Hüseyin İhsan Sönmez

Hüseyin İhsan Sönmez

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
791
Gösterim
Adı:
Hüseyin İhsan Sönmez
Unvan:
Şair / Yazar
Doğum:
Kastamonu, 1961
Toplumsal içerikli yazıları ile şiir, gezi, öykü, deneme, inceleme, söyleşileri; Gülpınar, Tay, Şehiriçi, Aykırı Sanat, Yaşayan Yarın, Şiiri Özlüyorum, Patikalar, Şehir, Öteki-siz, Bizim Sanat, Uzak Ülke, Lacivertsanat, Akademi Gökyüzü, Aydili, Temrin, Acemi dergileri ile çeşitli gazetelerde yayınlandı. Ulusal edebiyat ve sanat etkinliklerinde toplumsal sanat bilinci, Anadolu dergiciliği, şiir ve sanat üzerine bildiriler sundu. Kendi eserleri dışındaki eser ve ansiklopedilerde yer aldı.
Aykırısanat Dergisi 2005 yılı şiir yarışmasında "Düşlerin Çağrısı" isimli şiiriyle ikincilik ödülü, Değişen Kocaeli Kocaeli Oskarları edebiyat kategorisinde 2008 Yılının Edebiyatçısı ödülünü aldı.
“Bir tutam Gözyaşı Bırak Gizlice” isimli şehitler üzerine yazılmış şiiri, yurdun değişik okullarında şiir okuma yarışmaları için önerildi. Yarışmacı öğrenciler tarafından seslendirildi. Okuyan öğrenciler ödüller aldı.
Edebiyatçılar Derneği, Çağdaş Şair ve Yazarlar Derneği, Yazarlık Akademisi Derneği, Kasyö-Der, Gölcük Temad üyesidir. Kocaeli, Gölcük, Değirmendere’de yaşamaktadır.

Yayınlanmış Eserleri

Gökkuşağı Yere Düştüğünde(şiir)
Zaman Köprüsü(şiir)
Deelmina’ya Aşk Günlüğü(şiir)
Ve Özgürlük Koyun Benim Dünya Adıma(şiir)
Mahcup Denizler(öykü)
İlk Cemreyle Raks(şiir)
Kurşun Gölgesinde Güneydoğu, Gri Tilki (anı-roman)

Yasak Delme saati (Deneme)
Hüseyin İhsan Sönmez'in Kitapları