Kiersten White

Kiersten White

Yazar
7.5/10
97 Kişi
·
236
Okunma
·
11
Beğeni
·
1.771
Gösterim
Adı:
Kiersten White
Unvan:
Amerikalı Yazar
Kiersten White, New York Times'ın en çok satan yazarı ve şimdi karanlık, Paranormalite üçlemesi, Zihin Oyunları serisi, Yıldızların Kaosu, Kaderin İllüzyonları, Sanatçı Jim Di Bartolo ile Gölgelerde ve yaklaşmakta olan Beanstalker ve Diğer Hilarious Scarytales. Kiersten ailesiyle birlikte San Diego, California'da yaşıyor.
"Gözleri bir gülücükle kasıldı. Bu kadar ifade dolu gözleri olması iyiydi, çünkü ağzı neredeyse oynamıyordu."
Kiersten White
Sayfa 8 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
"...dans etmek istediği güzel bir şey değildim sadece, onun bana olan ilgisi çok daha derinlere uzanıyordu..."
Kiersten White
Sayfa 190 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
"...gözleri bana gülüyordu. Farklı da olsak, tem da ihtiyaç duyduğumuz şeyi ifade ediyorduk birbirimize, yani bir dostu."
Kiersten White
Sayfa 35 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
"Hem iletişim kurmak için başlıca yöntemi iç çekmek olan birinin ergenlerle konuşması kolay değildi aten..."
Kiersten White
Sayfa 31 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
"Gözleri derin ve ebedi kehribar havuzlarıydı. İnsanın içinde boğulabileceği türden.."
Kiersten White
Sayfa 49 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
"... giderek farkına varıyordum ki bu dünyada hiçbir şey mutlak değildi.."
Kiersten White
Sayfa 196 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
"Biz konuşurken elimi tutardı ve dıştan içe doğru ısındığımı hissederdim."
Kiersten White
Sayfa 85 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
"...gözleri eriyen kardan bir nehir. Bilmediği şeyler yüzünden buz gibiydi."
Kiersten White
Sayfa 13 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
"... saçlarındaki aklar tam da onu yaşlı değil, seçkin gösterecek kadardı."
Kiersten White
Sayfa 9 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
"... ne kadar çok sevmiş ve güvenmiş olduğumu anımsayınca yüreğim sızladı, iç çektim... O zamanlar hayat daha kolaydı."
Kiersten White
Sayfa 85 - Doğan Egmont Yayıncılık ve Yayımcılık, Çeviri:Barış Emre Alkım
480 syf.
·8/10
Kitaba düşük bir beklentiyle başlamam rağmen yazarın dili ve kültürlere olan saygısı ve başarılı aktarımı ile beklediğimden çok daha iyi bir kitapla karşılaştım.
Yazar Kazıklı Voyvoda’yı bir kadın olarak kurgulamıştır ve Vlad, Radu ile Fatih Sultan Mehmet’in tarihi kaynaklarda geçtiği hikayesini alıp bir tarihi kurgu oluşturmuştur.
Yazarın mı çevirmenin mi etkisi bilmiyorum ama İslam hakkında detaylı bir araştırma yapıldığı, mümkün olduğunca Mehmet’in manevi yönünün verilmeye çalışıldığı görülüyor.
Kitaptaki ufak bir kaç detayı ve Lada’nın aşırı hallerini sevemesem de ileride Kazıklı Voyvoda olacak birinin taşkın bir karakter olması çok mantıklı. Seri üç kitaptan oluşuyor ve yazar diğer kitaplarda çizdiği güzel imajın dışına çıkar mı bilmiyorum ama şimdilik beklentimin üzerinde, elime aldığımda bırakmadan okuyabileceğim bir hikayeydi.
480 syf.
·Beğendi·9/10
Merhabalar herkese arkadaşlar hepimizin sevdiği  muhakkak bir veya birden fazla Osmanlı padişahı vardır demi. Ya da çoğumuz Osmanlı'nın dünyaya 600 yıldan fazla hükmettiğini biliriz. Bu hüküm süresince bir çok padişah gelip geçmiştir ama en önemlisi vardır ki kitabın giriş kısmında yazarın o nacizane notuyla belirttiği gibi Peygamberimiz tarafından Fetih ile müjdelenen Fatih Sultan Mehmet'dir. İşte kitabımız bu yönde Mehmet zamanında bir kurgu üzerine kurulmuş Eflaklar, Hunyadi ve daha birçok düşmanında içinde geçtiği bir kitap. Osmanlı döneminin ihtişamlı şehirleri ve İslam ile ilgili kavramlar çok güzel şekilde anlatılmış kesinlikle. O zamanda taht kavgaları, ihanetler, merhamet, hırs, aşk, güzel bir kurguyla ele alınmış. Genel itibariyle kitap iyiydi fakat kurguda eksikliklerde mevcuttu. Belki devam kitabında kurgusu daha geniş olabilir diğer kitapta bunu görücez. Kitabımızda Eflaklı Vlad'ın kızı ve oğlu Osmanlı'nın elinde kalmıştır antlaşma sebebiyle orada eğitim görmüş ve sonrasında Mehmet' e tabi olmuşlardır. Zaten herşey buradan sonra başlamıştır. Kitapta en sevdiğim karakter Mehmet'in yanı sıra Radu olmuştur Radu'nun Mehmet'e olan sadakati, bağlılığı görülmeye değer. Uzun lafın kısası okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Okumak isteyen herkese keyifli okumalar dilerim.
312 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Ve Evie'nin macerası sona erdi. Bu kitapta da Evie'nin her zamanki gibi normal olma çabalarında olduğunu görüyoruz. UPTA ile ilişkisini kesmişti kesmesine ama Raquel'in yerine geçen yeni UPTA başkanı onu rahat bırakmıyor. Hattâ tehdit bile ediyor. Ve Evie paranormal dünyadan olabildiğince uzak durmak istemesine rağmen bir şekilde yine kendini onlara yardım ederken buluyor. Iyi periler, kötü periler, silfler, kurtadamlar, vampirler derken Evie kendini paranormallerin tam ortasında buluyor.

#OKUDUMBİTTİ
#ALINTI

Evie'nin paranormal geçmişi bir türlü peşini bırakmıyor, Uluslararası Paranormal Tecrit Ajansı'nın yeni başkanı onu yine merkeze çağırıyor.

Kara Kraliçe korkunç krallığında insanlara işkence ediyor.

Doğaüstü yaratıklar tehlikeli ve gizemli kaderlerinden, onları koruyacak bir kurtarıcı arıyorlar.

Tüm varlıkların geleceği Evie'nin ellerinde.
Paranormal dünya için zaman azalıyor.

Evıe'nin macerası, paranormal ve Doğaüstü'nden sonra sonsuz ile son buluyor.
244 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Evie'nin macerası devam ediyor. İlk başlarda yer yer çok güzel yer yer biraz sıkıcıydı. Sonra  o kadar çok şey ortaya çıktı ki kitabın bittiğini gerçekten anlamadım. Bi baktım yazarın teşekkür kısmına gelmişim. Şimdiden aldı beni bi merak Bu kitapta Evie nihayet istediği normal hayata kavuşmuş, normal liseliler gibi hayatını sürdürmeye başlamıştır. Ama bu normallik çok fazla sürmez tabi.

#OKUDUMBİTTİ
#ALINTI

Evie o çok istediği normal yaşama nihayet kavuştu! Ama sıradan olmanın, nasıl denir, biraz sıkıcı olduğunu görmek üstünde soğuk duş etkisi yapmadı değil.

Uluslararası Paranormal Tecrit Ajansındaki günlerini mumla arar olmuştu ki yeniden onlar için çalışma fırsatı çıktı karşısına.

Tüm şu normallikten biraz olsun uzaklaşmaya öyle ihtiyacı vardı ki...

Ama birbirinden beter görevler üst üste geldikçe, Evie doğru tercihte bulunup bulunmadığını sorgulamaya başladı. Eski peri erkek arkadaşı Reth onun geçmişiyle ilgili korkunç gerçekleri ortaya çıkardıkça, periler arasında kızışan savaşın bütün doğaüstü dünyayı bir kaosa sürükleyebileceği belli oldu. Herkesin peşinde olduğu şey neydi peki?

Evie'nin ta kendisi!
285 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu kitap diğer bütün fantastik kitaplardan farklı çünkü içinde tüm fantastik karakterler var. Kitap Evie'nin ağzından yazılmış. Evie, UPTA (Uluslararas Paranormal Tecrit Ajansı) için çalışan bir paranormal avcısı. Kılık değiştirerek normal gibi görünen paranormallerin arkasındaki gerçek hallerini görebilen tek kişi. Yani UPTA için çok değerli. Ayrıca en yakın arkadaşı bir denizkızı, eski sevgilisi bir peri. Şu an aşık olduğu kişi de şekil değiştiren bir paranormal.
Kitap çok heyecanlı başladı ve son sayfasına kadar sürdürdü bu heyecanı. Bakalım Lend ile Evie aşkı ne kadar sürücek, nelere göğüs gericek ? Kendi hakkındaki gerçekleri öğrenen Evie hangi yolu seçicek ?

#OKUDUMBİTTİ
#ALINTI

Evie her zaman normal, sıradan bir
genç kız olduğunu düşünmüştür. Gerçi
Uluslararası Paranormal Tecrit Ajansı için
doğaüstü yaratık avlıyor, en yakın arkadaşı bir
denizkızı, erkek arkadaşı doğaüstü bir yaratık,
şimdi bir biçim değiştirene aşık olmak üzere ve
yeryüzünde paranormal yaratıkların o büyüleyici
dış görünüşlerinin arkasında yatan bütün çirkinlikleri
görme yeteneğine sahip nadir insanlardan biri ama...
Olsun, o normal bir genç kız olduğunu düşünüyor.

Ancak Evie şimdi tüm paranormal
yaratıkların yok oluşunu haber veren
korkutucu bir kehanetin tam ortasında
yer alıyor.
285 syf.
·9/10
Kitap güzeldi evy sevdim konu farklıydı anlatım akıcı ve komikti yarın doğa üstü 2. Kitaba başlıyorum o da bitince seri kütüphane me girecekmi bakacağım
244 syf.
·6/10
Kitabın başları sıkıcıydı zorla ilerledim ortasına gelince hafif mizah espriler vardı sonlara doğru güzelleşti ama öyle büyük bir sonla bitmedi yani benim için nötr bir kitap oldu çünkü kötü değildi ama güzel de diyemem beni etkileyemedi
285 syf.
·Beğendi·7/10
güzel bir kitaptı. Yazarın anlatım tarzında ve olayların akışında hiçbir problem yoktu hatta diğer fantastik kitaplara göre gayet güzel bir kitaptı. kitabın sadece sonunda beklenildiği kadar müthiş bir son olmadı. Ama kitap kötü müydü? Hayır. Kitabı tavsiye eder miyim? Fantastik sevenlere kesinlikle tavsiye ederim. Fantastik sevmiyorsanız bile kötü bir kitap değil beğenirsiniz.
400 syf.
·12 günde
O sonu sevip sevmediğimden emin değilim. Bekledigim gibi yön almadı olaylar ama bu seri kesinlikle muazzamdı. Sıkılmadım, hep ilgiyle devam ettim ve karakterlerin derinliği beni çok mutlu etti bir okur olarak.
285 syf.
·Beğendi·5/10
Dex'ten çıkma ve tabiki de ismindende belli olduğu gibi fantastiğin sınırlını zorlayan bir kitap olan Paranormal kitabına.Biz normaller insan kurtadamlar,periler,vampirler,troller ise elbette paranormal oluyor peki bunlar gerçek kimliklerini gören (bu kimsenin görmediği bir şey ) bir kız ne oluyor ?

Evet bildiğiniz ve tahmin ettiğiniz gibi tam bir ergen kitabı :D

Biliyorum benim de bu tarz romanlar okumak için yaşım geçti ama yine de aklım kalacağına ...
Diğer türlerde okuduğum kitaplara nazaran daha orijinal konulu ve bence okumaya değecek eğlenceli bir roman diyebilirim.Eğer bu türlere benim gibi ergenlikten bu yana bayılıyorsanız ama her kitabı da birbirine benzetiyorsanız bence bu seriye bir bakın derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kiersten White
Unvan:
Amerikalı Yazar
Kiersten White, New York Times'ın en çok satan yazarı ve şimdi karanlık, Paranormalite üçlemesi, Zihin Oyunları serisi, Yıldızların Kaosu, Kaderin İllüzyonları, Sanatçı Jim Di Bartolo ile Gölgelerde ve yaklaşmakta olan Beanstalker ve Diğer Hilarious Scarytales. Kiersten ailesiyle birlikte San Diego, California'da yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 236 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 137 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.