Kübra Teke

Kübra Teke

Yazar
8.3/10
6 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
455
Gösterim
Adı:
Kübra Teke
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
208 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Bilinçlenmemiz gereken konuların araştırmalarının yapıldığı bir kitap. Özellikle pedofili konusunda Türkiye'den ve dünyadan haberleri bize gösteren, istatistikleri ve neler yapabileceğimizi anlatan harika bir bilgi yığını. Özellikle ebeveynler başta olmak üzere herkes okumalı.
208 syf.
Kitapta, her yıl en az 150 bin çocuğun uğradığı cinsel istismar ve tüm detayları incelenmiş. Uzman psikologlar ve pedagogların görüşlerinin alındığı kitapta, ülkemizle ilgili çarpıcı gerçeklere de ışık tutuluyor. Cinsel istismara uğrayanların yüzde 70'inin 11 yaşın altındaki çocuklar ve bunlardan yüzde 60'ının ise kız çocuğu olduğuna vurgu yapılırken, ensest olguların ise yüzde 5'inin ancak adli makamlara yansıdığı gerçeği bilgisi yer almış.
Yazar Kübra Teke-Bayram Şahin'in uzun araştırmalar ve yaklaşık 2 yıllık bir çaba ve emeğin sonucunda ele aldıkları "Kanayan Ruhlar" kitabı, çarpıcı gerçekleri de gün yüzüne çıkarıyor. Bugüne kadar konunun bu kadar detaylı ve çeşitli yönleriyle ele alınmadığı belirtilirken, cinsel istismarların önüne geçilmesi için toplumun her kesiminde ve özellikle anne-baba, öğretmen, arkadaş vb görevler düştüğüne inandıklarını söyleyen Yazar Teke ve Şahin, bu konuda da basına önemli görevler düştüğünü de kitaplarında belirtmişler.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kübra Teke
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.