Giriş Yap

Kiersten White

Yazar
7.3
195 Kişi
Unvan
Amerikalı Yazar
Yaşamı
Kiersten White, New York Times'ın en çok satan yazarı ve şimdi karanlık, Paranormalite üçlemesi, Zihin Oyunları serisi, Yıldızların Kaosu, Kaderin İllüzyonları, Sanatçı Jim Di Bartolo ile Gölgelerde ve yaklaşmakta olan Beanstalker ve Diğer Hilarious Scarytales. Kiersten ailesiyle birlikte San Diego, California'da yaşıyor.

İncelemeler

Tümünü Gör
480 syf.
·
32 günde
%45 Spoiler içerir!
Uzun bir aradan sonra bu yılımın ilk kitabını bitirdim. Tarihi bir kitap olarak geçiyor fakat isimler, Mehmet'in Konstantiniyye aşkı dışında geriye kalan tamamı kurguydu. Hatta kitapta bazı padişahların eşcinsel olduğunu ve hareminde erkekler olduğundan bahsediyordu. Koskocaman padişahın gizli bir ilişkisi vardı. Çünkü sevdiği kadın Mehmet'i tüm gün haremde oturup bekleyemeyeceğinden bahsediyordu. Klasik Türk dizilerinde yazılan kadınlardan farklıydı, o zamanda Mehmet'in peşinden koşanlardan da.. Bu saçmalıklar dışında Radu'yu çok sevdim doğru yolu bulması (Müslüman olması), iyilikten hiç sapmaması, her zaman çabalayan emek veren, karşısındaki kötü şeyler yapmasına rağmen ona aynısını yapmayan aynı ablası gibi güçlü bir karakterdi. Bazen gerçeklikten çok fazla kopsa da yabancı bir yazarın Osmanlı hakkında bilgi edinip roman yazması kolay olmasa gerek. Osmanlı hakkında verdiği bilgiler de hoşuma gitmedi değil. Önerir miyim? Olursa olur, olmassa daha iyi olur.
Reklam
480 syf.
·
3 günde
·
1/10 puan
Kötü, aşırı kötü bir kitap.Yazarın bu kitap için tarihi çok okuyup çok araştırarak yazdığını öğrenmemin ardından kitaptaki bir çok hatası beni irrite etti.En temel şeylerden birisi tarihi kişiliklerin isimlerinin bile yanlış yazılması...Kurgu deyip geçilemeyecek kadar çok saçma hatalar var içinde.Vakit kaybı okumayın bile.Okunacak onca nefis tarihi ve tarihi kurgu kitaplar varken bu kitabı onlarla kıyaslamak bile haksızlık olur.Üzerine konuşmanın bile zaman kaybı olduğunu düşündüğüm kitap...
480 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitabı bi iki yıl önce okumuştum ama aklımda kalan haliyle gayet güzeldi. Kitabın tarihten etkilenerek yazıldığı bir kurgu olduğu bilinciyle okursanız daha çok seversiniz. İki kardeşin barış içinde kendi ülkelerinden Osmanlıya gitmesiyle başlıyor. Bu iki kardeş tamamen zıt olması kitabı daha zevkli yapıyor. Tek sıkıntım ne kadar kurgu da olsa Sultan Mehmet daha iyi yazılabilirdi.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42