Hasan Yılmaz

Yazar 7,1/10 · 10 Oy · 2 kitap · 0 okunma ·  2 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

2 okur beğendi.
10 puanlama · 4 alıntı
0 haber · 896 gösterim
0 okur kitaplarını okudu.
8 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Hasan Yılmaz'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Hasan Yılmaz'ın Biyografisi

1965 yılında Çankırı’da doğdu. İlk öğrenimini Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Beypazarı’da tamamladı. 1984 yılında kayıt yaptırdığı İ.Ü. Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan 1990 yılında mezun oldu. Gazeteciliğe 1986 yılında Son Havadis gazetesinde spor muhabiri olarak başladı. 1987 yılında Türkiye Gazetesi’ne geçti. 1988 ve 1989’da Hürses Gazetesi ve özürlü yurttaşlara dönük Yaşama Sevinci Dergisi’nin yayın hayatına atılmasında görev aldı. 1990 yılında Ankara’ya yerleşti ve Yeni Düşünce Gazetesi’nde dış politika editörlüğü yaptı. 1991 yılında kısa dönem olarak Ağrı’da askerliğini tamamladıktan sonra Yeni Hafta Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev üstlendi. 1992 yılında yeniden Türkiye Gazetesi’ne döndü. Muhabirlikte, güvenlik, yargı, iç ve dış politika alanında çok sayıda haber ve dizi yazıları yayımlandı. 31 Ağustos 1999’da Türkiye Gazetesi’nden ayrılan Hasan Yılmaz, bu tarihten itibaren Türk Metal Sendikası ve Kültür Bakanlığı’nın sponsorluğunda Avrupa, Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu, Orta Asya, Rusya Federasyonu ve Moğolistan’ın tamamı olmak üzere Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar olan kuzey coğrafyasının tamamını gezdi. Bugüne kadar 5 gezi kitabı, 5 albüm-kitabı yayımlandı. Ayrıcı 2 şehir albümü ve 2 biyografi kitabı yazdı. Bu arada 3 katalog cd çıkarttı. ART Televizyonu’nda Moğolistan-Rusya ekspedisyonunu eksen alan 12 Bölümlük “Seyahatname” adıyla bir belgeseli yayımlandı. 2001 yılında kamu görevine başlayan Hasan Yılmaz, Başbakanlıkta Mevzuatı Geliştirme ve Yayımlama Genel Müdürlüğü’nde memur olarak, Başbakanlık Basın Merkezi’nde Medya Analisti olarak görev yapmıştır. Ağustos 2004-2011 yılları arasında TBMM’nin yayın organı olan Meclis Bülteni Dergisi’nin editörlüğünü yürütmüştür. Halen TBMM Başkanlığı’nda İletişim Sorumlusu olan Hasan Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Çalışmaları: ‘Tanrı Dağlarından Malazgirt’e’ (Albüm-kitap, Kasım 1998) ‘Orta Asya Görsel Katalogu’ (CD, Mart 1999) ‘Orta Asya Seyahatnamesi’ (Kitap, Burak Yayınevi- Ekim 1999) ‘Aras’tan Volga’ya Kafkaslar’ (Albüm-kitap, Kasım 1999) ‘Kafkasya Seyahatnamesi’ (Kitap, Şubat 2000) ‘Kafkaslar ve Türk İzleri’ (Fotoğraf sergisi, Mart 2000) ‘Batum’dan Burgaz’a Karadeniz’in Öte Yakası’ (Albüm-kitap, Ağustos 2000) ‘Mora’dan Viyana’ya Osmanlı’nın Avrupası’ (Albüm-kitap, Ocak 2001) ‘Hazar’dan Tuna’ya Türk İzleri’ (CD, Haziran 2001) ‘Karadeniz Kıyılarında’ (Kitap, Kültür Bakanlığı Yayınları- Ekim 2001) ‘Medeniyetin İzinde’ (Kitap, Kültür Bakanlığı Yayınları- Ekim 2001) ‘Avrupa’da Osmanlı-Türk Mirası’ (Master CD, Haziran 2003 Yayınlanmaya Hazır) ‘Öteki Türkler’ (Albüm-Kitap, Ocak 2004) ‘Güneşe Doğru’ (Kitap, Elips Yayınları- Ocak 2005) ‘Gölbaşı- Bir Şehir Anlatısı’ (Albüm- Kasım 2003) ‘Ankara’ (Albüm- Ankara Büyükşehir Belediyesi Yayınları- Eylül 2004) ‘Köksal Toptan’ (Biyografi- Elips Yayınları-2002) “Cumhuriyetin Öteki İnsanları, Çankırı Hoca” (Biyografi-Elips Yayınları 2013) “Ocak Sönmesin Diye” (Lütfü Şehsuvaroğlu Söyleşisi- Elips Yayınları-2015) “Üç Kıtanın Efendileri Osmanlılar” (Tarih-Elips Yayınları 2015)
EMİNE ÖZDEMİR, bir alıntı ekledi.
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Biliyor musunuz; ben, bana şöyle seslenen öğretmenlerinden hiçbir şey öğrenmedim:
'-Hey sana söylüyorum lan, sana sana eşşek kafalı!'
Bu öğretmen, dünyanın en iyi biyoloji ya da tarih öğretmeni olsa bile...
Bana yaşına ve duruma göre: 'Evlat, Genç, Delikanlı, Arkadaş' ifadelerinden birisi ile seslenen öğretmenlerimi ise hep sevdim. Onların anlattıkları daha anlamlıydı benim için.

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan YılmazÖğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan Yılmaz
Ayşe Sümeyye Kuz, bir alıntı ekledi.
18 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öğrenme aşkını salgın bir hastalık haline getirin ve bu hastalığın taşıyıcısı olun.

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan YılmazÖğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan Yılmaz
Ayşe Sümeyye Kuz, bir alıntı ekledi.
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Artık daha fazla 'kurban' rolü oynamayı bırakmanın ve bir değişimi başlatmanın zamanı geldi. Bu zaman 'yarın' değil, şimdi, 'hemen'dir.

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan YılmazÖğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan Yılmaz

Hasan Yılmaz kitap incelemeleri

Henüz inceleme eklenmedi.