Madeline Hunter

Madeline Hunter

Yazar
7.0/10
24 Kişi
·
83
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.347
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
376 syf.
·Puan vermedi
Karakterler güzel, hikayenin başlangıcı merak uyandırıcı. Hoş bir masal okuma heyecanıyla başlıyorsun. Giriş başarılı. Arada kızın inançlarından kaynaklı engeller var. Onların çözülmesini ve aşkı okumayı bekliyorsun.
Ama sadece beklediğinle kalıyorsun. Gelişme kısmı gerçekten aşırı sinir bozucu. Kızın hep aynı cümlelerle adamı reddedişini okuyup duruyorsun. Son 10 sayfada da çift birbirlerine aşık olduklarını çözüp kavuşuyorlar. Kız böylesi bir adamla evlenme cömertliğini gösterdiği için kendini mevlana sanıyor bir yerde. Böylesi bir adam derken şahane bir karakterden bahsediyoruz tabi. Kıza öyle gıcık oldum ki kitabın ortalarında olmayacağını bilsem de adamın başka birine aşık olup bunu bırakmasını diledim. Bolca özgür kalabilirdi böylece.
İlk kitabı da pek sevmemiştim ama bu kitap daha kötüydü. Serinin diğer kitaplarını merak etsem de okuduğum yorumlarda genelde beğenilmediklerini gördüm. O nedenle bu seriye şimdilik ara veriyorum. Belki sinirim geçince devam ederim.
376 syf.
·2 günde·7/10
Serinin ikinci kitabını da okudum . Kitapta babasının adını temizlemek için çalışan bir yazar eliot u okuyoruz en küçük kardes
Ve babasının son arzusunu yerine getirmek isteyen pat ikilinin arasında oluşan tutku
Kitapta kadınların eşlerine karşı tutumlarını beğenmedim eleştiri olacak ama yani başka birine aşık olmalarını anlatmış bu sopi değil zaten kitapta direk söylenmiş birsey yorum okuyan arkadaşlar bunu normal bir şey mis gibi anlatımı bana ters geldi ve kızımızın tavrına sonuna kadar sinirlendim alışık değilm böyle tavırlara ama kitap boş değil dolu zaten okuyunca anlayacaksiniz ikili arası konuşmalar ve durumlar hoş ve güzeldi
Neyse en büyük abiyi acaip merak ediyorum
390 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
kadının dllini begendim kesinlikle boş değil ve akıcı bazı yerelrde sıkıldım ama öle bir toparladı ki gerçekten şaşırdım kitabı sevdim mi evet iki kardeşin hikayesini de merakla bekliyorum :) hemen okumama lazım
368 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Seri son kitap da bitti bilerek uzattım biraz çok hostu çünkü beklediğime değdi.
Abimize hayran kaldım özellikle o muhteşem farklılıklarına
Ve beklenen kadınları Hep sevmişimdir
Neyse uzatmadan bir seri sonu daha yeni serilere Merhaba deme zamanı
376 syf.
·1 günde·8/10
Serinin üçüncü kitabı da bitti .
Kitap çok naif başladı rose un abisi için yaptığı onca şeyi görüyoruz
Ve ona değer veren bir adam
Hayır böyle adamlar varda biz mi göremiyoruz anlamadım ki kitaplar da ki karekterleri okumaktan evde kalacağım
Neyse kitabı beğendim ve son kitabı çok merak ediyorum.
390 syf.
·4 günde·6/10
Evet, geldik Epsilon'un unutulan yazarlarından birine. Tebrikler Epsilon, 4 kitaplık bir seriyi 7 senede tamamladığınız için. Bana kalırsa, sırf seri bitsin diye bu kitabı yayınladılar.

Ben de sırf önceden 3 kitabı okuduğum için ve tarihi roman sıkıntısı çektiğim için okumuş oldum. Yazarın seçtiği konular güzel olmasına rağmen kaleminden olsa gerek, kitaplarını okurken sıkılıyorum. En önemli etken karakterler. Bütün karakterler aşırı ciddi. Bu kitap da bu konuda bir istisna değil.

Bilmiyorum, 3 kitap boyunca Hayden gözümde hep biraz kilolu biri olarak canlanmıştır. Bunda da aynı şeyleri hissettim.

Ama kitabın son 100 sayfası hoşuma gitti. Hayden-Alexia arasındaki romantizm bir anda tatlı gelmeye başladı. Ayrıca kitapta bir yer beni baya şaşırttı, o da spoilera girer diye söylemiyorum. Ayrıca ben kitabın kapağını da sevdim.

Seriyi okumak isteyenler için (Ufak bir bilgi, Epsilon bu seriyi nedense 4-3-2-1 diye basmıştır):

1) Kalbin Kuralları
2) Tutku Dersleri
3) Bir Gecelik Günah
4) Aşk Gibi Günah Gibi

Yazarı sevenler beni affetsin ama umarım bundan sonra bu kadının herhangi bir kitabı çevrilmez.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...-kurallar-yorum.html
390 syf.
·Puan vermedi
Fena değildi ancak nerdeyse son sayfaya kadar kızın başka bir adama hisler beslemesi,esas adama aşkını anlamaması çok sinir bozucuydu. Adam çok ciddi olması dışında şahane yazılmış. Ben alaycı karakterleri daha çok seviyorum. Kızın adama etmediği hakaret kalmadı. Aralarındaki aşk yeterince işlenmedi. Adamın fedakarlıkları ön plandaydı. Kız son ana kadar hep bencildi.
Bu kitapları okumamızın bedeni büyülü dünyalarda kaybolmak. Ama bu kitapta bir mantık dünyasına düşüyorsunuz. Kız aşırı mantıktan ölecek. Velhasıl pek beğenmedim.
Olumlu olarak söylenebilecek olay örgüsü iyiydi. Karakterler güzel işlenmişti. Ve yazarın dili de akıcı. Serinin devam hikayelerini merak ettim. Umarım onlarda aşk biraz daha vurucu şekilde işlenmiştir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Madeline Hunter
Unvan:
Yazar,eğitmen

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 83 okur okudu.
  • 40 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.