Erica Bauermeister

Erica Bauermeister

Yazar
7.4/10
21 Kişi
·
59
Okunma
·
1
Beğeni
·
704
Gösterim
Adı:
Erica Bauermeister
Unvan:
Yazar
Doğum:
Pasadena, 1959
Hamur yoğurmak yürümek ya da yüzmek gibidir; zihninizin bir kısmını meşgul ederken diğer kısmının özgür dolaşmasına izin verir.
"Babam, 'İnsanların terk etmek için de, gitmek için de daima bir sebebi vardır,' derdi. Bazen, gitmeyi gerektiren sebebin çok daha büyük olduğunu, tüm benliği sandığını, öyle ki neden terk ettiğini bile bilmeden sadece gitmek zorunda olduğunu düşünüyorum."
Bir süredir hayatının başkalarının yazdığı sayfaları çevirmekten ibaret olduğunu düşünmeye başlayan Helen, birden bire resimli bir sayfaya geldiğini hissetti.
240 syf.
·5/10
Yemeğin büyüleyici gücünü kullanarak aşk ve arkadaşlıkla kurduğu zarif bağın anlatıldığı çok da merak uyandırmayan ancak her okuyucunun kendinden bir şeyler bulabileceği bir roman...
240 syf.
Bazı insanlar hayatın güzel olduğunu hatırlatmak için vardır... - - - Sözde de belirtildiği gibi bu kitap bana insanlar kadar çok şey kattı.
240 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Yazar kadın olur da mutfağa el atmaz olur mu hiç? Yine bir yemek okulu macerasıydı okuduğum. Yine diyorum çünkü bu konuyla ilgili başka kitaplar da okudum. Ancak içlerinde en iyisi kesinlikle bu kitaptı. Lezzetleri ve baharatları öylesine tasvirlemiş ki bahsedilen sesler kulağınızda çınlarken sözü edilen yerler gözünüzün önünde canlanabiliyor. Bir sebze ya da baharat aromasının hangi duyguyu ifade edeceğini betimlemek çok zor olmalı ama bu kalem bu işi başarmış.
Geçmişle günümüz arasında geçişler kullanarak olayları anlatması bana ayrıca bir haz verdi çünkü anlatım sıkıcı ve tek düze olmaktan kurtulmuş. Son sayfayı okumadan önce “sonu açıkta kalmış, ..... veya ..... bilgisi verilseydi hoş olurdu” diyordum ki son sayfayı okudum ve aha (!) aradığım bilgiler de burda :)
Bence yazar sıkmadan yormadan ağızda,kulakta ve burunda hoş esintiler bırakarak dinlendirmeyi ve eğlendirmeyi başarmış. Genel kültür için değilse bile, sırf betimlemeler için okunmalı. Kitapla kalın.
236 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Aşırı lezzetli bir kitap... :)
Bir solukta okunan, çerezlik kitaplardan ama ben sevdim. İçerisinde bir biriyle paralel 9 kişinin hikayeleri var. Bazen duygulandıran, bazen güldüren ve çoğunlukla iştah kabartan bir kitap.
Bana bu kitabı hediye eden arkadaşıma teşekkür ediyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Erica Bauermeister
Unvan:
Yazar
Doğum:
Pasadena, 1959

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 59 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.