Laline Paull

Laline Paull

Yazar
7.4/10
16 Kişi
·
39
Okunma
·
0
Beğeni
·
602
Gösterim
Doğan her kız çocuğu bir işçi olarak dünyaya gelir, ama onu Kraliçe yapan, bizim onu besleme şeklimizdir!
..bağırdı biri. "Kış bitti!"
"Sen onu gökyüzüne anlat," diye cevap verdi bir başkası da. "Yakında ölecek olan yeni goncalara anlat."
"Benim okuyucu kızım... Kütüphane'mde miyiz yoksa?"
Laline Paull
Sayfa 376 - Martı/1. Baskı: 2014/
''Doğumu şaheser anamız,
Senin rahmin kutsaldır.
Senin evliliğin tektir, sonra kraliçeliğin gelir.
Ölümden sonra ebediyet gelir...''
Genel olarak insanlara biraz garip felsefe ben çok sevdim. İnsana hayatı sorgulatacak bir kitap. Ben nerdeyim? Ne yapıyorum? En çokta Neden yaptırıyorum diye sorgulamanıza neden oluyor. Çünkü hepimiz Florayız!
Türünden farklı özellikler gösteren asi, cesur ve maceracı bir arı olan Flora'nın yaşadağı olayları anlatan bu kitabın konusunu genel olarak sevdiğimi söyleyebilirim ama bazen de bölümün bitmesine ne kadar kaldı diye sayfaları saydığım oldu. Her şeye rağmen sürprizlerle dolu bir kitap.
İnsan yaşamına dair olayları hayvanlar üzerinden anlatan kitapları genelde severim.Bunlardan "Küçük Kara Balık-Samed Behrengi","Martı-Richard Bach","Hayvan Çiftliği-George Orwell"..her kitaplıkta olması gereken kitaplar diye düşünürüm.Kovan bu kitapların tadında değil ama iyi bir kitap.Kitabı bitirdiğinizde arıların yaşamını araştırma isteğiyle doluyorsunuz.Sürükleyici,anlatım güzel.Kendi adıma okumaktan keyif aldım.Ama daha kısa daha vurucu olamaz mıydı diye de düşündüm.
Arılar hakkında öğrettikleri bi yana dursun, düzen bağımlısı katı ve ırkçı hükümetlerin doğruları ve yanlışlarını net şekilde görmemizi sağlayan güzel kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Laline Paull
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 39 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.