Mustafa Çetiner

Yazar 0.0/10 · 0 Oy · 2 kitap ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
0 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 797 gösterim
0 okur kitaplarını okudu.
2 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Mustafa Çetiner'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Mustafa Çetiner'in Biyografisi

Doç. Dr. Mustafa Çetiner 1964 yılında Kayseri’de doğdu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde İç Hastalıkları, 2000 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Hematoloji uzmanlığını tamamladı. 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri Chicago'da Nortwestern Üniversitesi Robert Lurie Kanser Merkezinde Hematopoyetik Kök Hücre Nakli Ünitesinde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. 2006 senesinde Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bölümü'nde doçent ünvanı alan Dr. Çetiner, Türk Tabipleri Birliği, Türk Hematoloji Derneği, American Society of Hematology, European Hematology Association, European Bone Marrow Transplantation Registry, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği gibi birçok ulusal ve uluslararası derneğe üyedir.

Çeşitli ulusal ve uluslararası dergide yayımlanmış 50'ye yakın makalesi, ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 80'e yakın bildirisi, Hematolojik Maligniteler üzerine yazılmış üç kitabı mevcuttur. “Biz Kuş muyuz yoksa Tavuk mu?”, "Sağlığınıza", "Lenfoma Tarihinden portreler" ve "Hematoloji tarihinde Kilometre taşları" isimli popüler bilim kitapları yazmıştır.

Cumhuriyet Gazetesi Bilim ve Teknoloji Ekinde 10 yıldır "Güncel Tıp" isimli köşede ve Hekimedya portalında düzenli yazılar yazmaktadır. Farmaskop dergisinde "Steteskop", Herkese Sağlık Dergisinde “İnsan Olmak” başlığı altında yazılar yayımlamıştır. Tıp eğitimi, tıbbi etik ve tıp tarihi konuları ile ilgilenen Dr Çetiner'in ülkemizdeki popüler bilim dergilerinde 200’ün üzerinde makalesi yayımlanmıştır. Doç Dr Mustafa Çetiner CNN-Türk televizyonunda yayımlanan "Kanser ve Yaşam" isimli programın devamlı konuğu ve bilimsel danışmanlığını yapmıştır.

Doç. Dr. Mustafa Çetiner Ekim 2008 tarihinden beri VKV Amerikan Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde görev yapmaktadır.

Mustafa Çetiner'in Kitapları Kitap Ekle

1. Biz Kuş muyuz Yoksa Tavuk mu? (Türkiye, Tıp ve Bilim Kültürü Üzerine Denemeler)
0,0/ 10  (0 Oy)

Mustafa Çetiner sözleri ve alıntıları Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.

Mustafa Çetiner kitap incelemeleri

Henüz inceleme eklenmedi.