Koethi Zan

Koethi Zan

Yazar
8.1/10
34 Kişi
·
59
Okunma
·
5
Beğeni
·
932
Gösterim
Adı:
Koethi Zan
Unvan:
Hukukçu / Yazar
Doğum:
Alabama
Alabama’da doğdu. Yale Üniversitesi’nde hukuk okudu. On beş yıl boyunca sinema, TV ve tiyatro hakları konularında, eğlence sektöründe avukatlık yaptı. MTV ile çalıştı. New York’ta kocası ve çocuklarıyla birlikte yaşıyor.
İnsanlar çoğu zaman tutkularına kapılıyorlar, asla yapamayacaklarını düşündükleri şeyleri yapıyorlar ve bütün yaşamları bir anda değişiyor.
Tutsaklık insana bir şeyler yapar. Ne kadar aşağılık bir hayvan olabileceğinizi gösterir. Hayatta kalmak ve bir gün öncesine göre daha az acı çekmek için nasıl da her şeyi yapabileceğinizi gösterir.
Yoksa hiç kimse hiçbir şeyin üstesinden gelemez mi? Şu anda, şu dakikada, milyonlarca yürekte, varoluşun yükünü taşıyan bedenlerde, gerçekten de onca acı, onca keder mi var hala? Bir yerlerde, geçip giden anlarda, başlarına gelenleri belki de birkaç saat için unutacakları anlarda, gözyaşları içinde gülümsemeye çalışıyorlar mı? Belki de yaşamak budur.
Bizim için kader diye bir şey yoktu. Sen hazırlıksızsan, laçkaysan, dikkat kesilmekten vazgeçmişsen işte o zaman kullanılan bir kelimeydi kader. Kader, zayıf insanın koltuk değneğiydi.
Genç ve hayata hazır olmanın anlamı buydu; nasıl bir geçmiş olduğu farketmez, sadece onu arkanızda bırakır ve kendinizi özgür olmaya zorlardınız.
Ceza hukuk sistemi, işlenen suça oranla adaleti eşit biçimde dağıtmıyordu. Üzerinde bir gram kokainle yakalanan biri tüm hayatını cezaevinde geçirirken, tecavüzcüler, adam kaçıranlar, çocuk tacizcileri neredeyse hiç yatmadan kurtulabiliyordu.
İnsanın ünlü bir baş düşmanı olmasının da bir avantajı vardı, dünya alem bütün ayrıntıları duymadan evlenemezdi.
Hikayeleri anlatabilirdim, ama artık onları hissedemezdim. Bir şiiri bütün anlamı boşalıncaya kadar tekrarlamaya benziyordu bu.
Önce panikledim. Sonra Asla Yapılmayacaklar Listesi'ndeki yedi numarayı hatırladım: Asla panikleme. Çarçabuk geri sarıyordum, o gün neler yaptığımızı, o gün nerede hata yaptığımızı boş yere bulmaya çalışıyordum. Bu bizim "kaderimiz" değildi
324 syf.
·2 günde·8/10
Psikolojik gerilim sevenlerin tercih edeceği beğeneceği bir kitap. Kitabın akıcılığı ve heyecan dozu çok güzel gitmekle birlikte son kısmında aynı başarıyı devam ettiremiyor. Yine de başarılı bir çalışma. Psikolojik gerilim sevenlere öneririm.
324 syf.
·Beğendi·8/10
Gerilim yüksek bir kitap.
Sarah ve Jenifer hazırladıkları listedeki kurallara uymaya çalıştıkları bir süreçte, başlarına gelen olay da gerçeğin kurallara ne kadar aykırı olduğunu ve anlıkta olsa bir başkasına güvenmenin nelere mal olacağını hesaplayamadıkları için artık kaderlerine razı olmak veya güçlü bir duruş ile bulundukları durumdan kurtulmanın yolunu bulmalarının hesabını yapmak zorundaydılar...

Bulunduğu zor durumu kabul etmek korkakların, kabul etmeyip hamle yapmaya çalışmak ise cesurların işiydi...


Tempo sonlara doğru biraz düşse de, okumamış olanlara tavsiye ederim, her sayfada heyecanınız artarak devam edecek...
324 syf.
·11 günde·Beğendi
ASLA YAPMA'man gerekenler listesi, çocukluğunu beraber geçirmiş iki arkadaş, mahsende geçirilen 3 yıl, kaçma şansın yok, işkenceye karşı koyamaz, canının yandığını belli edemezsin.

Sanki kitap okumadım da gerilim filimi izledim, kitabın konusu, yazarın anlatımı, olay bağlantıları, okadar güzel ve akıcıydı ki çok beğendim çok keyif alarak okudum.

Okumayan varsa ve bu tarz kitapları seviyorsa kesinlile okunmalı diyorum.
324 syf.
·7/10
Kitabın konusunu genel olarak beğenmekle birlikte, özellikle ilk bölümünü biraz zorlama buldum. Gerilim kitabı olduğu için başlarken biraz çekinmiştim ancak çok akıcı ve dozu iyi ayarlanmış bir kitaptı. Gerilim sevenlere tavsiye ederim, beklentiyi yüksek tutmadan okunabilir.
324 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
İki arkadaş olan Sarah ve Jennifer 12 yaşında geçirdikleri bir trafik kazasından sonra,hastane odasında tedavi olurken sürekli izledikleri haber programının etkisinde kalıp,yaşları ilerledikçe kendilerini korumak için asla yapmamalarını içeren bir kurallar listesi hazırlıyorlar ama bir gün kurallardan birine uymuyorlar.

spoiler....
kızlara bunu kimin yaptığını kitabın ortalarında anlıyorsunuz ama sonundaki ters köşe çok güzeldi.
324 syf.
·8 günde·6/10
Polisiye gerilim konulu güzel bir kitap. Ancak biraz açıklayıcı veya nasıl desem okurken hayal kurdurabilecek , okuduğunu hissettirebilecek cümleler kullansaydı yazarımız çok daha iyi okunası bir roman olacaktı diye düşünüyorum.. Sonunu aslında baştan tahmin etsem de yine güzel ve merak uyandırıcıydı...
324 syf.
·25 günde·7/10
İlk yarısı daha psikoloji gerilim sonrası daha polisiye tadında. İlk yarı daha başarılı, sonlardaki vurucu şaşırtmaca da yerinde. Türün ortalama üstü bir örneği diyebiliriz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Koethi Zan
Unvan:
Hukukçu / Yazar
Doğum:
Alabama
Alabama’da doğdu. Yale Üniversitesi’nde hukuk okudu. On beş yıl boyunca sinema, TV ve tiyatro hakları konularında, eğlence sektöründe avukatlık yaptı. MTV ile çalıştı. New York’ta kocası ve çocuklarıyla birlikte yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 59 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 39 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.