Habip Gostak

Habip Gostak

Yazar
7.7/10
7 Kişi
·
32
Okunma
·
1
Beğeni
·
529
Gösterim
Onca insan geçiyordu önünden, hiçbiri onunla aynı yöne gitmiyordu. Oysa ismini veren ninesi, Zühre demişti ona. Geceleri yolunu şaşıran çobanların yön bulmak için takip ettikleri yıldızın adıydı o.
Acil yardıma ihtiyacı olanların araması için hizmet veren bir numaradır 112. Gereksiz çağrılar asla yapılmamalıdır. Acil ihtiyaç sahiplerinin aradığı vakit hemen ulaşması için herkesin bu hassasiyeti göstermesi gerekmektedir. Zühre gerildi. Haksız olduğunu anlamıştı. Zaten gereksiz yapılan on binlerce çağrı yüzünden yoğun olan 112 hattını, hasta hakkında bilgi vermek için bile olsa meşgul etmemeliydi.
Belliydi, bu küslük son bulacaktı. Bu hiç bir şekilde dönüşü olmayan bir yolculuğun başlangıcıydı.
Yorgun vücudu kafasına göre daha hafifti. Genç yaşına rağmen, sırtlandığı hayat mücadelesi ağırdı.
-Babaanne beni neden sağlık lisesine gönderdin ? Ben de kilimci olmak istiyorum, dedi.
- Aman kızım paranın değeri nedir. Sen can kurtaracaksın. Bunun değeri ölçülür mü?
Babaannesinin elini sıkıca tutup ona söz verdi:
- Haklısın babaanne. Parayla saadet olmuyor. Görüyorum babaanne. Her şeyin farkındayım ben. Sen üzülme. Ben can kurtaran olacağım. Para hevesi güdüp beddua almayacağım, hayat kurtarıp hayırlı dua alacağım.
İkilinin hayata bakış açıları farklıydı. Biri bardağın dolu tarafını görürken, diğeri aynı bardakta boş kalan tarafını görüyordu.
'Zaman öylesine hızla akıp geçer ki geriye dönüp baktığında unutamayacağın izler bırakır. Sen, sen ol asla şaşkınlığına mağlup olma. Alıp geçen zamana yetişemez ağlarsın.'
264 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
112 çalışanlarının hayatlarından bir kesit sunan bu kitap, insanların hayatlarını kurtarma uğruna hayatla ölüm arasındaki o kısa mesafede, 112 çalışanlarının kurtarma çabaları,sevinçleri,hüzünleri anlatılıyor. Bu kitapta tıbbi terimler için sözlük kısmı da unutulmamış.

Yazarın biyografisi

Adı:
Habip Gostak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.