Françoise Giroud

Françoise Giroud

Yazar
7.0/10
10 Kişi
·
16
Okunma
·
3
Beğeni
·
577
Gösterim
Adı:
Françoise Giroud
Unvan:
Gazeteci ve Yazar
Doğum:
Lozan, İsviçre, 21 Eylül 1916
Ölüm:
Neuilly-sur-Seine, Nanterre, Fransa, 19 Ocak 2003
Erkekleri sever; ancak tek kelimeyle onda pek etki yaratmazlar; tiksinmenin dışında. O güçlü bir zihindir; bedeni yoktur; olmasını istemez.
Françoise Giroud
Sayfa 16 - İmge Kitabevi
Zarif ..
Rahat tavırlı ..
Parlak , keskin ..
.. coştuğunda kekeleyen
.. yirmi dil bilen
Lezzetli yemeklere ..
Iyi şaraplara ..
Güzel kızlara ..
..düşkün
Yakışıklı , sarışın bir Prusyalıdır ..
Uzun yıllar sonra Freud Lou'ya "Sizin Nietzsche'yle ilişkinizden açık bir şekilde ve düşmanca söz edilmesinden hep öfke duydum ki bu kesinlikle gerçeğe uymuyor. Siz çok büyük bir kadın olduğunuz için her şeyi oluruna bıraktınız. Sonunda en saygın biçimde kendinizi savunmayacak mısınız?" diye yazmıştı. Lou buna asla tenezzül etmedi.
Françoise Giroud
Sayfa 38 - İmge Kitabevi
kadın olmak ve kadının erotik egemenlik altındaki kaderini kabul etmek; bu aynı zamanda bir insanın başka bir yerde yapabileceği her şeyden kendini yoksun bırakmasıdır.
108 syf.
·5/10
Nietzsche, Rilke, Freud gibi bilinen şahısların ve bilinmeyen onlarca kişinin gönlünü kaptırdığı kadının biyografisi. Kopuk kopuk yazılmıştı bütünlük yoktu. Küçük yaşta erkek kardeşlerinin birindenden cinsel istismara uğradığını düşündürüyor ve bu nedenle erkeklere cinsel açıdan yaklaşmayıp sadece yakın duruyor. Erkekler bir ümit ha şimdi ha sonra derken aşık olup intihar eden mi yurdu terkeden mi gidip başkasıyla evlenen mi yada ünlü kitapları bu sayede çıkaran mı dersin. En cok da hayatını maddi yönden garanti altına almış olmanın bir insana özellikle bir kadına ne gibi artılarının olduğunu gösteriyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Françoise Giroud
Unvan:
Gazeteci ve Yazar
Doğum:
Lozan, İsviçre, 21 Eylül 1916
Ölüm:
Neuilly-sur-Seine, Nanterre, Fransa, 19 Ocak 2003

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 16 okur okudu.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.