Ersal Yavi

Yazar 7,7/10 · 3 Oy · 10 kitap · 9 okunma ·  2 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

2 okur beğendi.
3 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 1.502 gösterim
9 okur kitaplarını okudu.
28 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Ersal Yavi'nin Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ersal Yavi'nin Biyografisi

1943 doğumlu, asker kökenli ressam Nurettin Yavi'nin oğlu, bir trafik kazasında hayatını kaybeden vali Recep Yazıcıoğlu'nun damadı. Araştırmacı yazar. Yakın tarih konusunda uzman olan Yavi, İzmir'de yerel bir kanalda, "Ersal Yavi ile sil baştan" isimli bir program yapmakta.
Halil İbrahim, bir alıntı ekledi.
29 Oca 15:06 · Kitabı yarım bıraktı · İnceledi

Osmanlı aydınlarından olan Süleyman Penah Efendinin kalkınma önerileri:
"Düzenin ıslahı konusundaki anahtar, bilim ve tekniktir. Fertlere çalışmak düşer. Devlet sosyal ve ekonomik hayatın adil bir düzenleyicisi olmalı ve devlet adamları namuslu olup, kendi çıkarları için değil, halkın ve devletin çıkarlarını gözeterek iş görmelidirler."

Bir Ülke Nasıl Batırılır? - Osmanlı'nın İflasından Günümüz Türkiyesi'ne 'Kıssadan Hisseler', Ersal YaviBir Ülke Nasıl Batırılır? - Osmanlı'nın İflasından Günümüz Türkiyesi'ne 'Kıssadan Hisseler', Ersal Yavi
Halil İbrahim, bir alıntı ekledi.
29 Oca 09:22 · Kitabı yarım bıraktı · İnceledi

Kanuni'nin son dönemlerinde İmparatorluğun içinde işler artık iyiye gitmiyordu. Fuzili bu durumu şu şekilde dile getirmiştir: "Selam verdim rüşvet değil diye almadılar."

Bir Ülke Nasıl Batırılır? - Osmanlı'nın İflasından Günümüz Türkiyesi'ne 'Kıssadan Hisseler', Ersal YaviBir Ülke Nasıl Batırılır? - Osmanlı'nın İflasından Günümüz Türkiyesi'ne 'Kıssadan Hisseler', Ersal Yavi

Kitap, ekonomi ve maliye alanında olduğu için beni biraz sıktı ve de yarım bıraktım. Kitabı okuyup okumamak arasında tereddütte kalmıştım, ekonomiyi çok sıkıcı buluyorum. Belki öğrenebileceğim şeyler vardır diye düşünerek okumaya başladım ama kitap ilerlemiyor.

Fatih Aydın, Paraizm'i inceledi.
17 Şub 2016 · Kitabı okudu · 36 günde · 7/10 puan

Kitap ele aldığı konu başlıkları ve konusu ile oldukça cesur ve iddialı olsa da maalesef dili oldukça yorucu. Okurken hakikaten zorlandım. Ayrıca bir çok yabancı kaynaktan yapılan çevirilerde yeteri özen gösterilmemiş. Alıntılar kitabın özüne yedirilememiş.