Jennifer E. Smith

Yazar 6,6/10 · 68 Oy · 4 kitap · 166 okunma ·  5 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

5 okur beğendi.
68 puanlama · 29 alıntı
0 haber · 1.532 gösterim
166 okur kitaplarını okudu.
100 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
10 okur kitaplarını şu anda okuyor.
3 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Jennifer E. Smith'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Jennifer E. Smith'in Biyografisi

İskoçya St Andrews Üniversitesi'nden yaratıcı yazarlık alanında yüksek lisans derecesini aldı ve çalışması otuz dilde tercüme edilmiştir.
Yağmur, bir alıntı ekledi.
11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Soruyu sorana kadar yanıtını bilemezsin..

Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 264)Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 264)
Yağmur, bir alıntı ekledi.
11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Belki birilerini hayatlarından çekip alabilir, onları tamamen farklı bir yerin ortasına bırakabilirsiniz ve o zaman tamamen farklı birileri gibi görünebilirler. Ama böyle bir durumda bile onlar aslında değişmezler..

Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 172)Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 172)
Yağmur, bir alıntı ekledi.
11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Tamamen yeni bir başlangıç diye bir şey yoktur. Yeni olan her şey eski olanın peşinden gelir ve her başlangıç bir şeyin sonuna mal olur..

Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 274)Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 274)
Yağmur, bir alıntı ekledi.
10 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Değil mi?
Bir evi boyamak, içindeki eşyaların da farklı olduğu anlamına gelmezdi. Aynı şey insanlar için de geçerliydi. Derinlerde, çok derinlerde, nerede olurlarsa olsunlar hâlâ aynı olurlardı değil mi??

Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 172)Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 172)
Corpus., bir alıntı ekledi.
16 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 5/10 puan

Bir insanın bakışları nasıl cevabı olmayan bir soru gibi görünebiliyordu ki?

Mutluluk Böyle Bir Şey, Jennifer E. SmithMutluluk Böyle Bir Şey, Jennifer E. Smith
Leylii, bir alıntı ekledi.
17 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Yalnızlıkla tek başınalık arasında bir fark var.

Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 55)Hayallerimiz Sen ve Ben, Jennifer E. Smith (Sayfa 55)
Bütün Alıntıları Göster

Jennifer E. Smith kitap incelemeleri

Yeşim Gökyıldız, Hayallerimiz Sen ve Ben'i inceledi.
21 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Bir romanın daha sonuna gelmiş bulundum. Konusu,kapağı ve ismi bakımından ilgi çekiciydi.Bu yazarın okuduğum ilk kitabıydı.Beklentimi tam olarak karşıladı mı emin değilim ancak akıcıydı.

× Asansörde karşılaştıkları günün akşamında hayallerinden bahsederek derin bir uykuya dalan Owen ve Lucy,ailelerinin işi dolayısıyla dünyanın farklı yerlerine savrulurlar. Birkaç kez iletişime geçen ikilinin hikayesini anlatır bu kitap.

× Sürükleyici ve insanda merak uyandıran bir kitap ama herkes kadar sevmedim ben. Ana kahramanlarımız Lucy ve Owen olmasına rağmen onlar dışında her yeri okuduk gibi geldi.Bence aşktan ziyade bir yolculuk öyküsü. Etkilenmedim ama okuyamama döneminden sizi çıkarabilecek bir kitap. Vakit geçirmek için okunabilir ama listenizin en başına yazmanıza pek gerek yok diye düşünüyorum.

Akışına Bırak.., Mutluluk Böyle Bir Şey'i inceledi.
04 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı

Yağmur, Hayallerimiz Sen ve Ben'i inceledi.
12 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Kitap güzeldi ama yıllar sonra tekrar hatırlayabileceğim kadar etkili değildi.
Kitapta yazar sade bir dil kullanmış ve çok fazla betimleme yapmış. Kitabın konusuna gelirsek eğer; Lucy adında bir kız ile Owen adında bir genç tesadüf eseri birlikte asansörde kapalı kalırlar. Daha sonra asansörden çıktıklarında Owen Lucy'yi apartmandaki çatıya götürüp yıldızları gösterir. Aralarındaki ilişki böyle başlar.
Size yoğun olarak önermesemde, okuyabileceğiniz bir kitap...

Buğu Gürses, Hayallerimiz Sen ve Ben'i inceledi.
26 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

Çerezlik bir kitap olsada çok sevdiğim bir kitap olmadı. Kitapta saçma bulduğum çok şey oldu asansörde hiç tanımadığı bir çocukla kalıp kurtulduklarinda bile geceyi birlikte geçiriyor olmaları dahası iki gun sonra ikisi aynı anda taşınıyorlar fakat birbirleriyle vakit geçirmeden falan aşık olup kartpostal yolluyla iletişim kuruyorlar. Konuyu fazlahızlı işlemeyip karakterlerimiz vakit gecirselerdi yine daha mantıklı olabilirdi. Kitabin beni sevdiren tek kismi kartpostal olayı diyebilirim. Bu kitaptan sonra kartpostal biriktirmeye başlayacağım

Nur, Hayallerimiz Sen ve Ben'i inceledi.
05 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Yeni başladım bu kitaba. Oldukça akıcı olması son zamanlarda kitap okumakta zorluk çektiğim için çok iyi oldu. Kapağı açtım ve hoop aktı gitti. Henüz bitmedi ama olsun. Okumaya devam. Kitabın konusu da güzel. New York'ta yaşayan iki genç; Lucy ve Owen bir gün şehirde elektriklerin kesilmesiyle yaşadıkları apartmanın asansöründe mahsur kalırlar. Ve sonrasında bazı olaylar gelişiiiir..
Kitabı halen okuyorum, sonunda ne olacağını merak ediyorum. Sürekli bu tarz kitapları okumaktan hoşlanmasam da arada böyle kitap okumak hem okuma hızımızı arttırıyor, hem hayal gücümüze hitap edip, empati yeteneğini geliştiriyor. En güzel tarafıysa eğleniyorsunuz okurken. Sık sık böyle kitaplar okumuyorum , kitap okumak için kitap okumak bana göre değil. Ben daha çok bilgilenmek için kitap okuyorum. Bi söz var; 1 kitap okuduğunda her şeyi bildiğini sanırsın ama kitap okuma sayın arttıkça aslında hiçbir şey bilmediğini fark ediyor insan. Bende öyleyim. Daha çok bilgilenmek için okuyorum. Ama üst üste klasik ya da bilgi veren romanları okuyunca insanda haliyle bunalıyor. İşte tam böyle zamanlarda dereye distopyalar, ütopik romanlar, aşk romanları( ki benim en sevdiğim) fantastik romanlar ve daha nice değişik tür romanlar devreye giriyor. Her kitap okuyuşumda kitaplar iyi ki var diyorum. Kitapsız bir dünya düşünemiyorum. Öyle ki elektronik kitap bile okumuyorum çok zor durumda kalmayınca. Kitap fotoğrafı görmek bile mutlu eder mi bir insanı? Ben çok mutlu oluyorum. Hobi falan değil bu. Resmen farklı bir dünya. Hala kitap okumayan insanlar gördükçe onları teşvik etmeye çalışıyorum. Umarım başarılı olabiliyorumdur. Kitaplı ve musmutlu günler.. Okumalar bitmesin temennisiyle, sevgiyle kalın!

Corpus., İlk Bakışta Aşk'ın İstatistiksel Olasılığı'ı inceledi.
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Böyle kitapları okuduktan sonra gençlik romanlarına olan takıntım artıyor. :)
Çok samimi, sevimli ve her sayfada yüzümü güldürecek detaylar bulabildiğim bir öyküydü. İnsan görüşmese de bazı insanları tanıdığını hissedebiliyor ve bu insanlar benim için genelde yazarlar oluyor. Adından başka hiçbir şey bilmiyorum ama bu kitabın ardından yeni bir dost edinmiş gibi hissetmekten kendimi alamıyorum.
Kitapta sizinle paylaşabileceğim cok güzel kısımlar vardı ama okurken ara vermek içimden gelmediği için bir kısmını paylaşamadım. Ve yazarın -ki bildiğim ve bu şekilde öven ikinci yazar- Dickens'dan bahsediş şekli ve alıntıları da çok hoştu.
Demem o ki kaplanıp en sevdiklerimin olduğu rafa koyabileceğim bir kitabım daha oldu. :)

Corpus., Merhaba, Hoşça Kal ve Yaşadığımız Her Şey'i inceledi.
24 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 1/10 puan

Birisi gelip bana Jennifer E. Smith bir kitap yazacak ve sen o kitaptan nefret edeceksin deseydi yüzüne gülerdim. Şimdiyse içim hayal kırıklığıyla dolu. Gerçekten böyle bir kitabın yazılmış olmasına inanamıyorum.

Dili her zamanki gibiydi. Konu, karakterler,  gidişat hep o alıştığım Jennifer havasındaydı ama öyle anlamsız bir kitap ki okuduğum için pişmanlık duyuyorum.

Yazarın vermek istediği bir mesaj olduğuna inanmayı reddediyorum. Burada geçen aşk anlayışının gerçekliğine inanmıyorum. Ve kesinlikle kitabı tavsiye etmiyorum. 255 sayfa deyip geçmeyin, gözlerinize yazık.

Corpus., Hayallerimiz Sen ve Ben'i inceledi.
25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitabın kapağı, tasarımı ve konusu gerçekten hoşuma gitti. Tek sorun çeviriydi. Cümlelerin bir kısmı o kadar anlamsızdı ve yazımda o kadar çok hata vardı ki zihnim bu yanlışlıkları düzeltmek için çırpınırken kitabı okumak yoruyordu. Fakat bir şekilde yazarın üslubu ve düşünme şekli kitaba bağlanmamı sağladı. Zaman, mekan ve mesafelerle ilgili gerçekten farklı bir algısı var. Hatta sanki çoğu insanın ortak fikre sahip olduğu bu kavramlara karşı görüş geliştirmiş gibi hissettim. Diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.

Mehtap mercan, Hayallerimiz Sen ve Ben'i inceledi.
28 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Önerilere bakarak bu kitaba basladim uzun zamandir adam akilli bi kitap gecmemisti elime ama buda adam akilli olmayan kitaplardan biri oldu. Okumus oldugum 351 sayfanin hepsi bosa gitti. Uzgunum Junnifer E. Smith kitap bitince kusasim geldi

vildan sağlam, Hayallerimiz Sen ve Ben'i inceledi.
28 Şub 20:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

içime kitap okuma isteği geldi ve bu kitabı aldım zevkli bi kitap dı iyiydi yani sevdim asansörde geçen bi hikaye ama bidaha okumam öyle çok güzel bi kitapda değil zaten A 101 den aldım slkfgmsgkmspgepofjg

Bütün İncelemeleri Göster