Mike Lancester

Mike Lancester

Yazar
7.8/10
17 Kişi
·
42
Okunma
·
1
Beğeni
·
465
Gösterim
Adı:
Mike Lancester
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Cambridgeshire, Huntingdon, İngiltere
Reg Channard, Yıldızlar ve Yaşamları adlı kitabında şöyle yazar: "Yirmi birinci yüzyılın başlarında, şöhret takıntısı salgına dönüşmüş bir hastalıktı. Gençler okulu ve dersleri bir kenara bırakmış, çılgın bir şöhret sevdasının peşine düşmüştü. Bunun sonucunda da ortalık güzel şarkı söyleyip dans edebilen çöpçülere ve garsonlara kalmıştı.
Bir insanın yerçekimine inanmayı reddetmesi,onun havada yürüyebileceği anlamına gelmez.Bilim öyle bir şey değildir! Siz inansanız da inanmasanız da, bildiğini okur.
Kendini ispat etmek için herkesin yüksekten uçması gerekmez.Bazılarımız alçaktan uçarak da manzaranın tadını çıkarıp pekâlâ mutlu olabilir.
224 syf.
·2 günde·9/10
Akıllı telefon kullananlar çok iyi bilir, telefonda bulunan uygulamaların haftada hatta birkaç günde bir güncellemesinin gerçekleştiğini.Güncellemeden sonra yeni sürüme geçildiği için uygulamaların eski halini unuttuğumuzu ve kendimizi uygulamanın güncellenmiş yeni haline bıraktığımızı.Hatta bu kitap inceleme yazısını yazıp kaydettikten sonra düzenleme yapmak isterseniz hemen altta incelemeyi güncelle yazısıyla karşılaşırsınız.. Güncellemesi yapılan sadece uygulamalar yazılımlar,programlar değilse,insanlar da güncelleniyorsa ,bunu hiç düşündünüz mü? Hatta bir üst sürüme geçtikten sonra alt sürümdekilerin unutulduğunu hiç aklınıza getirdiniz mi?Ben bu kitabı okuduktan sonra ''acaba?'' sorusunu sormadan edemedim kendime.
''0.4''de bir insan sürümü oluyor, bu sürümde kalmış,güncellemeyi kaçırmış bir kişinin yapmış olduğu ses kayıtlarının ''1.0'' sürümüne yükselmiş kimseler tarafından keşfedilmiş olup bize bu kayıtları yazılı olarak nakledilmesini içeriyor.Kitapla ilgili fazla spoiler vermemeye çalışarak kitaptaki en can alıcı cümleleri yazıp sizi düşünmeye sevk ediyorum:
''Doğrusunu isterseniz,çoğu zaman 1.0'lardan uzak duruyoruz.Ne de olsa bize kaybettiklerimizi hatırlatıyorlar. Bazı geceler bizden önce kaç insan ırkı olduğunu düşünmeden edemiyorum.Güncellenmeyi kaçırdığı için herkes tarafından unutulan kaç sürüm var acaba?
Hala yaşayan.
Hayatta olan.
Aileleriyle birlikte hayatlarına devam eden.
0.4'lerin göremediği,ama kuşaktan kuşağa miras kalan yaşamlarıyla hala aramızda olan insan sürümleri.
0.3'ler.
0.2'ler.
0.1'ler.
Onlar da aramızda mı acaba?Her yeni sürümle tedavülden kalkan eski sürümler?''
224 syf.
·1 günde·7/10
Öncelikle kitaptan bahsedecek olursam. Yazar gelecekte, Kyle Straker’ın 21. Yüzyılda doldurmuş olduğu kasetleri kitap haline getirip kitabın editörü olarak karşımıza çıkıyor. Kitapta doldurulmuş 3 kasetten bahsediyor. Hikaye kasetlerin yazıya dökülmüş hali ve Kyle Straker’ın ağzından anlatılıyor. Yazar arada notlar şeklinde araya girerek açıklamalarda bulunuyor. .
Kitabın konusunu, kurgusunu, yazım şeklini beğendim. Özellikle kurguyu çok beğendim. Değişik bir konusu vardı. Yazarın işleyiş şekli, anlatımı, kitaptaki düzen Bana göre kitabın güzel ve orijinal olmasını sağlamış. Zaten son kısmında beni bitirdi. Olayın açıklığa kavuşması iyi bir bağlantıyla sağlanmış.
Eksikleri vardı tabiki de ama abartılacak kadar büyük olduğunu düşünmüyorum. Bir yandan da düşünmeden edemiyorum; bu kurguyu Phillip K. Dick gibi bir yazar yazmış olsaydı ne çıkardı acaba ortaya
Çok üst düzey bir bilim kurgu değil ama şans verilmesi gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Gençlerin de yetişkinlerinde okuyabileceği bir kitap olmuş
224 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Bu kitabi herkes okusun istiyorum. Dili o kadar basit ki bir çocuk bile okuyabilir . Basit bir dille o kadar etkileyici bir anlatım olamaz. Yazar pek tanınmıyor ama tanımaya değer. Bilim kurgu kitaplarına yeni başladıysanız ve sıkılmadan bir kitabi bitirmek istiyorsanız kitaba bir bakın derim.
224 syf.
·10/10
Kitabın diline bayıldım. Bence her yastan insan okuyabilir. Cok basit bir dili var. Kitap gayet surukleyiciydi. Konusu da farkliydi. Reading slump taysanız düsünmeden alın okuyun derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mike Lancester
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Cambridgeshire, Huntingdon, İngiltere

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 42 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.