Koethi Zan

Koethi Zan

Yazar
8.1/10
69 Kişi
·
131
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.025
Gösterim
Adı:
Koethi Zan
Unvan:
Hukukçu / Yazar
Doğum:
Alabama
Alabama’da doğdu. Yale Üniversitesi’nde hukuk okudu. On beş yıl boyunca sinema, TV ve tiyatro hakları konularında, eğlence sektöründe avukatlık yaptı. MTV ile çalıştı. New York’ta kocası ve çocuklarıyla birlikte yaşıyor.
İnsanlar çoğu zaman tutkularına kapılıyorlar, asla yapamayacaklarını düşündükleri şeyleri yapıyorlar ve bütün yaşamları bir anda değişiyor.
Tutsaklık insana bir şeyler yapar. Ne kadar aşağılık bir hayvan olabileceğinizi gösterir. Hayatta kalmak ve bir gün öncesine göre daha az acı çekmek için nasıl da her şeyi yapabileceğinizi gösterir.
Yoksa hiç kimse hiçbir şeyin üstesinden gelemez mi? Şu anda, şu dakikada, milyonlarca yürekte, varoluşun yükünü taşıyan bedenlerde, gerçekten de onca acı, onca keder mi var hala? Bir yerlerde, geçip giden anlarda, başlarına gelenleri belki de birkaç saat için unutacakları anlarda, gözyaşları içinde gülümsemeye çalışıyorlar mı? Belki de yaşamak budur.
Bizim için kader diye bir şey yoktu. Sen hazırlıksızsan, laçkaysan, dikkat kesilmekten vazgeçmişsen işte o zaman kullanılan bir kelimeydi kader. Kader, zayıf insanın koltuk değneğiydi.
Ceza hukuk sistemi, işlenen suça oranla adaleti eşit biçimde dağıtmıyordu. Üzerinde bir gram kokainle yakalanan biri tüm hayatını cezaevinde geçirirken, tecavüzcüler, adam kaçıranlar, çocuk tacizcileri neredeyse hiç yatmadan kurtulabiliyordu.
Genç ve hayata hazır olmanın anlamı buydu; nasıl bir geçmiş olduğu farketmez, sadece onu arkanızda bırakır ve kendinizi özgür olmaya zorlardınız.
324 syf.
·Beğendi·8/10
Gerilim yüksek bir kitap.
Sarah ve Jenifer hazırladıkları listedeki kurallara uymaya çalıştıkları bir süreçte, başlarına gelen olay da gerçeğin kurallara ne kadar aykırı olduğunu ve anlıkta olsa bir başkasına güvenmenin nelere mal olacağını hesaplayamadıkları için artık kaderlerine razı olmak veya güçlü bir duruş ile bulundukları durumdan kurtulmanın yolunu bulmalarının hesabını yapmak zorundaydılar...

Bulunduğu zor durumu kabul etmek korkakların, kabul etmeyip hamle yapmaya çalışmak ise cesurların işiydi...


Tempo sonlara doğru biraz düşse de, okumamış olanlara tavsiye ederim, her sayfada heyecanınız artarak devam edecek...
324 syf.
·11 günde
ASLA YAPMA'man gerekenler listesi, çocukluğunu beraber geçirmiş iki arkadaş, mahsende geçirilen 3 yıl, kaçma şansın yok, işkenceye karşı koyamaz, canının yandığını belli edemezsin.

Sanki kitap okumadım da gerilim filimi izledim, kitabın konusu, yazarın anlatımı, olay bağlantıları, okadar güzel ve akıcıydı ki çok beğendim çok keyif alarak okudum.

Okumayan varsa ve bu tarz kitapları seviyorsa kesinlile okunmalı diyorum.
324 syf.
·7/10
Kitabın konusunu genel olarak beğenmekle birlikte, özellikle ilk bölümünü biraz zorlama buldum. Gerilim kitabı olduğu için başlarken biraz çekinmiştim ancak çok akıcı ve dozu iyi ayarlanmış bir kitaptı. Gerilim sevenlere tavsiye ederim, beklentiyi yüksek tutmadan okunabilir.
324 syf.
·3 günde·7/10
Konu genel hatlarıyla bakıldığında yaratıcı fakat işleyişini düşününce bana yetersiz geldi. Okuduğum birçok olumlu yorum beklentilerimi fazla yükseltmiş de olabilir.
Genelde gerilim romanlarında psikopatımızın yaptıklarını okuruz fakat bu kitap öyle değil. Psikopatımız yaptığını yapmış ve hapse girmiş, kurbanları bir araya gelerek bazı sır perdelerini aralamaya çalışıyolar biz de bundan sonraki süreci okuyoruz. Arada geçmişe dönüşlerle başlarına neler geldiğini, psikopatın neler yaptığını da okuyoruz.
Okuması zevkli bir kitaptı fakat benim gibi çok yüksek beklentilere girmeyin.
324 syf.
·6 günde·6/10
Psikolojik gerilim türündeki bu kitap; başından sonuna gerilim dolu bu eserde final bölümü hikayeyi tamamlayıcı olmamış gibi.. Daha iyi bir sonla yahut devam kitabıyla bu problem giderilmekle kalmaz, kendi türünde bir klasiğe dönüşebilirdi..
324 syf.
·3 günde·5/10
Yine gerilim olmayan bir gerilim kitabi bitirdim. Son sayfalar tamamen sacma idi. Katil ile hic yuzlesmedik. Koskaca FBI'in yapamadigini bir kiz yapti ve hani ortada cozulmesi gereken bir bilmece bulmaca falan da yok. Bastaki siirler falan hepsi bos. Yazar yazmak icin yazmis. Ya bir de bir sey soracam yapilmayacaklar listesi nedir ya hadi paranoyak olursunda bi insan olumden bu kadar mi korkar. Madem o kadar aci cektiniz oldurun kendinizi. Yazilmak icin yazilmis kitap Katil tecavuz ve kadin kurban alin size gerilim romani. Ah ah nerede o Sherlock Holmes..
324 syf.
·Beğendi·10/10
Açıkçası kitaba bayıldım! Dün sabah 4'e kadar uykumu çaldı, ama yorgun olmama rağmen bir türlü elimden bırakamadım.
Yazarın ilk romanı olduğu düşünülürse oldukça başarılı. Konuya gelince: Çocukluklarından beri arkadaş olan Sarah ve Jennifer bir trafik kazası geçirirler. Yaşadıkları tramvadan sonra kendilerini başlarına gelebilecek her türlü tehlikeden korumak için bir 'Asla yapma' listesi oluştururlar. Asla yapmamaları gereken şeyleri içeren bu listeye sadık kalarak yaşarlar. Ancak bir gün yaptıkları bir kural ihlali ile kaçırılıp, kendilerini bir mahzende bulurlar.
Tam anlamıyla gerçek bir psikolojik gerilim romanı...Bir de kapak meselesi var tabi, kitabın orijinal kapağı aslında çok daha iyi, keşke sadık kalsalarmış. Yazarın başka kitapları olsa, anında sipariş verirdim. Benzer kitap tavsiyeleri olanlar lütfen yazsın! Bu arada bu kitaptan sağlam film olur! Benden rahatlıkla 10/10.

Yazarın biyografisi

Adı:
Koethi Zan
Unvan:
Hukukçu / Yazar
Doğum:
Alabama
Alabama’da doğdu. Yale Üniversitesi’nde hukuk okudu. On beş yıl boyunca sinema, TV ve tiyatro hakları konularında, eğlence sektöründe avukatlık yaptı. MTV ile çalıştı. New York’ta kocası ve çocuklarıyla birlikte yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 131 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 67 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.