Manda Scott

Manda Scott

Yazar
6.2/10
18 Kişi
·
65
Okunma
·
1
Beğeni
·
729
Gösterim
Adı:
Manda Scott
Unvan:
Veteriner Cerrah ve Yazar
Doğum:
İskoçya, 1962
"Yalnızca ormanda yaşayanlarımız, ormanın kurallarıyla yaşayanlarımız bilir, dişi jaguarın daha güçlü, dişi kartalın daha büyük ve dişi yılanın daha ölümcül olduğunu."
640 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitabı ilk aldığımda, Tolkien, George R. R Martin, Yerdeniz Serisi gibi, daha çok gerçekte var olmayan zamanlarda, kendi evrenlerinde geçen fantazya türü kitaplardan sanmıştım ama okudukça yanıldığımı anladım. Zaten daha sonra, History Channel tarafından adını hatırlamadığım bir belgesel serisinde Boudica'nın hayat hikayesi ve Kelt kabilelerini birleştirerek Roma'ya karşı verdiği mücadele tv versiyonu olarak yayınlandı. Ailesine, çocuklarına, sevdiklerine yapılanlar, savaşmak "zorunda bırakılışı", Kelt topraklarında, kendi başlatmadığı kanlı savaşları, mezalimleri kısıtlı imkanlarla kendi bitirmek zorunda oluşu. Baştan sona etkileyiciydi.
432 syf.
·4/10
Fantastik ve kurgu üzerine yazılmış,boş zamanı çok olanlar için önerebileceğim bir kitap.Kıyamet senaryoları üstüne yazılmış kitaplar içinde vasat bir yeri var bence.Merak duygusunu hiç yaşamadım ve buda benim için önemliydi.Belkide bu yüzden okuma zamanım uzadı.Tavsiye ölçeğim orta olacak.
432 syf.
·19 günde·6/10
Kitabın anlatımı biraz geçmiş biraz şimdiki zaman olarak anlatılıyor. İlk 80 sayfa biraz durağan geçiyor.. Kanımca gereksiz uzatmalar yapılmış akıcı bir anlatım ben yaşayamadım. Konu olarak düşünürsek gizem sevenler ya da kehanet sevenler için okunabilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum.
640 syf.
·Beğendi·10/10
Aksiyon,macera ve tarih sevenler için müthiş bir roman!Roma imparatorluğu daha İngiltereye ayak basmadan başlayan, oradaki yerli halkın içinden doğan kadın bir savaşçı kahramanın hikayesi.Hüznü,aşkı,öfkeyi,nefreti,saflığı ve korkunçluğu içinde barındıran;severek,heyecanla okuduğum bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Manda Scott
Unvan:
Veteriner Cerrah ve Yazar
Doğum:
İskoçya, 1962

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 65 okur okudu.
  • 19 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.