Kerry Wilkinson

Kerry Wilkinson

Yazar
7.1/10
56 Kişi
·
180
Okunma
·
5
Beğeni
·
1068
Gösterim
Adı:
Kerry Wilkinson
Unvan:
İngiliz Yazar ve Spor Gazetecisi
Doğum:
Bath, Kuzey Somerset, 4 Kasım 1980
"Peki ya elimde bilgiler varsa?"
"Bilgilerin neyle alakası olduğuna bağlı."
Kadın önce endişeli bir şekilde avukatına, ardından da Jessica'ya baktı. "Ya size, şu milletvekilinin eşinin kaybolması olayını düzenleyen kişinin kimliğini verirsem?"
Ziyatetçi içeri girdi ve başını kaldırdı. İki adam bir an birbirlerini hatırlar gibi oldu ve Steven o an büyük bir hata yapmış olduğunu anladı. "Sen ha" dedi Steven.
"Evet ben".
Sahnede birini seyrederken asıl mesele orada görebildiklerin değil , göremediklerindir . Sırf sen onu tutan ince telleri göremiyorsun diye birine uçuyor diyebilir misin ?
Mektup yığınının en altında, üzerinde isim ve adres olan büyük, kahverengi bir zarf vardı. Jessica bunun da, merkeze gönderilen kesik parmakla aynı zarfa sahip olduğunu fark etti, ancak ondan farklı olarak bu kez kendi adına gönderilmişti
Etrafta kan veya daha heyecanlı bir şeyler gördüklerinde otoyoldaki bir motosiklet kazasını görmek için yavaşlayanları ya da korkunç bur kavgayı seyretmek için etrafta kalabalık oluşturanları bir türlü anlayamazdı .
İnsanlar her türlü acıya katlanıyorlar ; sokak çeteleri , anayollardaki devasa oyuklar , yükselen suç oranları aklına ne gelirse . Ama bir hafta çöp kutularını boşaltmasınlar , her şey bir anda gümlüyor .
408 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitabı bitirmeden önceki fikirlerim:
Kitaptaki uzun betimlemeler beni yoruyor açıkçası, betimlemelerin kötü olmasından dolayı değil, alakasız olmasından dolayı. Benim okumayı sevdiğim kitap türünde örneğin; mutfağı fırınından dolapların şekillerine kadar ayrıntılı olarak anlatıyorsa bunun bir yere bağlanması gerekiyor, mesela o ocakta pişen yemeğin patates yemeği olduğunu bana anlatıyorsan bunun bir anlamı olmalı. Bu kitapta betimlediği her şey çok havada kalıyor, olay anlatırken de öyle: çantasından anahtarı çıkardı, baktı baktı sonra tekrar yerine koydu gibisinden çok gereksiz ayrıntılara yer verilmiş o kadar anlatıp anlatıp sonunda zil çalıp gelen kişiyi betimlemeye devam ediyor ve başka olaylar oluyor. Ben de kızıyorum: ee o zaman mutfağı bir sayfa bana neden anlattın?!
Bitirdim
Hala aynı fikirdeyim; kitap gereksiz uzatılmış ayrıntılarla dolu. Yine de katili merak ettiğim için okumaya devam ettim. Tahmin edilebilirdi, şaşırtıcı olduğunu söyleyemem. Gazetecinin haber kaynağı bile şaşırtıcı değildi.


Buradan sonra tat kaçırtan detay verebilirim. Ama zaten okumayın zaman kaybı.

Ayrıca yani Behzat amirimin kapı zorlanmamışsa direkt olarak aklına gelen (aynı durumda hemen civardaki anahtarcıları çilingirleri soruşturmuştu) neden kitabın en sonuna kadar hiçbir polis memurunun aklına gelmemiş? İnsanı salak yerine koyan bir kitap. Kilitli eve nasıl girilir nasıl girilir hmm düşüneyim. aaa çok basit anahtarlaaaa...!!! gerçekten çok şaşırtıcı. Arka kapak yazısını okusanız bile kendiniz cevaplayabilirsiniz bu soruyu. Kilitli bir eve nasıl girildiği değil de neden saçma bir şekilde evleri kilitli bıraktığı sorulmalıydı. Çünkü normal şartlar altında kapıyı katilin kilitlediği çok açık olduğundan direkt anahtarlar üzerine yoğunlaşılır ve ilk cesetten sonra bulunurdun. Çok sinirliyim. Neyse. Lise döneminde ergenken filan bir hata yapılıp okunmuş olabilir. Daha güzel kitaplar okuyun sayın liseliler. Bunu boşverin.
408 syf.
·Beğendi·10/10
Katil beni şaşırttı... Neden bu cinayetleri işlediğini öğrendiğinizde bakış açınız çok farklı oluyor... Yeni bir başlangıç için, geçmişi silmek gerek. Yol doğru muydu?.. Şaşırtan bir roman tam benlikmiş :)
442 syf.
Yazarın kalemini çok beğendim. Okuduğum ikinci kitabı. Kabul etmeliyim ki sonu beni şaşırttı. Uzatıldığı için can sıkıcı bölümler olsa da şansı hakettiğini düşünüyorum.
442 syf.
·Beğendi·10/10
Serinin ilk iki kitabından değil de üçüncüsü olan Siyahlı Kadın’dan başlamıştım okumaya Pişman değilim Kalemini, anlatımını çok sevdiğim yazarlar arasına girdi çoktan. Sıkmayan, sonuna kadar kimdir nedir diye dört döndüren, oldukça keyifli ve akıcı bir kitap. Jessica Daniel karakteri bazen sinirlerimi bozsa da kesinlikle favorim Polisiye sevenlere bu seri tavsiyemdir, okuyun. Kitapların ne ara bittiğini anlamayacaksınız bile.
408 syf.
·6/10
Kerry Wilkinson’ı tarzı bakımından tam olarak tadında bir yazar olarak görüyorum. Ne fazla akıcı ne de çok yavaş, hikaye tam olarak olması gerektiği sürede ilerliyor ve olayı kavradığınız noktada son buluyor. Uzatma amacı gütmemiş. Kısaca boş vaktiniz varsa ve sıkılıyorsanız okunabilir bir kitap.
442 syf.
·Beğendi·5/10
Yavan gelen konusu ve şaşırtıcı biten sonu arasında gidip gelsem de. Bu iki çelişki kitabı azda olsa beğenmeme vesile oldu serinin diğer iki kitabını okuyacak gücü kendimde bulabilirmiyim muallak.
408 syf.
·17 günde·Puan vermedi
Amerikan polisiye roman..
Neden okuduğumuz tüm polisiyelerde katil hep kahramanın etrafında değilse bile yakınlarının etrafında olmak zorundadır ki..
Sürükleyici, 400 sayfa olsa da hemen okunan sıkmayan heyecanlı kitaptı.
Bir dedektifin birbiriyle aynı şekilde işlenen 4 cinayetle bağ kurma cinayetleri çözme ve katili bulmaya çalışmasını anlatıyor.
Ve hiçç seni yormadan bitiyor. Tavsiye edebilirim
408 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
dostlarını yakın düşmanlarını daha yakın tut ... bu söz bu kitap için geçerli inanılmazdı ama dedetif jess katil kim olduğunu öğrendiğinde saçmalaması acayip sinirimi zıplattı , gayet soğuk kanli olması gerekiyordu . Neyse şoklardayım halen müthiş bir kurgu yapılmış . Bu yazarın kitabi okunur bana göre
407 syf.
·28 günde·5/10
Sadece arka kapaktaki özeti okuyarak kitaptaki en büyük sorunun cevabını tahmin etmiş olmam beni baya şaşırttı açıkçası... Merak uyandırıcı fakat öngörülebilir bir roman olmuş.
Şu an için devam edemeyeceğimi fark ettim, daha sonra tekrar deneyeceğim. Kötü bir kitap olduğunu düşünmüyorum sadece biraz fazla uzattım. Geri dönüş yapacağım kitaplardan biri olacak.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kerry Wilkinson
Unvan:
İngiliz Yazar ve Spor Gazetecisi
Doğum:
Bath, Kuzey Somerset, 4 Kasım 1980

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 180 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.