Morgan Rice

Morgan Rice

Yazar
8.4/10
321 Kişi
·
976
Okunma
·
104
Beğeni
·
15356
Gösterim
Adı:
Morgan Rice
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
4 Ekim 1941
Morgan Rice, Vampir Günlükleri kitap serisinin yazarıdır. Bu seri yazara en çok satanlar listesinde 1. sıraya taşımıştır. Amerikanın en çok satanlar listesinde kitapları yer aldığı için, Amerikanın en popüler yazarlarından biri olarak tanınmaktadır.
Tepemde bir kuş, benimle alay ediyormuş gibi ötüyor. Tam bir sonraki adımı atamayacakmışım gibi hissettiğimde, kendimi bir sonraki düzlüğe varmış buluyorum.
+ "Ama nereye gidebiliriz ki ? "
- "Herhangi bir yere " dedi Gwen , " Seninle olduğum sürece önemli değil "
Thor bu kelimeleri duyunca resmen eridi .
Hayatın ne kadar ezeli olduğunu düşündü: Her şey aynı kalacakmış gibi duruyordu,ama aslında böyle de değildi.Bu durum ona kendini aynı anda hem daha yaşam dolu , hem de yaşama küsmüş hissettiriyordu...
Görünüşe göre dünyadaki her erkek aynı şeyi istiyor: İyi bir kadın .Neden kim bilir? Evlendikten sonra bu sefer de kurtulmak için sabirsizlanmaya başlıyoruz
211 syf.
·1 günde·5/10
'Hoşunuza gitmeme ihtimali yok!'
-Books for Life-
------> hadi len oradan diyorum, odun gelmiş odun giden ergen bir kızımız var, kitabı sevmek mümkün değildi.

'Bu müthiş maceranın ilk sayfasından itibaren heyecanı hissedecek, soluk almaya vakit bulamayacaksınız. Morgan Rice, okuru hikayenin içine sokmayı çok iyi biliyor. Serinin ikinci kitabını heyecanla bekliyoruz.'
-Paranormal Romance Guild-
------> Ben heyecan meyecan görmedim, sanırım şipşak aşklar bu yorumu yapanlar için bir heyecan unsuru.

Bu kitapla anladım ki yorumlara bakılarak bir roman okunmamalı. Vampir romanları sevenler için, satılma gayesi ile yazılmış, çok iyi olmayan ama çok kötü de olmayan bir kitaptı.

Yani bu tür romanların müptelasıysanız mutlaka okuyun derim, sizler için yazılmış baştan sona klişe bir kitap ...

Huyum kurusun, bende çok seviyorum bu tür klişe kitapları. Yazarına küfrede küfrede ikinci kitabına başlıyorum.
370 syf.
·5/10
Amerika’da sağ ve sol çatışması olarak başlayan bir tartışmanın bir iç savaşa dönüşmesi ardından bu savaşta nükleer silahların kullanılması sonucu dünyanın bir kıyamet sonrası senaryosu yaşaması, biyokurbanlar, köle avcıları ve hayatta kalmaya çalışan insanları konu alan bir roman. Bu kadar güzel başlayan bir kurgu Brooke adlı kızımızın gözünden anlatılıyor. İlk başta hayatta kalmak dışında bir derdi olmayan bu kızımız kardeşi kaçırıldığı andan itibaren Polat Alemdar’a dönüşüyor. Kitap bana açlık oyunları serisini hatırlattı.Güzel başlayan kurgu ana karakterin bu hali almasıyla beni sıktı açıkçası yine de seri genel olarak beğenilen bir seri.
211 syf.
·7/10
Vampir Günlükleri serisinin ilk kitabı.
Caitlin ve Caleb'in güzel hikayesi. Serinin bu kitabında Caitlin'in normal bir insan olarak yaşamını sürdürürken 18 yaşına gelip sinir patlaması yaşadığı andaki vampire dönüşme hikayesini anlatmaktadır.
İlgi çekici bir kitaptı.
312 syf.
·8/10
Vampir Günlükleri serisinin 5.kitabı yani şu an için Türkçe'ye çevrilen son kitabı. Kitaplarımız sürekli zamanda yolculuk yapmış olup nerde ve hangi tarihte olduğunu bilmediğin bir şekilde uyanmalarıyla başlıyor. Birbirlerini bulabilirler mi yoksa Caitlin tek başına mı kalır okursanız göreceksiniz. :)
Kitabı bitirdiğimde serinin devamı olmadığı için epey üzüldüm. Aslında bir yanımda biliyordu ki o kadar muhteşem değildi ancak çok heyecanlı ve özellikle ard arda okursanız sizi çok etkileyecek hayatınız o zamanı Caitlin ve Caleb olacaktır sadece. :)
Keyifli okumalar.
328 syf.
·8/10
Serinin 3.kitabıdır. Sevilmiş ve Aldatılmış kitaplarını arka arkaya bir günde okudum. Kitap biraz basit olabilir evet ama merak ediyorsunuz ve heyecanlıydı da.
Bu kitapta ise yeni karakterlerle tanışıyoruz. Caitlin, Pollepel'de vampir meclisinde eğitimlere başlar. Yakın arkadaşlar edininir.
308 syf.
·8/10
Vampir Günlükleri serisinin 2.kitabıdır. Kesinlikle ilk kitaptan daha heyacanlıydı. Karakterlerimiz ipuçlarını bulmaya çalışarak bir Türk kılıcını bulmaya çalışıyorlardı. Yabancı bir kitapta Türk kılıcından bahsedilmesi ve bu kılıcın bu kadar önemli olması açıkçası beni etkiledi ve gurur duydum.
Boş zamanınız varsa okunabilecek bir seri.
336 syf.
·7/10
Serinin 4.kitabı diğer kitaplara göre daha az heyecanlıydı biraz durağan geçiyordu.
Belki de Caleb'den çok Blake'i gördüğümüz içindir. Bu kitapta ise peşine düştüğümüz Vampir zırhıdır. Sürekli zamanda yolculuk ediyorlar.
Ben bu kitapları ard arda okuğum için okuduğum sıra çok etkisinde kalmıştım. Olaylar, mekanlar.. Onlarla yaşıyor gibiydim.
351 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
seri güzel devam ediyor ama kitabın bir kısmında birden yüz gün sonrasına atlayıp arasını anlatmaması kopukluk oluşturdu. Seride kitaplar önemli bir olayın tam ortasında bitiyor ve hemen bir sonraki kitaba başlama isteği uyandırıyor.
312 syf.
·2 günde·8/10
Serinin beşinci ve elimde bulunan son kitabı. Bu kitabla bu seriye şimdilik son nokatayı koyuyorum. Dördüncü kitap gibi bu da biraz sıkıcı ve durağan başladı. Ama ilerledikçe heyecan biraz daha artarak devam etti ve okuması keyif verdi. Açıkcası dördüncü ve beşinci kitaba bakarak gelecek birkaç kitabın nasıl şekilleneceği hakkında kafamda bir şeyler oluşmaya başladı. Sırf seri oluşturmak için gereksiz uzatıldığını düşünüyorum.
248 syf.
Fantastik ve basit kurgusuyla müthiş bir sürükleyicilik kazanmıştır.Okuduğum en sürükleyici kitapları yazan yazardır.
anlatımdaki basitliği kurguyu anlamlandırmıştır.mutlaka okunmalıdır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Morgan Rice
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
4 Ekim 1941
Morgan Rice, Vampir Günlükleri kitap serisinin yazarıdır. Bu seri yazara en çok satanlar listesinde 1. sıraya taşımıştır. Amerikanın en çok satanlar listesinde kitapları yer aldığı için, Amerikanın en popüler yazarlarından biri olarak tanınmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 104 okur beğendi.
  • 976 okur okudu.
  • 47 okur okuyor.
  • 887 okur okuyacak.
  • 13 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları