Mary Roach

Mary Roach

9.3/10
7 Kişi
·
27
Okunma
·
1
Beğeni
·
870
Gösterim
Adı:
Mary Roach
Unvan:
Yazar
Doğum:
Amerika, 1959
İnsanların duşta çıplak ya da uçakta ağzı açık şekilde uyurken görüntülenmek istemeyecekleri gibi ölü ve parçalanmış halde görüntülenmek istemeyeceğini de düşünmemiz gerekir.
Mary Roach
Sayfa 36 - Yakamoz
Eğer azizlik mertebesine yükselecek bir kadavra varsa bu kesinlikle çarmıha gerilen Spalding Gray degil, bu, her gün hastanelere getirilen, beyin ölümü gerçekleşmiş ancak kalpleri atmaya devam eden organ donörleri olacaktır.
Bence ölüm bir gemiyle tatile çıkmaktan çok da farklı bir şey değil. Zamanınızın çoğunu sırtüstü yatarak geçirirsiniz.
Peki para kazanma uğruna insan hayatını feda etmekte sakınca olmadığına kim karar veriyor?
Mary Roach
Sayfa 129 - Yakamoz
Anatomi laboratuvarları aşk ararken seçici davranan soylu bir kadın gibidir: Cok uzun boylu, çok şişman ya da hastalıklı olmamalısınız.
Mary Roach
Sayfa 77 - Yakamoz
Insan etinin tadının çok iyi olduğu söylenir. Yiyecekleri tükenince sonradan öldürmekle suçlandığı 5 arkadaşını yiyen Coloradolu madenci Alfred Packer, 1883'te bir gazeteye yaptığı açıklamada erkek göğsünün yediği "en leziz" et olduğunu belirtmiştir.
Mary Roach
Sayfa 241 - Yakamoz
Yaşlı ve hasta insanlarla ölüler arasında çok ince çizgilerle çizilmiş bir sınır var. Değer verdiğiniz o insanlarla ne kadar çok vakit geçirirseniz ileri yaşlarin ölüme aşamalı bir geçiş olduğunu o kadar fark ediyorsunuz.
Mary Roach
Sayfa 101 - Yakamoz
Kadavraların gerçekten de süper kahraman ilan edilmesi gerekmekte. Içinde ruh taşımayan ancak ölümsüzlüğü yaşayan ve milyonlarca insanın ölümün anlamını (fiziken ve ruhen) anlamasına yardımcı olan materyaller.. Hemen alt katımdaki laboratuvarda 2 adet artık kaslarını inceleyemeceginiz kadar kurumuş kadavralariniz olsaydı siz de bu kitaptan cok etkilenirdiniz eminim. Kitaba başlarken komik yorumlarla süslediğinden bahsetmisti, mizah yaparken gerçekten düşündüren oldukça iyi bir araştırma ve gözlemin olduğunu belirtmek isterim. Cesetler için çürüme de başlı başına bir eylemdir ancak kadavra olmak (bedeninizi öldükten sonra istemediğiniz şeylere maruz bırakmak zorunda degilsiniz) geleceğe imza atmak gibi bir şey.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mary Roach
Unvan:
Yazar
Doğum:
Amerika, 1959

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 27 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.