Leslie Charteris

Leslie Charteris

Yazar
8.1/10
8 Kişi
·
15
Okunma
·
2
Beğeni
·
730
Gösterim
Adı:
Leslie Charteris
Unvan:
Yazar
Doğum:
Singapur, 12 Mayıs 1907
Ölüm:
İngiltere, 15 Nisan 1993
Kaldı ki, korkaklar dönek olurlar. Dönek olmaya alıştıktan sonra da, çevirenin elinde fırdöndü olup çıkarlar.
Leslie Charteris
Sayfa 103 - Gelişim Yayınları
"Eski yıllarda soygun yaptın, adam öldürdün, değil mi?"
"Kullandığın tabirler pek hoşuma gitmedi," dedi Saint. "Ama gelir dağılımındaki eşitsizliklerin giderilmesine, nüfus patlamasının önünün alınmasına mütevazı katkılarımın olduğunu söyleyebilirim."
Leslie Charteris
Sayfa 50 - Gelişim Yayınları
"Formumu kaybediyorum galiba," diye mırıldandı Saint, üzüntü okunan bir sesle. "Top oynadığım günlerde böyle bir tekme atacaktım da adam sağ çıkacaktı. Olacak iş değil..."
Leslie Charteris
Sayfa 83 - Gelişim Yayınları
Korkuyorlardı. Korku öylesine yüreklerine sinmişti ki, korktuklarını açıklamaktan bile korkuyorlardı.
Leslie Charteris
Sayfa 19 - Gelişim Yayınları
189 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Güzel bir macera romanı. Simon Templar yani Saint, Madelaine adında bir genç kız ile tanışır. Babası bir kimyagerdir ve ucuz yoldan yapay kauçuk yapmanın yolunu bulmuştur. Ancak devlet yetkilileri onunla görüşmek istememektedir. Simon aracı olmayı kabul eder ancak arada diğer kimya firmaları da vardır ve niyetleri pek iyi değildir. Güzel bir roman olmuş, okunması gerekenlerden.
172 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Fena değil diyebileceğim bir macera romanı. Simon Templar yani Saint, uzak doğu bağlantısı olan bir kaçakçılık ve uyuşturucu şebekesini araştırmaktadır ve bu arada bir gece kulübüne gider. Orada Avalon Dexter ve Cookie ile tanışır. Aynı zamanda Ernst Zimmermann ile de. Bu ruh doktorunu takip ederken işlerin zannettiğinden daha karmaşık olduğunu fark eder. Acaba kendisini bu kıskaçtan kurtarabilecek midir?
Macera romanı sevenler için güzel bir kitap
175 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Fena değil diyebileceğim bir Simon Templar yani Saint romanı. Ünlü bir bilim kurgu ve macera romanı yazarı gerçek kimliği bilinmeden yaşamaktadır ve Simon şans eseri bu kişi ile tanışır. Ancak yazarın peşinde olan başkaları da vardır ve yazarın kitabındaki kötü niyetli SWORD adlı örgütü Warlock olarak kurmuştur. Adam Simon'u yazar zanneder ve ünlü bir yerin soyulması planını hazırlamasını emreder. Ancak Saint bu olaya da damgasını vuracaktır.
179 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Oldukça güzel bir Simon Templar romanı. Saint yolda giderken bir gazete görür ve orada bir Hint lokantasında daha önceden kendisine hizmet eden bir garsonun çarmıha gerildiği haberini okur. Her ne kadar basit bir olay gibi görünse de iş ilgisini çeker. Ancak işin içinde çok büyük bir insan kaçakçılığı vardır ve zorlu rakipleri bulunmaktadır. Acaba Saint bu sefer de kötülerin hakkından gelebilecek mi?
175 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
Dikkat spoiler içerir.
Saint lakaplı Simon Templar, bir lokantada Ingare bağlarından bir şarap içer ve çok beğenir. Yola çıktığında iki otostopçu alır ve onların Ingare'de çalıştığını öğrenir. Bağa gittiğinde bir yangınla karşılaşır ve yardımcı olur. Bu arada bağın sahibi Yves'in kızı Mimette ile tanışır. Bu mesken zamanında Tapınak Şövalyelerinin mekanlarından biri olup, bir hazine olduğu iddiası vardır ve son zamanlarda pek çok uğursuz olay meydana gelmiştir. Saint kendini birden bu olayların içinde bulur. Bir yandan hazineyi aramakta bir yandan kötü kalpli amca Philippe, saygıdeğer uşak Gaston, yeğeni Henry ve profesör Norbert'in arasından hangisi veya hangilerinin suçlu olduğunu bulmaya çalışmaktadır. Ama kendi hayatı da tehlikededir. Acaba Saint bu işte başarılı olabilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
212 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10 puan
Dikkat spoiler içerir.
Simon Templar yani Saint, yardımcısı Hoppy Uniatz ile Tenerife'dedir ve bir kavgaya karışırlar. Kurtardıkları ise elmas hırsızlığından aranan Janis ve kızı Christine'dir. Graner adında bir adam yardımcıları Allison, Pelegro, Laumer ile beraber Janis'i aramaktadır. Çünkü Janis'in aldığı bilete 2 milyon dolar gibi büyük bir ikramiye çıkmıştır. Christine ve Janis'e yardım ederken Graner ile ilişki kuran Saint çeşitli akıl oyunları işe çeteyi birbirine düşürür. Ama acaba bileti bulabilecek midir? Janis ve Christine'i bu cendereden kurtarabilecek midir? Ve en önemlisi kendisi bu badireleri sağ salim atlatabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Leslie Charteris
Unvan:
Yazar
Doğum:
Singapur, 12 Mayıs 1907
Ölüm:
İngiltere, 15 Nisan 1993

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 15 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.