L. Marie Adeline

L. Marie Adeline

Yazar
7.3/10
28 Kişi
·
66
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.268
Gösterim
"Erkekler özeleştiri yapmaktan ya da bir kadının kendi kendine yetebiliyor olmasından hoşlanmaz. Kendilerine ihtiyaç duyulduğunu hissetmek isterler. Babam buna karşı çıkmıştı 'Erkekler yalnızca istenmek isterler' demişti."
"Dünyayı değiştiremeyiz, ama teker teker kadınları özgürleştirebiliriz. Duydukları utancı azaltabiliriz. Şimdilik tüm yapabileceğimiz bu."
"Seks, aşk ile karıstırılabilecek kimyasallar yaratır. Bedenimizle ilgili bu durumu anlamamamiz, çokça yanlış anlaşılmaya ve gereksiz sıkıntı ve acılara yol açabilir. "
Mutsuz bir evlilik geçirmiş, özgüvenini ve özsevgisini yitirmiş bir kadının yaşadığı ilişkilerle tekrardan kendini bulmasını anlatıyordu. Bana ters gelen birkaç yer olsa da güzel akıcı bir kitaptı çerezlik olarak düşünülebilir.
Başından sonuna özgüven patlaması yaşatan bir kitap. Kadın olmanın her açıdan mükemmel olduğunu kanıtlıyor. Sonunda şaşırtıcı olaylar oluyor hatta biraz trajik. Ama bütün kadınlar kendi ayakları üzerinde kimseye ihtiyaç duymadan yaşayabilir dedirtiyor.
18 yas ustu bir kitapti anlatimi guzeldi ama cok cinsellik iceriyordu umarim bizim toplumumuzdaki kadinlar karekter gibi bir arayisa cikmazlar neyse dusuncelerimi cokta ifade edemiyecegim bu kitap icin
Yalnızca hissettiğiniz şeyi tam olarak elde edersiniz. O yüzden fırsatı beklemeden; harekete geçin. İlham edilmiş bir düşünceniz olduğunda, ona güvenmeli ve eyleme geçirmelisiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
L. Marie Adeline
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 66 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.