Jonathan Holt

Jonathan Holt

Yazar
7.8/10
13 Kişi
·
36
Okunma
·
0
Beğeni
·
856
Gösterim
Adı:
Jonathan Holt
Unvan:
Yaratıcı direktör
Jonathan Holt Oxford Üniversitesi İngiliz dili bölümünü bitirdi. Bir reklam ajansının yaratıcı direktörlüğünü yapıyor ve Londra’da yaşıyor. Yüz Karası İtalyan diline ve halkına duyduğu sevginin bir ürünüdür.
Her erkeğin ve kadının içinde, her an kontrolden çıkacakmış gibi duran şeytani bir öz vardır. Adına ister vahşilik diyelim ister gaddarlık veya barbarlık; ister sadizm ya da psikoz gibi kulağa bilimsel gelen bir isim verelim, ister ahlaksızlığa ya da Şeytan’ın kendisine atfedelim, yine de insanın daimi eşlikçisidir o. Çoğunlukla görünmez ve umursanmaz halde bağrımızda uyuklar. Böyle zamanlarda bizler de kendimize medeni der, o yokmuş gibi davranırız. Fakat elimize canavarı uyandıracak bir neden geçmeyegörsün - örneğin, insanlar üstünde sınırsız güç verilsin ve onu kullanmakla bedel ödemeyeceğimiz söylensin- her birimiz akla hayale gelmez korkunçlukta eylemler sergileme kabiliyetimizi ortaya koyarız.

Ve her defasında bir rüyadan uyanırmışçasına kendimize gelerek “Bir daha asla” deriz, her defasında da yalan söylemiş oluruz.
Bir savaşın haklı olabolmesi için üç şey gereklidir.Birincisi egemen bir otorite.Ikincisi haklı bir gerekçe.Üçüncüsü hukuka uygun bir amaç.
364 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı cidden aşırı beğendim. Hatta bir Venedik aşkı büyüttü kitap içimde oysaki kitapta Venedik tasvirleri Venedik’in güzelliklerini öne çıkarmak için yapılmamıştı buna rağmen o gün bugündür Venedik’e gitmek isterim. Kitaba gelecek olursak başlarda sıkıcı olduğunu düşünmüştüm ama olaylar gittikçe genişledi ve baya karmaşık ve büyük bir hal aldı sonu ise şaşırtıcıydı tavsiye edeceğim bir kitap kesinlikle
364 syf.
·16 günde·9/10
Kitap tek kelimeyle 'muhteşem'di. Okuduğum bir sürü dedektiv eserler olmasına rağmen aralarında en üste taşıyabileceğim bir kitap. Dedektif yanından çok olay konusu beni hayran bıraktı. İlk başta basit bir ölüm gibi görünen olayın ardındaki sır perdesi aralandığında insan hayrete düşüyor. 190lı sayfalardan sonrakileri bugün kitabı hiç elimden bırakmadan bitirdim ve bende gerçekten hiç unutulmayacak hatıralar bıraktı. Bu sıralar böyle olaylarla ilgili dizi izliyor, hikaye yazıyordum ve tesadüf müdür bilinmez konusunu bilmeden ödünç aldığım bu kitap ben de müthiş etkiler bıraktı. Kitap bitene kadar gerçekte yaşanmış mıdır acaba, yaşansa muhteşem bir şey olmuş olurdu diyordum. Ama sonra pişman olmuştum yazık insanlara diye. Kitabın sonundaki açıklama kısmında olayların gerçeklere dayalı olduğunu okuduğumda nutkum tutuldu. Kesinlikle okumanız gereken müthiş bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jonathan Holt
Unvan:
Yaratıcı direktör
Jonathan Holt Oxford Üniversitesi İngiliz dili bölümünü bitirdi. Bir reklam ajansının yaratıcı direktörlüğünü yapıyor ve Londra’da yaşıyor. Yüz Karası İtalyan diline ve halkına duyduğu sevginin bir ürünüdür.

Yazar istatistikleri

  • 36 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.