Elif Usman

Elif Usman

Yazar
6.2/10
6 Kişi
·
13
Okunma
·
1
Beğeni
·
1.118
Gösterim
Adı:
Elif Usman
Tam adı:
Elif Usman Ergüden
Unvan:
Yazar,senarist
Doğum:
Yalova, 1981
1981 Yalova doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema- TV bölümü`nden mezun. İstanbul`da yaşıyor. Televizyon dizilerinde senaryo yazarlığı yapıp öykülerini yazıyor.
" İnsan kime, neden aşık olduğunu bilir mi, açıklayabilir mi, elinde midir insanın, sadece öyle olur işte."
" Birisiyle konuşmaya daha önce hiç olmadığı kadar çok ihtiyacı vardı. İçinde, kimseye söyleyemediği, söyleyemeyeceği bir sır taşımanın ne denli zor olduğunu, insanı nasıl acı bir yalnızlığa mahkum ettiğini yeni öğreniyordu. "
" İnsanlarla karşılaşmak için, biraz zamana, hazırlanmaya, düşünmeye ihtiyacı vardı..."
" Yaşamsal suçlar vardır. Hukuksal açıdan suç kabul edilmeyen, insanların birbirine karşı işlediği suçlar. Kanunlarla belirlenmiş cezaları yoktur bunların ve genelde cezayı suçu işleyen değil, mağdur olan taraf çeker. "
" Evet, unutmak bir hayaldi. Kaçmak imkansızdı. Kendi kendisiyle yüzleşmekten sonsuza dek kaçamıyordu insan. Gerçek eninde sonunda karşısına çıkıyordu..."
" Yaşamın adaletsizliğine duyulan öfke dayanılmaz boyutlara ulaştığında isyan ettirir kişiyi ve isyan da çoğu zaman daha kötü sonuçlar doğuran bir arzuyu tetikler. Bize karşı suçlu olduğunu, yaşadığımız acının sorumlusu olduğunu düşündüğümüz insanlara cezasını verme ve böylece kendimizce yaşamsal adaleti sağlama arzusunu."
115 syf.
·5/10
Kitabın arka kapağında : " Ve bir şeyler yapıyor Faruk. Üstelik fena şeyler... " diyor. Peki kim bu Faruk? Yazarın fena şeylerden kastı ne?

Kitapda iki karekter var. Olay bu iki karekterin üzerinden anlatılmış. Birisi Adem. Adem- küçüklüğünden beri hayatın okkalı tokadını yemiş, yolu hep suçlardan geçmiş, hırsızlık yapıyor. Bir de aşık. Üvey kardeşine ( Burasını aklım kabul etmedi de neyse )

Faruk- Ademin aksi. Hayatta hep başarmış. İyi bir aile, güzel sevgili, kariyer ( avukat kendileri) bunların hepsine sahip.
İki insanın yolları çok garip zamanda kesişir. Faruk kendisini en yakın arkadışı için terk eden sevgilisine öfkelidir. Ademse Sonay`la baştan suçun olmadığı hayat kurmayı dilemektedir...
Olaylar Adem`in Faruk`un evine hırsızlık için girdiği anda karışır. Faruk Ademe bir teklif yapar. İşte yazarın fena şeylerden kastı budur.
İkisininde hayatı artık geriye adım atamayacak kadar değişir...
Neler olacak? Okuyun görün derim :)
Okurken fazla bir şey beklemeyin. Çok basit anlatım tarzı, basit denilebilecek karekterler, vs. vs.
Keyifli okumalar. *_*

Yazarın biyografisi

Adı:
Elif Usman
Tam adı:
Elif Usman Ergüden
Unvan:
Yazar,senarist
Doğum:
Yalova, 1981
1981 Yalova doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema- TV bölümü`nden mezun. İstanbul`da yaşıyor. Televizyon dizilerinde senaryo yazarlığı yapıp öykülerini yazıyor.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.