Katherine Webb

Katherine Webb

Yazar
6.8/10
12 Kişi
·
32
Okunma
·
1
Beğeni
·
650
Gösterim
Adı:
Katherine Webb
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
Kent, İngiltere, 1977
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
464 syf.
·7/10 puan
Kitap bir gizemle başlıyor ve okumayı bırakmazsanız yavaş yavaş düğüm çözülüyor.Sonunu düşünmeden atılan hatalı bir adım birçok insanın hayatını karartabiliyor ve en çok da hatayı yapanın hayatına mal oluyor.. sevginin nefrete ve öfkenin merhamete dönüşmesini okudum bu kitapda ve aşk.. onun ne olursa olsun aynı kalması..Corin sen ne büyük bi aşkla sevdin Caroline’i ve Caroline’nin ait olduğu tek yer Corindi.
416 syf.
·8/10 puan
Her şey 2011 yılında, Savaş Mezarları Komisyonu’nun yürüttüğü bir araştırmada ormanda bir asker cesedinin bulunmasıyla başlar.Bu askerin üzerinde, 1911 yılında Hester Canning tarafından yollanan ve ilginç şeyler yazan ve çok iyi bir şekilde muhafaza edilmiş mektuplar bulunur.Leah bir gazetecidir ve önemli bir hikayenin kokusunu almıştır.Askerin ve mektupların sırrını çözmeye kararlıdır.Bu asker kimdir? Mektuplar neden bu kadar gizemlidir? Hester Canning kimdir ve bu askerle aralarındaki bağ nedir?

1911, İngiltere.Rahip Alberth Canning ve karısı Hester Canning ünü kendisinden önce gelen bir hizmetçiyi işe almışlardır.Cat Morley, hapishaneden yeni çıkmıştır ve önceki çalıştığı evin sahibi aracılığıyla rahip lojmanında hizmetçilik yapmaya yollanmıştır.Siyah saçlı, ufak tefek, çelimsiz küçük bir çocuk gibi görünen bu kız herkesin dilindedir ve büyük bir merak konusudur.Lakin yüreği dış görünüşünden çok daha farklıdır.Güçlü, azimli, akıllı ve zorluklar karşısında asla yılmayan, önemli fikirlere sahip bir kızdır.Her ne kadar hapishaneye düşmesine sebep olan şey o fikirler olsa da.

Diğer yandan rahip Alberth Canning, inandığı doğa ruhlarının peşine düşmüştür.Yanlış anlamadınız, gerçekten de ruhların ve perilerin peşindedir, onlara inanıyor ve onları bulabilmek için dürbünüyle şafak vaktinde göl kenarına, ormana giderek iz sürüyordur.O kadar ki karısı Hester’ı bile gözü görmüyordur ve Hester bu durumdan ne kadar rahatsız olsa da bir çözüm bulamıyordur.Rahip bir teosofist ile yani oldukça yakışıklı ve herkesi etkisi altına alan bir gülümsemeye sahip olan Robin Durrant ile tanışır.O da ruhları, perileri arayan ve bu konular üzerine araştırmalar yapan hatta fotoğraflamaya çalışan biridir.Rahip Alberth Canning, Robin’i evde ağırlamaya ve bu doğa ruhları araştırmalarını beraber sürdürmeye davet eder.Ve sonrasında öyle şeyler yaşanacaktır ki rahip lojmanında, buna ne evin hanımı, ne rahip, ne Robin ne de Cat bir anlam verebilecek ve engel olabilecektir.Teosofi, bir peri aldatmacası, bir cinayet, yanlış işleyen bir adalet...

–“Sen çok akıllı bir kızsın Cat Morley.”

–“Bir evin içinde olanları hiç kimse hizmetçiler kadar bilemez madam.Bu kaçınılmazdır.”

Yorumlamam çok açıklayıcı olmamış olabilir ama bunun sebebi spoiler vermekten korkmam.Bittiğinde tek diyebildiğim şey “Vay be.” oldu.Biraz yavaş okudum çünkü ilk başlarda kitap yavaş ilerledi.Hadi bişeyler olsun diye diye okurken birden gizemler ortaya çıktıkça tempo arttı ve son 250 sayfayı bir çırpıda okuyuverdim.Cat çok sevdiğim, özel bulduğum ve çok üzüldüğüm bir karakter oldu.Yazarla ilk tanışma kitabım ve büyük ihtimalle son olmayacak.Merak edenlere tavsiyemdir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Katherine Webb
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
Kent, İngiltere, 1977

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.