Giovanna Fletcher

Giovanna Fletcher

Yazar
6.2/10
29 Kişi
·
60
Okunma
·
2
Beğeni
·
726
Gösterim
Adı:
Giovanna Fletcher
Unvan:
Oyuncu, Gazeteci, Yazar
Doğum:
Essex, Birleşik Krallık, 29 Ocak 1985
Oyunculuk ve gazetecilik yapan Giovanna İngiliz pop rock grubu McFly’ın üyelerinden Tom Fletcher ile evlidir. İtalyan babası Mario, annesi Kim, ablası Giorgina ve küçük kardeşi Mario ile İngiltere’nin Essex bölgesinde büyümüş; çocukluğunun çoğunu kendi kendine konuşarak -belli ki kimse onu dinlemiyordu- ya da kitap okuyarak geçirmiştir. Giovanna, pozitif enerjinin gücüne inananlardandır. İlk romanı, Billy and Me ile büyük başarı yakalamıştır.
"İnsanlar hayatımıza öyle gerektiği için girerler.çoğunlukla da öyle gerektiği için çıkarlar, peki neden tekrar geri gelirler?"
"Belki de ilk seferinde kalmaları gereklidir"
"Ya da hiç gitmemeleri"
Bana hayat dersi verecek bir adamı istiyor muyum, ondan da emin değilim.Sonuncu yaram hala canımı yakıyorken niye bir baska adama kalbimi açmak isteyeyim ki?
Dostların tarafından sevilmek ve senin de varlığın onlara mutluluk ve huzur verdiğini hissetmekten daha büyük bir mutluluk yoktur.
“Doğru,” diyor.
“Bunun kısmetimizde olduğunu düşünüyorum. Bir araya gelmemizin bir sebebi olmalı.”
“Öyle mi?” diyorum, bu duygusal sözler şaşırtıyor beni.
“Tesadüfi karşılaşmalar sebepsiz değildir,” diyor omuz silkerek.
“Mutlaka daha büyük bir amacı vardır. İnsanlar hayatımıza
öyle gerektiği için girerler. Çoğunlukla da öyle gerektiği için çıkarlar, peki neden tekrar geri gelirler?”
“Belki de ilk seferinde kalmaları gereklidir.”
“Ya da hiç gitmemeleri,” diyor kısık bir sesle. “Düşünmek
lazım üzerinde.”
352 syf.
·Beğendi·7/10
Okurken yer yer baş karaktere sinir olsamda içimi sıcacık yapan bir kurguydu . Zaten sonunda sinir olduğumuz şeyleri kendisi de farkediyor. Boş zamanınız da kahvenizi alıp köşenize kurulup yeni bir yaşama kapılarınızi acabilirsiniz.
368 syf.
Amerikan filmi izliyor gibiydim kitabı okurken. Boşa zaman kaybı olarak görüyorum aşk sevgi güven dostluk arkadaşlık bunlar bu kadar basite alınacak şeyler değil
368 syf.
·2/10
Nasıl söze başlasam bilemedim okurken yoruldum bu kitapda çok şükürkü bitti. Kitapda dostluk ve aşkın daha yoğun olduğu bir konu işleniyor.
Ben, Robert ve Maddy üç arkadaş. Ben ve Robert bebeklikten beri arkadaşken okullarına yeni gelen kız yani Maddy dokuz yaşındayken onlarla tanışıp arkadaş oluyor. Bu üçü asla ayrılmıyor. İlk başlar çok güzeldi. Kitapda sadece Ben ve Maddy'nin duygularına yer veriliyor Robert'i ise bu ikisinin bakış açısında okuyoruz bence Robert'in de duygularını olmalıydı o ne hissediyor hep aklımda soru işareti kaldı? Her şey bir okul gezisinde başlıyor. Ben Maddy'e karşı hoşlantı ve sevgi üzerinde duygular besliyor ama Maddy'e açılamıyor. Maddy'de Robert'ten hoşlanmaya başlıyor. Robert ise soru işareti benim için.  Ben'e bir çok yerde üzüldüm sevgisini hep içinde barındırıyor. Robert ise sevdiğim bir karakterdi. Üniversite hayatları ise onlara bambaşka yerlere sürükledi ve Robert'e hatası yüzünden çok kızdım Maddy haklı olarak tepkisini gösterdi ama olaylar sonradan öyle bir geliştiki hem Maddy'den hemde Ben'de soğudum. Yazar aşkı çok değişik bir şekilde yazmış açıkçası benim sevdiğim tarz değildi bence aşk üç kişilik olmaz. Robert kendisini affettirmek için her şey yaptı ve bence affedilmeyi hak ettiğini düşünüyorumçünkü Robert'in hatasını çok hissetmedim ama Maddy ve Ben'in bu hataya yönelik yapılan hataları daha belirgin yaşandı diye düşünüyorum. Ve Maddy'e çok kızdım aşka bakış açısı yüzünden. Robert yerine bir başkası olsaydı olaylar daha değişik olurdu. Açıkçası sadece hikayenin sonunu sevdim ve beğendiğim karakter yok aşkına sahip çıkış nedeniyle Robert'i bir tık daha hoş.
352 syf.
·3 günde·Beğendi
Gerçekten de Ali McNamara'nın dediği gibi koltuğa kıvrılıp bir çırpıda bitirilecek türden sıcacık bir romandı.

Mizah ve zekâyla örülmüş Yıldız Öpücüğü, hayat ve aşk üzerine şansını denemekten kaçınmayanların sıcak hikâyesi.

Gözlerini kapat ve İngiltere'nin uzak bir kasabasında dört bir yanı kekler ve türlü ikramlıklarla çevrili olan bir kafede çalıştığını hayal et. Şimdi, dönemin en ünlü aktörlerinden birinin ünlü bir aşk romanının filmini çekmek üzere kasabana geldiğini ve çay içmek için o kafeye uğradığını düşün. Unutma o, senin en sevdiğin roman.

"Tatlı mı tatlı ve gelecek vaat eden bir kadının ilk romanı. Liste başı olacağı garanti."
(Carole Matthews)

"Sıcak ve keyifli bir roman. Koltuğa kıvrılıp tadını çıkararak okumak için ideal."
(Ali McNamara)
352 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Ünlü bir aktör ile sakin bir kasabada yaşayan,kendi içine dönük bir kızın inişli çıkışlı bir aşk hikayesiydi.Farklı dünyalardan olan iki insanın ortak noktada buluşmaya çalışmasını keyifle okudum.Devam kitapları da yayınlanırsa olaya hakim oldukça daha çok sevebilirim.
352 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Yıldız Öpücüğü
Giovanna Fletcher
Tamam bugün biraz kendimi aştım ama çok ihtiyacım vardı hala da var.
Neyse kitaba gelirsek başlarda acaip basit geçici ve hızlıca okunacak bir kitap olarak gidiyordu. Sonra öyle anlar geldi ki Sophie yi anlamak onun iç dünyasında yaşamak oldukça acı verici geldi. Aile kavramını kaybı hüznü güzelce hissediyorsunuz okudukça. Ama Aşkta çok hızlıydı neler oluyor demeden her şey olup bitiyormus gibiydi. Düşünün aşk ve gurur filmi çekiliyor ve en sevdiğiniz film. Çekim sizin yaşadığınız yerde ve başrol hiç beklemediğiniz an karşısınızda. Beklenmedik hızla gelişen şeyler yıpratıcı midenizi böyle kımıl kımıl sıkan şekilde hemde. Okurken Billy in davranışlarına anlam veremedim bilmiyorum ama öyle yerler var di neyse anlatmayayım daha fazla ben sevdim basit sıcacık bir hikayeydi şimdi devam kitabını okumak istiyorum.
/not insanın Molly gibi bir dosta ihtiyacı var kesinlikle okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız/
352 syf.
·Beğendi·4/10
Kitap tam 'Modern bir peri masalı...'nı anlatıyor. Sophie İngiltre'nin uzak bir kasabasında Tepe Kafe'de çalışan bir kadın.
Billy'i ise yıldız bir oyuncudur. Kasabaya 'Aşk ve Gurur'u film çekmeye gelir. Yolu Tepe Kafe'ye düşer. Masalsı bir şekilde bir aşkları başlar Billy Sophie'dan çok etkilenir ve kafedeki komik anları okurken çok eğlendim Kafedeki ve kasabadaki sıcaklık okurken hemen sizi içine çekiyor. Billy'nin ışıltılı dünyası acımasızdır ve Sophie o dünyaya alışkın değildir. Ama yine de herşeye rağmen sabırlı olması ve sevdiği adamın yanında durması okurken en sevdiğim yerlerdi. Ve onun için herşeyi bırakıp onunla istediği yerde yaşamaya karar vermesi gibi. Ama Billy'nin duygularını hissedemedim Keşke ona da biraz yer verilseydi. Çünkü işi v sevdiği kadın arasında kalışını görürken daha doğrusu Sophie yeni hayata alışırken ona yeteri kadar destek olmaması çok tuhaftı. Gerek arkadaş çevresi gerekse de Billy'nin sosyete dünyası Sophie'yi zorlarken yardımcı olmaması sinir bozucuydu ve Paul karakterine çok kızdım yukarıdan biriydi hiç sevmedim
Billy'e birçok yerde neler neler dedim En sevdiğim karakter ise Sophie Onu okuduğunuzda ne demek istediğimi anlayacaksınız
Aslında başlarda çok güzeldi hatta karşılaştırma yapmam gerekirse bana göre yazarın ilk kitabına göre çok sevdim sonunu ise çok sevdim
"Aslında siz bir saattir kendi kendinuze konuşuyorsunuz diye telaşlanmış," zorluyorum kendimi konuşmak için. "Bunun delilik belirtisi olduğunh düşünüyor." Yine yüksek sesle gülmeye başlıyor.  Başımı yerden kaldırıp neşe dolu yüzüne bakıyorum. Ben de kendimi tutamayıp gülümsüyorum. Kendine gelince öne eğiliyor, beni kollarımdan tutup hafifçe çekiyor, gözlerime bakarak alçak sesle konuşuyor. "Sevgili Bayan Brown'a deyin ki onu endişelendirdiğim için üzgünüm. Henüz beyaz önlükleri çağırmaya gerek yok. Ben sadece..."

Yazarın biyografisi

Adı:
Giovanna Fletcher
Unvan:
Oyuncu, Gazeteci, Yazar
Doğum:
Essex, Birleşik Krallık, 29 Ocak 1985
Oyunculuk ve gazetecilik yapan Giovanna İngiliz pop rock grubu McFly’ın üyelerinden Tom Fletcher ile evlidir. İtalyan babası Mario, annesi Kim, ablası Giorgina ve küçük kardeşi Mario ile İngiltere’nin Essex bölgesinde büyümüş; çocukluğunun çoğunu kendi kendine konuşarak -belli ki kimse onu dinlemiyordu- ya da kitap okuyarak geçirmiştir. Giovanna, pozitif enerjinin gücüne inananlardandır. İlk romanı, Billy and Me ile büyük başarı yakalamıştır.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 60 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.