Emma Darwin

Emma Darwin

Yazar
4.2/10
16 Kişi
·
49
Okunma
·
0
Beğeni
·
911
Gösterim
Adı:
Emma Darwin
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Londra, 1964
Rahip, "Bu dünyaya gelirken beraberimizde hiçbir getirmedik ve bu dünyadan giderken de beraberimizde hiçbir şey götüremeyeceğimiz kesin," demişti.
Böyle durumlarda esas değer taşıyan sadece benzerlik değil,yaptığı çağrışım ve onu yakınınızda hissetmenizi... sonsuza kadar sabitleme, adeta o şahsın gölgesi olmalıdır!
Bütün bu tepelere ve tarlalara bakın! Bu görüntüyü anılarınızla birleştirin! Duvarda asılı, yaldızlı bir çerçevenin içinde bunları asla göremezsiniz!"
Algılama bir lisana dönüşür...Algılama sanılanın büyük bir kısmı, aslında algılamanın uyandırdığı bir fikirler topluluğudur. (Thomas Wedgewood: Görsel Algılama Üzerine Deneme)
Ben de orada olmasaydım, anlatılan hiçbir şey, çizilen hiçbir resim ve tanıkların gösterecekleri hiçbir kanıt beni o gün gördüklerimin gerçek olduğuna inandıramazdı.
464 syf.
·18 günde·2/10
Yıllar önce aldığım sonra yazlıkta unuttuğum bir kitaptı. Bu yaz bulunca okuyayım bari dedim. Beklentimi çok yüksek tutmadığım için hayal kırıklığı yaşamadım. Kitap 1819 ve 1976 yıllarında geçiyor. Ben 1800'lü yılları daha çok sevdim. Diğer bölüm bana gereksiz geldi. Ama yazar bunu yapmak zorundaydı çünkü her iki zamanla ilgili bağlantılar kurmuştu. Kitap fena değil, okusanız da olur okumasanız da. Kafamı meşgul etmesin, sürükleyici olsun diyorsanız tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Emma Darwin
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Londra, 1964

Yazar istatistikleri

  • 49 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.