1000Kitap Logosu
Juliet Marillier
Juliet Marillier
Juliet Marillier

Juliet Marillier

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.2
21 Kişi
80
Okunma
1
Beğeni
636
Gösterim
Unvan
Yeni Zellandalı Yazar
Doğum
Dunedin, Yeni Zelanda, 27 Temmuz 1948
Yüksel Darğın
Kibele'nin Sırrı'ı inceledi.
375 syf.
·
1/10 puan
Okudum,,, okudum bir yabancının bana bakışlarını okudum okudukça kendime dedelerime yarınki çocuklarıma çok üzüldüm. Misafirperver olan biz, ama barbar olanda yine biz. fedakar olan biz, saf olan biz, misafirimizi hiç bir zaman memnun etmeyen yine biz... Okudum zamanımı alsada iyi ki okudum..
Kibele'nin Sırrı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Havanur Aykul
Kibele'nin Sırrı'ı inceledi.
375 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
İstanbul'u  yabancı bir  yazardan okumanın heyecanı ile aldığım bu kitabın tam bir gizem- macera ve mistik bir roman olduğunu söylemek istiyorum. Belki biraz da şöyle düşünmüş olabilirim : Acaba Türkleri ve Istanbulu kötüledi mi? Bu sorunun cevabını ararken kitaba odaklanmakta  zorlandığımı farkettim. Ama genel itibariyle beğendiğim ve sevdiğim bir kitap oldu.  Osmanlı'nın son zamanlarında gecen bir hikâye. Yazarın gözünden tarif edilen Istanbul'u sevdim. . Transilvanya'dan babasıyla beraber , cok önemli bir tarihî eseri satın almak icin , gemi yolculuğu ile Istanbul'a gelen Paula orada kime guvenecegini bilmeden babasına yardımcı olmaya çalışıyor. Babasının Paula'yı korumak icin tuttuğu koruma Stochan , gemi yolculugunda tanışmak zorunda kaldığı Potekiz'li korsan Duarte,  Paula'nın ve babasının yaşamında hatrı sayılır değişikliklere neden oluyor. Eserin peşinde olan insanlardan, üçü birlikte kaçıyor ve eseri anavatanına götürmeye çalışıyorlar. Ve Paula cok sevdiği ve güvendiği biri olan , Istanbuldaki tek arkadaşı Irene'in eserin peşinde olduğunu öğreniyor.  Mistik olaylar nerede derseniz, hep var aslında.  Kitabın başından itibaren Paula normal bir insan değil.  Yıllar once oteki dünyaya kaçan kardeşi Tati ile iletişim kuruyor ve bu zorlu yolculukta ona yardimci olanlar Tati ve arkadaşları. Kitaptan spoiler vermeden anlatabileceklerim bu kadar ama okuduğum icin mutlu olduğum kitaplardan biri oldu.
Kibele'nin Sırrı
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Kıymet tuş
Kibele'nin Sırrı'ı inceledi.
375 syf.
·
29 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Zengin bir tüccarın kızı Paula da babasıyla birlikte tarihi eserin peşine takılıp İstanbul’a .rakibi Duarte’ye gönlünü kaptırır. Yazar bu eserinde çok fazla hayal gücü kullanmış.Kapağına bakınca romantik bir kitap gibi gelebilir ama içindeki kurgu da güzel kurgulanmış. insanı başka başka alemlere sürükleyen bi kitap.
Kibele'nin Sırrı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3