Morgan Rice

Morgan Rice

8.5/10
186 Kişi
·
521
Okunma
·
76
Beğeni
·
13.004
Gösterim
Adı:
Morgan Rice
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
4 Ekim 1941
Morgan Rice, Vampir Günlükleri kitap serisinin yazarıdır. Bu seri yazara en çok satanlar listesinde 1. sıraya taşımıştır. Amerikanın en çok satanlar listesinde kitapları yer aldığı için, Amerikanın en popüler yazarlarından biri olarak tanınmaktadır.
Tüm değer verdiklerim öldüğünde bile ben hayatta kalmıştım. Önce arkadaşlarını, aileni ve sevdiğin herkesi kaybetmeye başlıyorsun. En çok can acıtan şey de bu. Çok ama çok yalnız hissediyorsun.
Cenaze ilahisi üçüncü kez tekrarlanırken Caleb'in ona eğilip şöyle dediğini duydu: "Seni seviyorum, Caitlin. Ve her zaman da seveceğim."
Bilmediği şey ve Caitlin'in ona asla söylemeyeceği şey,
Orada bir nesne falan olmadığıydı Bu bir mesajdı. Taşa yazılmıştı. Sadece ona yönelikti: Gül ve Diken Vatikan'da buluşur.
Vampir Günlükleri serisinin ilk kitabı.
Caitlin ve Caleb'in güzel hikayesi. Serinin bu kitabında Caitlin'in normal bir insan olarak yaşamını sürdürürken 18 yaşına gelip sinir patlaması yaşadığı andaki vampire dönüşme hikayesini anlatmaktadır.
İlgi çekici bir kitaptı.
Vampir Günlükleri serisinin 5.kitabı yani şu an için Türkçe'ye çevrilen son kitabı. Kitaplarımız sürekli zamanda yolculuk yapmış olup nerde ve hangi tarihte olduğunu bilmediğin bir şekilde uyanmalarıyla başlıyor. Birbirlerini bulabilirler mi yoksa Caitlin tek başına mı kalır okursanız göreceksiniz. :)
Kitabı bitirdiğimde serinin devamı olmadığı için epey üzüldüm. Aslında bir yanımda biliyordu ki o kadar muhteşem değildi ancak çok heyecanlı ve özellikle ard arda okursanız sizi çok etkileyecek hayatınız o zamanı Caitlin ve Caleb olacaktır sadece. :)
Keyifli okumalar.
Serinin 3.kitabıdır. Sevilmiş ve Aldatılmış kitaplarını arka arkaya bir günde okudum. Kitap biraz basit olabilir evet ama merak ediyorsunuz ve heyecanlıydı da.
Bu kitapta ise yeni karakterlerle tanışıyoruz. Caitlin, Pollepel'de vampir meclisinde eğitimlere başlar. Yakın arkadaşlar edininir.
Serinin 4.kitabı diğer kitaplara göre daha az heyecanlıydı biraz durağan geçiyordu.
Belki de Caleb'den çok Blake'i gördüğümüz içindir. Bu kitapta ise peşine düştüğümüz Vampir zırhıdır. Sürekli zamanda yolculuk ediyorlar.
Ben bu kitapları ard arda okuğum için okuduğum sıra çok etkisinde kalmıştım. Olaylar, mekanlar.. Onlarla yaşıyor gibiydim.
Vampir Günlükleri serisinin 2.kitabıdır. Kesinlikle ilk kitaptan daha heyacanlıydı. Karakterlerimiz ipuçlarını bulmaya çalışarak bir Türk kılıcını bulmaya çalışıyorlardı. Yabancı bir kitapta Türk kılıcından bahsedilmesi ve bu kılıcın bu kadar önemli olması açıkçası beni etkiledi ve gurur duydum.
Boş zamanınız varsa okunabilecek bir seri.
seri güzel devam ediyor ama kitabın bir kısmında birden yüz gün sonrasına atlayıp arasını anlatmaması kopukluk oluşturdu. Seride kitaplar önemli bir olayın tam ortasında bitiyor ve hemen bir sonraki kitaba başlama isteği uyandırıyor.
Fantastik ve basit kurgusuyla müthiş bir sürükleyicilik kazanmıştır.Okuduğum en sürükleyici kitapları yazan yazardır.
anlatımdaki basitliği kurguyu anlamlandırmıştır.mutlaka okunmalıdır.
Bir sonraki kitabını almak niçin can ata ata okudum tavsiye ederim surukleyiciligi olan bir kitap.ilk kitabından son kitabına kadar merak uyandiracagini düşünüyorum
Kısa ama güzel, sürükleyici bir kitap. Yazarın dili hoş ve akıcı ama kurgu açısından özgün değil. Benim farkettiğim birkaç kitaptan alıntı yapmış birkaç karakter birkaç olay. Bunları gözardı ettiğiniz zaman zevk alacağınız bir kitap.
22.yüzyılda nükleer savaşlar sonucu yok olmaya yüz tutmuş şehirler.Hayatta kalanların kendi kurallarını koyduğu bir yaşam mücadelesi.İlk sayfalardan itibaren kitabın içerisine girip,soluksuz bitireceğiniz bir kitap.Okudum ,çok beğendim,kitaplığımda var.Tavsiye ederim,okuyun.

Yazarın biyografisi

Adı:
Morgan Rice
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
4 Ekim 1941
Morgan Rice, Vampir Günlükleri kitap serisinin yazarıdır. Bu seri yazara en çok satanlar listesinde 1. sıraya taşımıştır. Amerikanın en çok satanlar listesinde kitapları yer aldığı için, Amerikanın en popüler yazarlarından biri olarak tanınmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 76 okur beğendi.
  • 521 okur okudu.
  • 35 okur okuyor.
  • 536 okur okuyacak.
  • 11 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları