Ken Wilber

Ken Wilber

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
10
Okunma
·
3
Beğeni
·
1070
Gösterim
Adı:
Ken Wilber
Unvan:
Amerikalı Yazar ve Konuşmacı
Doğum:
Oklahoma, Amerika Birleşik Devletleri, 31 Ocak 1949
"Aşk yarasını hissedin... Aşk yarasını hissedin." Gerçek aşk incitir; gerçek aşk karşısında tüm savunma mekanizmanız dağılır; gerçek aşk sizi sizden öteye götürür ve bundan ötürü gerçek aşk sizi mahveder. Şöyle düşünmeyi sürdürdüm; eğer aşk sizi paramparça etmiyorsa o zaman aşkı tanımıyorsunuz demektir.
"Sen şimdiki halinle sevilmeye değersin ve başka bir şeye daha ihtiyacın yok Eğer sevilmeye değer olduğunu gösteren bir sebep bulamıyorsan, şunu düşün: Seni Tanrı yarattı ve sen Tanrı'nın yarattığı gibisin."
Ken Wilber
Sayfa 80 - undefined
Acımak, acıyı korkuyla karşılamaktır. Bu, kişiyi o anı değiştirmeye yöneltir.
Ama aynı acıya sevgiyle dokunduğumuzda, neyse o olmasına izin verdiğimizde , bunu korku ve nefret yerine şefkatle karşıladığımızda, işte bu merhamettir.
..ama insan sürekli bir erteleme ya da hatırlatma halindedir; şu anı yaşamaz, ardına bakıp geçmişe ağıt yakar ya da onu çevreleyen güzellikleri görmeksizin parmak uçlarının üzerinde durup geleceği görmeye çalışır.
Bir öğrenci Zen üstadına gidip ''Ölümden sonra bize ne olacak?'' diye sormuş. Ve Zen üstadı ''Bilmiyorum'' diye cevap vermiş. Öğrenci donup kalmış. ''Bilmiyor musunuz? Siz bir Zen üstadısınız!''
''Evet, ama ölü bir Zen üstadı değilim!'
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ken Wilber
Unvan:
Amerikalı Yazar ve Konuşmacı
Doğum:
Oklahoma, Amerika Birleşik Devletleri, 31 Ocak 1949

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.