Hajime İsayama

Hajime İsayama

Yazar
9.2/10
174 Kişi
·
504
Okunma
·
17
Beğeni
·
1.112
Gösterim
Adı:
Hajime İsayama
Unvan:
Mangaka
Doğum:
29 Ağustos 1986
Hajime Isayama
Mangaka
Doğum: 29 Ağustos 1986 (28 yaşında), Ōyama, Ōita
Siz hiç okyanusu duydunuz mu? Kocaman bir göl, ne kadar uzağa bakarsanız bakın ufuk boyunca uzanır... Ama tamamı tuzlu sudan oluşur.
-Bu Armin' in söylediği bir şey-
Her ciltte mükemmelliğini biraz daha arttıran manga.
Bu ciltte acemi birliğinden mezun olan ve 1. ciltte sadece isimlerini ve titanlara karşı savaşlarını kısaca gördüğümüz 10 askerimizin kişiliklerini, zihinsel ve fiziksel yönden artı ve eksi yönlerini detaylıca tanımış olduk.
Güzel bir manga serisi daha keşfettim gibi hissediyorum, ilk ciltten karar vermek zor ancak bir kaç cilt sonra düşüncelerim netleşir muhtemelen. Konusu ilgimi çekti, yazar hikayeye nasıl bir yön verecek merak ediyorum.
Bir manga serisine devam edip etmeyeceğime genelde üç dört manga sonra karar veriyorum, Titana Saldırı'yı serinin başında sevmiştim ama bu cildi okumakta oldukça zorlandım. Seriye ağırlıklı olarak flashbacklerin dahil olmasıyla birlikte benim için okumak zorlaştı. Normalde flashbacklere bayılırım, müthiş tat katıyor olduğu yere ancak bu seride aynı tadı alamadım. Hem sıkıcı buldum hem de diyaloglar doğal değil. Yazar okura hissettirip, dolaylı yoldan anlatmak yerine direk cümleler kuruyor gibi. Bu cildi bir süredir biraz okuyup geri bırakıyordum, bitirdim ve seriye devam etmemeye karar verdim. Aslında hala merak ettiğim şeyler var ancak o kısımlara gelene kadar diğer ciltlerle oyalanmak istemiyorum.
Son yılların popüler anime ve mangalarından biri. Animesinin ilk sezonunu izlemiştim. Sonunda dayanamayıp mangasına başladım ve gerçekten manga daha iyi.
Okurken animede kaçırdığım bazı detayları farkettim. Özellikle ileride ne olacağını biliyor olmam sadece heyecana kapılıp okumamı engelledi ki bu kareleri ve konuşmaları daha detaylı incelememe sebep oldu.
Attack on titan animesinin parodi tarzında bir versiyonunu gigguk adlı bir youtube kanalı video yapmış. Animesini izleyenler mutlaka izlemeli çok güzel olmuş video nun ismi attack on titan in 9 minute
Muhtemelen serinin en sevilen karakteri Rivaille'ın ilk gözüktüğü cilt. Mikasa, Armin ve Eren'in kişilik özelliklerini daha iyi öğreniyoruz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hajime İsayama
Unvan:
Mangaka
Doğum:
29 Ağustos 1986
Hajime Isayama
Mangaka
Doğum: 29 Ağustos 1986 (28 yaşında), Ōyama, Ōita

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 504 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 86 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları