Hajime İsayama

Hajime İsayama

Yazar
9.1/10
572 Kişi
·
2.299
Okunma
·
51
Beğeni
·
1.959
Gösterim
Adı:
Hajime İsayama
Unvan:
Mangaka
Doğum:
29 Ağustos 1986
Hajime Isayama
Mangaka
Doğum: 29 Ağustos 1986 (28 yaşında), Ōyama, Ōita
Ben artık pes edemem. Çünkü ölürsem bir daha seni hatırlayamam bile... Bu yüzden ne olursa olsun kazanacağım! Nasıl olursa olsun yaşayacağım!
Siz hiç okyanusu duydunuz mu? Kocaman bir göl, ne kadar uzağa bakarsanız bakın ufuk boyunca uzanır... Ama tamamı tuzlu sudan oluşur.
-Bu Armin' in söylediği bir şey-
Bu dünya eskiden beri cehennemdi. Güçlünün güçsüzü yediği, salakların bile rahatlıkla anlayabileceği basit bir dünya.
176 syf.
·2 günde·10/10 puan
Ymir'in zırhlı ve devasa titanın yanına geçmesi üzerine Eren'i zor bela, ölümleri bahasına kurtaran Keşif Lejyonu için artık hiçbir şey kolay olmayacaktır. Çizimlerin yine kusursuz olduğu bir manga olmasının yanı sıra animesini izledikten sonra mangasını okumanın tekrar aynı duyguları yaşatacağına inanmazken artık inanır oldum.
192 syf.
·8/10 puan
Olaylar gittikçe ilginçleşirken aynı zamanda çözülüyor lakin manganın en olumsuz tarafı geçmiş ve şu an kavramındaki geçiş çok belirsiz fazla kafa karıştırıcı. Ona dikkat ettiğiniz takdirde gerisi çorap söküğü.
196 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Hayatımda ilk satın aldığım manga kendisi. Shingeki no kyojin animesinin orijinal mangası. Daha doğrusu mangadan anime yapıyorlar yanlış oldu neyse. Manganın bu ilk cildinde karakterleri tanıyoruz ve olaylara hızlı bir şekilde giriyoruz. Bol bol aksiyon var. Death Note falan hikaye, bunu okuyun
192 syf.
·2 günde·10/10 puan
Dev ve Zırhlı titanların kimlikleri ortaya çıkmışken Eren ve Ymir'in iki titan tarafından kaçırılması sonucunda ortalık hallaç pamuğuna döner. İkisini de kurtarmak için Keşif Lejyonu ellerinden geleni arkalarına koymazken titanlarla ilgili minimal bilgiler de sizlere sunulmaya devam etmektedir. Shingeki no Kyojin animesinin ikinci sezonun son bölümlerini anlatan mangamız animedeki gibi kusursuzca sizi içine çekmeye devam etmektedir. Çizimler elbette ki efsane yani bir SnK hayranı olarak nasıl da beğenmem.
196 syf.
·Puan vermedi
Yani artık bilemiyorum okumayan insanlar nasıl gözlerini kapatıp uyuyabiliyor. En sevdiğim manga-anime ikilisi.
Isayama o kadar iyi düşünmüş ilmek ilmek örmüş ki okudukça, ilerledikçe neler yaşandığını bile anlayamıyorsunuz. Daha ilk bölümden içine girip bir de çıkamıyorsunuz. Gerçi herkes bir kez de olsa duymuştur. Ama okumamış izlememişseniz çok şey kaybediyorsunuz. Kaç yıldır takip ettiğimi bilmiyorum ama her izlediğimde aynı heyecan, her okuduğumda aynı istekle tekrar tekrar okuyorum. Kesinlikle izleyin okuyun takip edin o kadar iyi.
192 syf.
·2 günde·10/10 puan
Evet, Eren kurtuldu her şey son oldu diye bir şey yok bu anime ve manga serisinde, her şey daha da kötü olmaya başlamıştır. Merkezi Askeri Polislerin emir alması üzerine silahların ucu Eren ve Historia'ya dönmüştür ve Asker birliğimiz samanlıkta iğne arıyorlarmış gibi bizim ikiliyi aramaya başlarlar. Tabi bir yandan da Keşif Lejyon'unun adını kirletmeleri üzerine bizim kutsal birliğimiz adına temizlemeye çalışırken Eren ve Historia kaçırılır. Maceralar kaldığı yerden devam ederken her ne kadar pdf olarak okusam da elimden bırakamadan en az beş cilt bitirdiğim bir seri haline geldi iyice. Çizimler yine efsane ve her sayfayı okurken kutsal şarkı Guren no Yumiya kulaklarımda çınlamıyor dersem yalan söylemiş olurum.
192 syf.
·10/10 puan
Tahmin edilebilir bir kurgusu yok.Hangi karaktere yapışsam ölüyor.Allah'tan seriyi komple almışım zira hızla bitirip merakla diğerine geçiyorum.Gayet başarılı
192 syf.
·2 günde·10/10 puan
Eren ve Historia'yı kaçıranların ardından Historia'nın babasına kavuşması ve bundan dolayı da geçmiş aile bağlarını öğrenmeye başlar. Bunun üzerine olaylar karışırken Levi ve birliği Eren ve Historia'nın kaçırıldığı yere gelirler lakin onları karşılayan büyük bir mücadelenin yanında Historia'nın ve Eren'in de artık tercih yapması gerekir. Bu seriyi üç milyon kez okusam da sıkılmayacağıma garanti vererek okurken ne ara bittiğini anlamadım tekrardan.
196 syf.
·1 günde·7/10 puan
Bu inceleme spoiler içerir.
Hasta olduğum için mi yoksa tarzını sevmediğim için mi bilinmez öyle ahım şahım bir puan veremedim ben. Cildimiz ilk dört bölümü kapsıyor. Açıkçası animesini mangasından fazla beğendiğim nadir bir seri çünkü çok fazla konuşma yok. Sürekli bir aksiyon ve hareket halinde oldukları için mangaka bunu yansıtmaya çalışmak zorunda kalmış. Sadece tepki kelimelerinden oluşan sayfalar mevcut. Bu sebeple okuması kısa sürse de çok fazla manga okuyor hissi vermiyor. Manga izliyor gibi hissediyor insan kendini. Onun dışında ilk cilt tamamen olaylar bakın böyle başladı der gibi bir ciltti. Dev titan duvarı yıkar ve titanlar içeri girer. Devamında gelişen olaylar sonucu karakterimiz askeri birliğe girer. Tam mezun olmuş hangi birliğe gireceğini seçecekleri sırada yeniden bir saldırı alırlar. Son sahnede ise karakterimizin kopmuş bacağının yanı sıra kopan kolunu görüyoruz. Kendisi bir titanin ağzının içine giriyor ve titan ağzını kapatınca bitiyor. Bunun çok fazla spoiler olacağını düşünmüyorum bu yüzden rahat yazıyorum. Manganın finali; manganın gerçek başlangıcı bana göre. Yine de animesi ve güncel manga çizimleri oldukça güzel bir seri. Yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım.
196 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Gerçekten çok beğendiğim bir manga. Konusu iyi düşünülmüş ve çok güzel bir çizimi var. Aksiyon dolu şeyler okumayı seviyorsanız kesinlikle bunu denemelisiniz. Fazla eleştirilebilecek bir manga olduğunu düşünmüyorum. 1. Ciltten sonra diğer ciltleride okumak isteyebileceğiniz merak uyandıran ve akıcı bir manga. Etkileyici ve çok hoş bir çizime sahip. Eğer animesini izlemeyi düşünüyorsanız önce mangasını okuyun derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hajime İsayama
Unvan:
Mangaka
Doğum:
29 Ağustos 1986
Hajime Isayama
Mangaka
Doğum: 29 Ağustos 1986 (28 yaşında), Ōyama, Ōita

Yazar istatistikleri

  • 51 okur beğendi.
  • 2.299 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 378 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları