Öfke Dansı

9,2/10  (5 Oy) · 
16 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.009 gösterim
Öfkenin nedenleri ve modelleri üzerinde duran bu kitap, önemli ilişkilerde anlamlı ve uzun vadeli değişimler gerçekleştirmeyi sağlayacak özel stratejiler sunuyor. Yazar, vardığı sonuçları on yıllık klinik araştırmalara, psikanalist sistemler ve aile sistemleriyle ilgili en son bulgulara dayandırarak, kavga ve suçlamayla ya da sessizlik ve duygusal uzaklaşmayla dışarı vurulan öfkenin, mevcut ilişki dinamiklerini neden ve nasıl koruduğunu gösteriyor. Ayrıca, öfkeyi daha güçlü ve bağımsız bir benlik duygusu kazanmak için kullanma konusunda kadınların yaşadığı zorlukları da dile getiriyor.
Kadının öfkeli ve suçlayıcı bir konumdan, kendi karmaşasıyla yüzleşmeye doğru yaptığı yolculukları dile getiren Öfke Dansı, öfkenizi yapıcı bir güce dönüştürerek yaşamınızı yeniden şekillendirmek için size rehberlik edecektir.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 1999
 • Sayfa Sayısı:
  199
 • ISBN:
  9789754341676
 • Orijinal Adı:
  Dance of Anger
 • Çeviri:
  Sinem Gül
 • Yayınevi:
  Varlık Yayınları
 • Kitabın Türü:
ahmet Karakuzulu 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Öfke Dansı- öfkemizi; aile, arkadaşlık ve sosyal ilişkilerimizde ortaya çıkan olumsuzlukları düzeltmek için bir fırsat olarak nasıl kullanabileceğimizin şifrelerini veren yararlı bir kitap. Bayanlara yönelik yazılmış olmakla birlikte, herkese mesajı olan bir çalışma. Yararlandığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Kitaptan 2 Alıntı

Ahsen Bahadır 
19 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öfkelerini etkin olmayan şekillerde ifade edenler sonunda, öfkelenmeye hiç cesaret edemeyenler kadar acı çekeceklerdir.

Öfke Dansı, Harriet Lerner (Sayfa 8 - Varlık Yayınları)Öfke Dansı, Harriet Lerner (Sayfa 8 - Varlık Yayınları)
Ahsen Bahadır 
 19 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Toplumumuz kadınlara öyle bir suçluluk aşılıyor ki, başkalarına duygusal hizmet veren bir istasyon görevi yapamadığımız için kendimizi suçlar hale geliyoruz.

Öfke Dansı, Harriet Lerner (Sayfa 9 - Varlık Yayınları)Öfke Dansı, Harriet Lerner (Sayfa 9 - Varlık Yayınları)