Marilyn Kaye

Marilyn Kaye

Yazar
7.5/10
167 Kişi
·
798
Okunma
·
23
Beğeni
·
3.200
Gösterim
Adı:
Marilyn Kaye
Unvan:
Öğretmen, Kütüphaneci, Romancı
Doğum:
New Britain, Connecticut , Abd, 1949
Marilyn Kaye (1949 doğumlu) bir çocuk romanı yazarı. Birçok çocuk ve genç yetişkin romanı serisine imza atmıştır.
Gözlerindeki mavi okyanusa dalmak
Ve kalbinde yüzmek istiyorum.
Kalmamı istersen senin bir parçan olarak yaşayıp nefes alacağım ve karşılığında bir şey istemeyeceğim.
Fakat kalmamı istemesen bile gitmeyeceğim.
Sadece gözyaşı denizimde boğulacağım.
Marilyn Kaye
Sayfa 156 - neden kitap
Kraliçe Arı, hayata artık bir başkasının gözünden bakmak üzere, Amanda'nın bir sırrı var. O bir SEÇİLMİŞ. Ve sadece bir tek O değil...
Odamda raf var, onlarca kitap süslüyor masamı. Renkli kalemler, şekilli ve renkli not kağıtları, pano ve renkli raptiyeler... Hepsini okumadım, her kalemi kullanmadım ya da her kağıda bir şeyler yazıp panoya asmadım. Kitaplığı temizlerken yıllar önce koyup yeni farkettim ayraçlarım var. Bu kitapta onlardan biri. Küçükken izlediğim diziler vardı şimdi söylediğim zaman arkadaşlarımın bana güldüğü. Bez Bebek, Selena, sihirli annem, cino falan... Bu kitap o dizilerden ilham aldı herhalde. İçki düşkünü anne, sosyal hizmetler, sonradan ortaya çıkan baba dramı dışında normal bir kurguya rastlamadım. İçkili anne kızını düşünmez, pencereden sürekli gözlerini süzdüren kız kimin aklında ne varsa okur. Okuyamadığı bir zihin vardır kitabın tek gizemli bölümü. Seçilmiş sınıfındaki 10 kahramanı ayrı ayrı kitapta anlatmış. Hatta elimdeki Jenna adlı kitapta başka kitabın kahramanından bile bahsetmiş. Keşke ayrı ayrı 10 kitap yayınlamak yerine hepsini bir seride toplasaymış. En azından daha dikkat çekici olurdu. Kitabı rafa koyduğumda 14 yaşındaydım, okuduğum yaşım 19... Anlatmak istediğim; dikkat çekici bulmadım ama merak ederek okuduğum ya da sonunu almak için okuduğum doğru. Kitabın aşırı saçma diyalogları var; arkadaşı Jenna ile konuşmaya çalışır ama Jenna düşünce sistemi ve aklından geçenleri okuyabilen bir kız. Şahsen benim arkadaşımın böyle bir yeteneği olsa ben konuşma gereği duymazdım belki ara sıra konuşmayı unuttum mu diye kontrol ederdim. Sıkıcı belki ama iyi okumalar.
Butun serilerini okuspdum cok akici bir kitap herkese tavsiye ederederim
MuhtesemMuhtesem ve karakterlerin ozellikleri dikkat cekici
Okuyun mutlaka ................
Bu serinin en sevdiğim kitabıdır. Bu kitap beklentimin üstünde olmakla birlikte etkileyicidir . Bu seriyi yarım bırakanlara kesinlikle tavsiye ederim.
Bu kitapta yazar özel gücleri olan bir guruptan bahsediyor.macare severlerin beyeneceği türden bir roman.sürükleyicidir, benim de beğendiğim kitaplar arasında yer alır
sanırım uzun bir serinin ilk kitabıydı. okudum hikayenin akışı yavaştı. bu roman özellikleri olan çocukları konu edindi. beden değiştirme, geleceği görme, eşyaları hareket ettirme ölülerle iletişim halinde olmak, düşünceleri okumak gibi... benim böyle bir özelliğim olsa düşüncüleri okumak isterdim. ya siz?
Yazarımız Amanda'dan yine vazgeçmedi aslında onun değişimini aşama aşama gösterirken aralara diğerlerinden kesitler serpiştiriyor ve yine son 10 sayfada heyecanı artırıp bitiriyor. Ben Jenna'nın düşünce okumasını merak edip okumaya başladım. Hikayenin ilerleyişi çok yavaştı ama vakit geçirmek için güzeldi.
Bu kitap çok güzel .Yazarın anlatım tarzı güzel.kitap sürükleyici.Bu kitapla yazarın geniş hayal dünyasını gördüm.hayal dünyasına daldım çıktım diyelim.
Açıkçası yazarın bazı konularda yetersiz olduğunu düşünüyorum konu olarak güzeldi farklı bir dünyanın kapılarını bizim için aralamıştı yazarımız, daha önceden beş kitap yazmasına rağmen serinin bütün kitapları neredeyse aynıydı tekdüze şekilde ilerledi sürekli yeni bişeyler olmasını hikayenin beni içine çekmesini bekledim ama maalesef beklediğim şekilde olmadı kitabın sonu hiç tatmin edici değildi ne yazık ki serinin son kitabını da okumama rağmen kafamda cevaplanması gereken hala bir kaç soru var diyebilirim tabii artı yönleride var ama eksi yönleri daha fazla diyebilirim.
Eğer hayal gücünüz yüksekse, bilim kurgu kitaplarından önerebileceğim bir seri daha bu seri kitaplarından asla vazgeçemem.Okurken eğlenmeniz dileğiyle.. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Marilyn Kaye
Unvan:
Öğretmen, Kütüphaneci, Romancı
Doğum:
New Britain, Connecticut , Abd, 1949
Marilyn Kaye (1949 doğumlu) bir çocuk romanı yazarı. Birçok çocuk ve genç yetişkin romanı serisine imza atmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 23 okur beğendi.
  • 798 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 146 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları