakkındaki hikayelerin abartılmış olduğundan şüpheleniyorum. Bir erkeğin olup olmaması değil, hayatının olup olmaması önemli.
Çok yakında sonsuza dek Kel ile ola problemimi çözeceğim.
Sonuçta kişi kendi çözmezse problemler kendiliğinden çözülüyordu: Ya bu ödemeli park yeri konusunu tekrar gözden geçirirlerdi, ya da o eşek herif gümlerdi.. Hayır, yaşamasında tabii ki bir sakınca yoktu, sadece beni unutması gerekiyordu hepsi bu!
"Öf tamam, anladım! Fakirlik ve zenginlik sadece parayla ilgili değil, bazılarına gözünün rengi gibi doğuştan verilmiş. Kadife takımım yoksa ve onu istemiyorsam demek ki fakir değilim."
Sabah sekizde annem aradı:
"Size ev yardımcısı buldum, ama lütfen kadına öyle demeyin! Bu bizim İrina Andreevna, eskiden bizim kasabada kütüphaneciydi."
Anneme akşam Finlandiya'ya gideceğimiz için bugün ev yardımcısına ihtiyacımız olmadığını söyledim.
"Söz konusu bile olamaz! Kadın gelmeden önce ev temizlenmeli!"
Neden herkes terk edilmenin kötü bir şey olduğunu düşünüyor ki? Bu yanlış. Başkaları yüzünden utanmak saçma, sonuçta ihanet eden biz değiliz, karşı taraf. İnsanlar birini önce terk etmeyi güzel bir şey sanıyor... Öne geçip birine ilk olarak ihanet etmek!
Fakat insan çocukken nefret ettiği, fakat müdahale edemediği bir şeyi yapmak zorunda bırakıldıysa, sonrasında büyüdüğünde kimbilir neden kendi isteğiyle aynı şeyi yapmaya devam ediyor...
368 syf.
·8 günde·6/10
Komik, güldüren bir kitap. Zihni boşaltmak için bende işe yaradı. Günümüz Rusya'sının günlük hayatı hakkında da kısa bir kesit görmüş oluyoruz tabii ki.

Yazarın biyografisi

Adı:
Elena Kolina
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.