Meg Mullins

Meg Mullins

Yazar
5.1/10
19 Kişi
·
56
Okunma
·
0
Beğeni
·
610
Gösterim
Adı:
Meg Mullins
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Ushman güvenilecek adam değildi. Yabancıydı, boşanmıştı, yaşlıydı, koca ayaklıydı ve hiç arkadaşı yoktu. Bu ilişkide hiç mantıklı bir şey yoktu.
"Hüzünlü hikayelere bayılırım"(...)
(...)" Yo, yo... zevklerini değiştirmelisin. Hüzne düşkünlük iyi bir şey değildir." dedi
Tesettür kadının, erkeği uyandıran, dikkatini çeken, nefsiyle mücadele etmesine yol açan yerlerinin görünmesine engel oluyordu.
"Beni neyle suçluyorsun?"
"Affedici olmakla. Annemden nefret ettiğim için beni affetmeye hazır olmakla. Ölmesini istediğim için onu suçlu bulmakla. "
Senin eşiğinden baska,dunyada sığınacak yer yok; bu kapıdan baska,basimi sokacak yer yok.Dusman kılıcını çekince kalkanını siper eder kacarim, gozyasi ve hıckirıklarımdan başka silahım yok.
Karısı, eski karısı, sahip olduğu tek karısı, onunla yatan kadın, ona yemekler yapan, elini tutan kadın, buradaki kadın değildi. Farak ondan dünyalar kadar uzaktı. (...)
Ama Ushman'ın kendini hala bağlı hissettiği kadın oydu. Fotoğrafını görünce gerildiği kadın oydu.
Farak'ın kısa bir etek ve üstü açık bir bluzla insan içine çıkmasını hayal etmek, onu o terziyle yatakta hayal etmekten çok daha rahatsız ediciydi. Hiç değilse terzi bir kişiydi. Tüm bir şehirden yeğdi.
240 syf.
·3 günde·3/10
Bi tanıdık sayesinde elime geçen bu kitabi tanıtım bültenine bakarak okudum ama okuyunca tanıtım bülteniyle çokta alakalı olmadığını anladım açıkcası hiç bi kitabi zaman kaybı olarak degerlendirmek adetim değildir lakin bu kitap gerçekten zaman kaybiydi.
240 syf.
·1 günde·5/10
Kitap, tanıtım bülteninde ifade edildiği gibi iki aşığın zorluklara karşı mücadelesi falan değil. Iranli bir kilim tüccarınin (ushman'in) iran'da kendisini sevmeyen ve aldatan eşinden ayrilip kilim satmaya geldiği avrupada, yabancı bir kadınla yaşadığı (ask denilemeyecek duzeyde) bir duygusal yakınlığı anlatıyor. Kitapta en iyi betimlenen şey Ushman'in yaşadığı yalnızlık.. kitabı bir bütün olarak begenemedim, tavsiye etmiyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Meg Mullins
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 56 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.