Kate Zambreno

Kate Zambreno

Yazar
4.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
303
Gösterim
Adı:
Kate Zambreno
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
1977
Haklarında sürekli bir şeyler okuduğumuz duyarsız gençlikten o. Fiyakalı cep telefonlarıyla mesajlaşmıyorsa veya yeni oyun konsollarından bahsetmiyorlarsa sessizdirler.
“Anlıyorum, tamam. Varoluşun umutsuz rüyası, görünüşün değil fakat varoluşun. Gözü açık geçen her dakika tetikte. Başkalarıyla beraberken olduğunla yalnızken olduğun kişi arasındaki uçurum. Bir şeylere maruz bırakılmak, görülmek, hatta belki de yok edilmek için duyulan sonsuz açlık ve baş dönmesi. Her tonlama, her jest bir yalan, bir tebessüm, bir somurtma. İntihar mı? Yo, hayır, çok bayağı. Ama hareket etmeyi reddedebilirsin, konuşmayı reddedebilirsin, böylece yalan söylemek zorunda kalmazsın. Kendini içine kapatabilirsin.” İngmar Bergman – Persona
278 syf.
·16 günde·4/10
Nar Kitap’tan çıkan kitabı bir arkadaşım hediye etmişti. Yazar ve kitap hakkında bir bilgim yoktu. İsmi ve arka kapaktaki övgü dolu yazıları ilgimi çekince okudum. Genç bir kızın kendini bulma arayışları olarak özetleyebileceğim bir konusu var yalnız kitabın dili bana hiç hitap etmedi. Kitabı kısa sürede okudum ama okumasaymışım da olurmuş diye düşündüm. Arka kapaktaki inanılmaz övgülerden beklentim yükseldi desem değil. Acaba orijinal dilinde çok iyiydi de çeviriden dolayı mı sevmedim desem o kadar fark olacağını zannetmiyorum. Sanırım artık kitapların üstünde yazan övgülere kanmamalıyım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kate Zambreno
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
1977

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.