Michael Harner

Yazar 8,0/10 · 4 Oy · 3 kitap · 12 okunma ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
4 puanlama · 3 alıntı
0 haber · 600 gösterim
12 okur kitaplarını okudu.
4 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Michael Harner'in Biyografisi

Michael Harner Ph. D. 1961 yılından beri Şamanizm ve Şamanik iyileştirme üzerine çalışmaktadır. Şamanizmin günümüz dünyasına yeniden kazandıran Harner, 1970'lerin başından beri halka açık seminerlerinde şamanik metodları öğretmektedir. Norwalk, Connecticut'taki Şamanik Çalışmalar Vakfının Kurucusu ve Müdürü, New York'taki New School'un Antropoloji Bölümü'nün ilk profesörü ve yöneticisidir. California, Columbia ve Yale Üniversitelerinde ders vermiş, New York Bilim Akademisi'nin Antropoloji Bölümü'nde Yardımcı Yönetici olarak çalışmıştır. Bilimsel çalışmalarını Yüksek Amazonlar, Meksika, Kuzey Amerika, Kuzey Kutbu ve Samiland (Lapland)'de yürütmüştür. Kitapları arasında The Jivaro, Hallucinogens ve Shamanism ve bir roman olan Cannibal (yardımcı yazar olarak) sayılabilir. Dünyanın her yerinde şamanik eğitimler ve seminerler düzenlemektedir.

Michael Harner'in Kitapları Kitap Ekle

1. Şamanın Yolu (Güce Yeniden Ulaşma Yolculuğu)
9,0/ 10  (1 Oy) ·  6 Okunma
buket butti, bir alıntı ekledi.
12 Eki 2017

Genelde ya bizi saran duvarları özgürlüğümüze « tercih » etmişizdir ya da korkumuzdan o duvarları aşamıyoruzdur. Ortalama bilgi ve inanç sistemleri, evcil insânın avuntusudur; çünkü bunlar sayesinde kişisel sorumluluğunu unutur ve ortaklaşması sayesinde bu sorumsuzluğunu meşru görür.

Şamanın Yolu, Michael HarnerŞamanın Yolu, Michael Harner
buket butti, bir alıntı ekledi.
12 Eki 2017

Bir katılıklar dünyâsı içinde yaşamak zorunda olmadığımızın farkına varmak, günlük dünyâmıza hükmeden katılıkların aşılmasıyla başlayacaktır. « Genellikle sıra dışı gerçek kavramına karşı ön yargılı insanlar, söz konusu gerçeği hiç deneyimlememiş olanlardır. Bunu, ait olduğu etnik grubu diğerlerinden üstün görme bilincine benzetebiliriz.

Şamanın Yolu, Michael Harner (Sayfa 20)Şamanın Yolu, Michael Harner (Sayfa 20)
buket butti, bir alıntı ekledi.
12 Eki 2017

Neredeyse doğduğumuz ân´dan itibaren, tıpkı adımızın kulağımıza fısıldanması gibi, kutsallığı kulağımıza fısıldanan ortalama bilgi ve inançların etrafında kümelenen insânlardan biri olmak, kutsal bir kümeye aidiyetlik, kendimizi güvende hissetmemizi sağlar.

Şamanın Yolu, Michael HarnerŞamanın Yolu, Michael Harner

Michael Harner kitap incelemeleri

Akin akyuz, Şamanın Yolu'yu inceledi.
 21 Mar 2017 · Kitabı okumadı · Beğendi · 9/10 puan

Carlos castenada'nın çağdaşı olan yazar. Amerika kitasinda ki şamanlar arasında geçirdiği uzun zaman dilimi boyunca edindiği bilgilere kitapta yer veriyor ve modern dünyada samanizmin nasıl uygulanabileceğini örneklerle gösteriyor. Samanizme ilgi duyanlar mutlaka okumalı