Galip Argun

Yazar 0.0/10 · 0 Oy · 3 kitap ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
0 puanlama · 4 alıntı
0 haber · 1.074 gösterim
7 okur kitaplarını okudu.
7 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Galip Argun'un Biyografisi

Eylül 1994’te Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Yeşilhisar’da tamamladı. 2013 yılında Kayseri’de lise öğrenimini bitiren genç yazar 2012 yılından beri çeşitli sitelerde köşe yazarlığı yapmaktadır.
2011 yılında ilk kitabı Tan Vakti ile o günün popüler konusu vampiri Türk kültürüyle birlikte işleyen en genç yazar sıfatına kavuştu. Lale devrinde geçen vampir konulu romanını on beş yaşında tamamlayan yazar, on altı yaşında ilk romanını eline alma fırsatına kavuştu. 2012 yılında aşk konulu Aşkiya isimli romanıyla farklı bir tarz deneyen genç yazar, gerçek hayattan esinlendiği bu romanında kavuşanlarla kavuşamayanların hayatını kaleme aldı. On yedi yaşında ikinci romanını imzalayan yazar yaşadığı ilde pek çok seminerde konuşmacı olarak bulundu. 2013 yılında üçüncü romanı Aşkın Kandili Yunus Emre ile diğer romanlarında yer yer değindiği tasavvuf konusunu imbikten geçirerek işledi.
Hâlen Kayseri’de bulunan yazar Türkiye’nin En Genç Yazarı sıfatıyla pek çok etkinliğe katılmaktadır.
Şah Şkr, bir alıntı ekledi.
09 Ağu 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor

"Gönle hitap eden güllerin yanı sıra, közlenen bir odun ateşine benze­yen taneler gönlünün içine düşen göktaşları gibi oturu­yordu içine."

Aşk'ın Kandili Yunus Emre, Galip ArgunAşk'ın Kandili Yunus Emre, Galip Argun
Şah Şkr, bir alıntı ekledi.
09 Ağu 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor

“Kendini harap etme, Molla Kasım. Eğer ki bu şiirlerin binini yakmasaydın; melekler Yunus’tan nasibini alamayacaktı ve ki bu şiirlerin binini karşı ki nehre atmasaydın; belki nehir kendini temizleyemeyecek ve balıklar Yunus’tan nasibini alamayacaktı.”

Aşk'ın Kandili Yunus Emre, Galip ArgunAşk'ın Kandili Yunus Emre, Galip Argun
Şükrü Şekerci, bir alıntı ekledi.
30 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öyle ki insan hayatı bir nehrin sularına atılmış kayıklar gibidir. Ya kayığı nehir akıntısının tersine hareket ettirir asıl kaynağa ulaşırsın; ya da kendini nehrin akıntısına bırakır, nehir nasıl isterse o biçimde hareket edersin. Bazen kıyıya çarpar, bazense kayığın batar. İşte o zaman bu pırıl pırıl görünen nehir se­nin için mezar olur. Seni sinesine gömer ve boğar

Aşk'ın Kandili Yunus Emre, Galip ArgunAşk'ın Kandili Yunus Emre, Galip Argun

Galip Argun kitap incelemeleri

Henüz inceleme eklenmedi.