Giriş Yap

Pelin Özer

Yazar
Editör
8.5
17 Kişi
Unvan
Türk Yazar
Doğum
1972
Yaşamı
1972’de doğdu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu. 2003’e dek basın ve yayın alanında çeşitli kurumlarda çalıştı. Sekiz yıldır bağımsız çalışıyor. 2005’te Latife Tekin Kitabı (söyleşi), 2007’de Cam Kulübeler (haiku) adlı kitapları yayımlandı. Şiir, yazı ve söyleşileri çeşitli dergilerde yayımlanıyor. 2010’da Boğaziçi Kitap Fuarı Haiku Yarışmasında Jüri Özel Ödülüne değer görüldü.
17 Haziran
Liya Lu
Atlasın Bir Ucunda
Cam Kulübeler
Beyaz Ev
Daha Fazla

İncelemeler

Tümünü Gör
208 syf.
·
8/10 puan
Okuma grubumdan arkadaşımın ısrarlı önerisi ile tanıştığım bu söyleşi, bir edebiyatçı gözüyle hayatı algılamak ve yazar olmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Henüz 20'li yaşlarında iken yazdığı #sevgiliarsızölüm ve #bercikristinçöpmasalları ile edebiyat dünyamızı sallayan Tekin, daha önce yorumladığım #hasanalitoptaş ve #mariovargasllosa gibi bizlere son derece samimi itiraflarla birlikte önerilerde bulunuyor. Annesinin kendisini tek başına doğurması, babasının saflığı ve merhameti, gençken katıldığı işçi örgütlenmeleri, edebiyat dünyasında yaşadıkları, okurken bir yazarda aradıkları ve daha bir çok şey. 2004'de yayımlanan bu kitap, son eserlerini içermese de, yazarın ülkemiz ölçeğinden tüm dünyaya yayılabilen görüşleri ile ilgi çekici doğrusu. En sevdiğim bölümler ise; içinde bulunduğu Sol kesimi öfkelendirip pek çok arkadaşına selamı kestiren, 'onunla yazar oldum' dediği #gecedersleri eseri üzerine yaşadıkları ve Dil ile oynadığı #aşkişaretleri eseri üzerine yaptığı yorumlar oldu. Bodrum Gümüşlük'te tıpkı aynı adlı öyküsünde olduğu gibi Gümüşlük Edebiyat Akademisi kuran, yaşadıklarını farklı kurgular, teknikler (bilinç akışı gibi) ve dil ile anlatan, daima YOKSULLAR'ın yanında yer alan değerli yazarın görüşlerine muhakkak göz atın. Bu söyleşiyi tüm yoğunluğuyla başarıyla aktarıp ilk ve son sözlerle destekleyen yazar 1000kitap.com/pelinozerm 'e teşekkürler.
Reklam
202 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Latife Tekin Kitabı, bildiğimiz söyleşi kitaplarından çok farklı. Pelin Özer hiç soru sormamış Latife Tekin'in içini dökmesini, edebiyatını, sıkıntılarını, sevinçlerini, ailesini anlatışını bir kenardan sessizce dinlemiş. O kadar samimi bir kitap ortaya çıkmış ki Latife Tekin okuyana anlatıyormuş gibi tüm perdeleri ortadan kaldırmış. Latife TEKİN'i merak edenlerin okumasını tavsiye ediyorum.
Latife Tekin Kitabı
8.8/10 · 22 okunma
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48