Jennifer E. Smith

Jennifer E. Smith

Yazar
6.3/10
104 Kişi
·
282
Okunma
·
7
Beğeni
·
1727
Gösterim
Adı:
Jennifer E. Smith
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Chicago, IL, Amerika Birleşik Devletleri
İskoçya St Andrews Üniversitesi'nden yaratıcı yazarlık alanında yüksek lisans derecesini aldı ve çalışması otuz dilde tercüme edilmiştir.
Belki birilerini hayatlarından çekip alabilir, onları tamamen farklı bir yerin ortasına bırakabilirsiniz ve o zaman tamamen farklı birileri gibi görünebilirler. Ama böyle bir durumda bile onlar aslında değişmezler..
Bir evi boyamak, içindeki eşyaların da farklı olduğu anlamına gelmezdi. Aynı şey insanlar için de geçerliydi. Derinlerde, çok derinlerde, nerede olurlarsa olsunlar hâlâ aynı olurlardı değil mi??
Tamamen yeni bir başlangıç diye bir şey yoktur. Yeni olan her şey eski olanın peşinden gelir ve her başlangıç bir şeyin sonuna mal olur..
Omuzları birbirine değer halde, kömür karası gökyüzüne gülerek sırtüstü uzanmışlardı. Owen'in yüzünde aşağı inen gözyaşları vardı.
Jennifer E. Smith
Sayfa 343 - Novella Yayınları
Yanında gökyüzü bir nebze daha kararırken ve ışıklar bir nebze daha parlaklaşırken, Lucy, Liam'ın gülümsediğini görebiliyordu.
Jennifer E. Smith
Sayfa 149 - Novella Yayınları
Daha ona uzanmadan ne olduğunu anlamıştı. Nereden geldiği konusunda ya da üzerinde ne yazdığı konusunda hiçbir fikri yoktu ama ondan geldiğini biliyordu. Biliyordu işte...
Jennifer E. Smith
Sayfa 117 - Novella Yayınları
352 syf.
·4 günde·5/10
Kitap güzeldi ama yıllar sonra tekrar hatırlayabileceğim kadar etkili değildi.
Kitapta yazar sade bir dil kullanmış ve çok fazla betimleme yapmış. Kitabın konusuna gelirsek eğer; Lucy adında bir kız ile Owen adında bir genç tesadüf eseri birlikte asansörde kapalı kalırlar. Daha sonra asansörden çıktıklarında Owen Lucy'yi apartmandaki çatıya götürüp yıldızları gösterir. Aralarındaki ilişki böyle başlar.
Size yoğun olarak önermesemde, okuyabileceğiniz bir kitap...
432 syf.
·Puan vermedi
Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı
352 syf.
·2 günde·4/10
Çerezlik bir kitap olsada çok sevdiğim bir kitap olmadı. Kitapta saçma bulduğum çok şey oldu asansörde hiç tanımadığı bir çocukla kalıp kurtulduklarinda bile geceyi birlikte geçiriyor olmaları dahası iki gun sonra ikisi aynı anda taşınıyorlar fakat birbirleriyle vakit geçirmeden falan aşık olup kartpostal yolluyla iletişim kuruyorlar. Konuyu fazlahızlı işlemeyip karakterlerimiz vakit gecirselerdi yine daha mantıklı olabilirdi. Kitabin beni sevdiren tek kismi kartpostal olayı diyebilirim. Bu kitaptan sonra kartpostal biriktirmeye başlayacağım
352 syf.
Annesinin ölümünden sonra aynı evde aynı şehirde kalmak istemeyen babası nedeniyle göçebe hayatı yaşayan Owen ve ailesinin sürekli seyahatleri nedeniyle tek başına kalmak zorunda olan Lucy. Tesadüf eseri az da ola kaldıkları aynı binada asansörde mahsur kalırlar ve aralarında küçük bir dostluk başlar. Ancak o geceden sonra, Lucy ailesiyle birlikte taşınmaya ve Owen da babasının peşinden gitmeye mecbur kalır. Birbirlerine bir süre kartpostal atıp, bir yıl sonra buluşmaya karar verirler, ancak ilk buluşmaları kavga ile sonuçlanır. Aylar sonra ilk adım atan Lucy olur ve tekrar hayatları farklı bir anlamda şekillenir. Kesinlikle klasik bir aşk hikayesi değil. Liseli yıllarda zorluklarla baş etmek zorunda kalan iki gencin, hayatlarının sürüncemesi. Anlamlı ve akıcı bir dille kaleme alınmış.
352 syf.
·2 günde·9/10
Yeni başladım bu kitaba. Oldukça akıcı olması son zamanlarda kitap okumakta zorluk çektiğim için çok iyi oldu. Kapağı açtım ve hoop aktı gitti. Henüz bitmedi ama olsun. Okumaya devam. Kitabın konusu da güzel. New York'ta yaşayan iki genç; Lucy ve Owen bir gün şehirde elektriklerin kesilmesiyle yaşadıkları apartmanın asansöründe mahsur kalırlar. Ve sonrasında bazı olaylar gelişiiiir..
Kitabı halen okuyorum, sonunda ne olacağını merak ediyorum. Sürekli bu tarz kitapları okumaktan hoşlanmasam da arada böyle kitap okumak hem okuma hızımızı arttırıyor, hem hayal gücümüze hitap edip, empati yeteneğini geliştiriyor. En güzel tarafıysa eğleniyorsunuz okurken. Sık sık böyle kitaplar okumuyorum , kitap okumak için kitap okumak bana göre değil. Ben daha çok bilgilenmek için kitap okuyorum. Bi söz var; 1 kitap okuduğunda her şeyi bildiğini sanırsın ama kitap okuma sayın arttıkça aslında hiçbir şey bilmediğini fark ediyor insan. Bende öyleyim. Daha çok bilgilenmek için okuyorum. Ama üst üste klasik ya da bilgi veren romanları okuyunca insanda haliyle bunalıyor. İşte tam böyle zamanlarda dereye distopyalar, ütopik romanlar, aşk romanları( ki benim en sevdiğim) fantastik romanlar ve daha nice değişik tür romanlar devreye giriyor. Her kitap okuyuşumda kitaplar iyi ki var diyorum. Kitapsız bir dünya düşünemiyorum. Öyle ki elektronik kitap bile okumuyorum çok zor durumda kalmayınca. Kitap fotoğrafı görmek bile mutlu eder mi bir insanı? Ben çok mutlu oluyorum. Hobi falan değil bu. Resmen farklı bir dünya. Hala kitap okumayan insanlar gördükçe onları teşvik etmeye çalışıyorum. Umarım başarılı olabiliyorumdur. Kitaplı ve musmutlu günler.. Okumalar bitmesin temennisiyle, sevgiyle kalın!
BK.
BK. İlk Bakışta Aşk'ın İstatistiksel Olasılığı'ı inceledi.
250 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Böyle kitapları okuduktan sonra gençlik romanlarına olan takıntım artıyor. :)
Çok samimi, sevimli ve her sayfada yüzümü güldürecek detaylar bulabildiğim bir öyküydü. İnsan görüşmese de bazı insanları tanıdığını hissedebiliyor ve bu insanlar benim için genelde yazarlar oluyor. Adından başka hiçbir şey bilmiyorum ama bu kitabın ardından yeni bir dost edinmiş gibi hissetmekten kendimi alamıyorum.
Kitapta sizinle paylaşabileceğim cok güzel kısımlar vardı ama okurken ara vermek içimden gelmediği için bir kısmını paylaşamadım. Ve yazarın -ki bildiğim ve bu şekilde öven ikinci yazar- Dickens'dan bahsediş şekli ve alıntıları da çok hoştu.
Demem o ki kaplanıp en sevdiklerimin olduğu rafa koyabileceğim bir kitabım daha oldu. :)
352 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap fena değil ama surukleyici de değil,
Boş zamanımda okumak için aldığım kitap biraz zayıf yani arfta kalmış gibi
Sıkıcı deyil ama sıkıcıymış gibi nasıl desem
Okurken hic heyecanlanmadım.
Sanırım diyer okuduğum kitaplara gören zayıf kalmış ama kötü de diyemem.
352 syf.
·Puan vermedi
Önerilere bakarak bu kitaba basladim uzun zamandir adam akilli bi kitap gecmemisti elime ama buda adam akilli olmayan kitaplardan biri oldu. Okumus oldugum 351 sayfanin hepsi bosa gitti. Uzgunum Junnifer E. Smith kitap bitince kusasim geldi
352 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Kitabın kapağı, tasarımı ve konusu gerçekten hoşuma gitti. Tek sorun çeviriydi. Cümlelerin bir kısmı o kadar anlamsızdı ve yazımda o kadar çok hata vardı ki zihnim bu yanlışlıkları düzeltmek için çırpınırken kitabı okumak yoruyordu. Fakat bir şekilde yazarın üslubu ve düşünme şekli kitaba bağlanmamı sağladı. Zaman, mekan ve mesafelerle ilgili gerçekten farklı bir algısı var. Hatta sanki çoğu insanın ortak fikre sahip olduğu bu kavramlara karşı görüş geliştirmiş gibi hissettim. Diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.
352 syf.
·Beğendi·5/10
Kitap çerez niyetine okuyabileceğimiz kitaplardan yalnızca olayların uzun sürmesi hadi artık ne olacaksa olsun diye beklemek biraz sıktı onun dışında iyiydi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jennifer E. Smith
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Chicago, IL, Amerika Birleşik Devletleri
İskoçya St Andrews Üniversitesi'nden yaratıcı yazarlık alanında yüksek lisans derecesini aldı ve çalışması otuz dilde tercüme edilmiştir.

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 282 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 125 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.