1000Kitap Logosu
Harriet Lerner
Harriet Lerner
Harriet Lerner

Harriet Lerner

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.6
430 Kişi
1.254
Okunma
81
Beğeni
2.752
Gösterim
Tam adı
Harriet Lerner
Unvan
Yazar / Psikoterapist
Yaşamı
Kansas (ABD) `deki ünlü Menninger kliniğinde psikoterapisttir.Kadının öfkeli ve suçlayıcı bir konumdan, kendi karmaşasıyla yüzleşmeye doğru yaptığı yolculuğu anlatan yazar, öfkenizi yapıcı bir güce dönüştürerek yaşamınızı yeniden şekillendirebilmeniz için rehberlik ediyor.
B.Nihat KILIÇ
Öfke Dansı'nı inceledi.
199 syf.
İlişkilerinde sorun yaşayan, kronikleşmiş aile içi problemleri olan, bu konuda insanlara yardımcı olmak isteyen profesyoneller dahil herkesin okuması gereken dolu bir kitap. Doğru bildiğimiz yanlışlara değinirken, olması gereken doğrunun uygulamaları ve somut örnekler üzerinden adım adım çözümlemesini de yapıyor faydalı bir kitap olduğunu düşünüyorum ilgisi olan arkadaşlara tavsiye ederim ve bölüm mezunu ya da bölümü okuyan herkese..
Öfke Dansı
8.7/10
· 1.070 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
60
Büşra Güner
Öfke Dansı'nı inceledi.
199 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Öfkenin Felsefesi
Öfkemi açıkça ifade etmek konusunda bir sorun yaşamıyordum ancak ifade ettiğim öfkemin bir değişim yarattığı konusunda şüphelerim vardı. Dahası "Acaba ifade ediş tarzımda mı bir sorun var?" diyerek kendimi suçluyordum. Öfke Dansı kitabında tam da bu konulara ve daha fazlasına değinilmiş. 3 kitaplık bir öfke serisinin ilk kitabı ve yaşamımdan çok fazla kesit içerdiğini fark ettim. Sanırım bu sıralar hayatımda düzenleme yapmaya ihtiyacım var ki kendimle ilgili farkındalık yaratacak kitaplara elim gidiyor. Kitap, kadınların öfkesini etkili bir biçimde dönüştürmesini konu alıyor. Zaten öfke kitabının cinsiyete özgü anlatılması ilgimi çektiği için almıştım ancak bence erkeklerde farkındalık kazanmak açısından okuyabilir. Sonuçta öfkenin cinsiyeti olmaz ve altta yatan sebepleri okumak eminim çok aydınlatıcı olacaktır. Kesinlikle okunmaya değecek bir kitap
Öfke Dansı
8.7/10
· 1.070 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
26
rabia
Öfke Dansı'nı inceledi.
199 syf.
·
128 günde
·
Puan vermedi
İlişkilerimizde suçlu aramak yerine öğrendiğimiz modeli bulmak, cezalandırmak yerine kaynağa inip yüzleşmek, öfkeyi başka yöne/kişiye çevirip sorunu kapatmak yerine muhataba karşı şeffaflıkla konuşmak, kendini hissettiren öfkeyi olduğu gibi dışarı vurarak yıkıcı olmak yerine sakin kalmaya çözmeye niyetlenmeye odaklanmak gibi bir çok strateji, en ince noktalara kadar zihindeki düşüncelerin tahlili ve derinliklerinize inme cesaretini bulmak için okunup okutulması gereken bir eser İlişkilerdeki döngüsellikten çıkmak, dedikodu yerine doğrudan muhataplık kurmak ve öğrenilen modelin sorumlusu olarak gördüğümüz kişilere de kendini anlatma hakkı tanımak.. Okuduğum için mutluluk duyduğum kitaplardan oldun Öfke Dansı, sevdim seni. İstifade edebilenin bol olsun.
Öfke Dansı
8.7/10
· 1.070 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7