Puna Pamir

Yazar 0.0/10 · 0 Oy · 1 kitap ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
0 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 430 gösterim
0 okur kitaplarını okudu.
1 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Puna Pamir'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Puna Pamir'in Biyografisi

1946'da Balıkesir’de dünyaya geldi. Babası, 1952 yılında, albay rütbesiyle ve tugay komutanı olarak Kore’de şehit düştü. Annesi, İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nde 1920’li yıllarda resim eğitimi almış ilk kadınlardan biridir; bir süre öğretmen olarak çalışmıştır. Pamir, TED Ankara Koleji ve ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nü bitirdikten sonra aynı bölümde restorasyon alanında yüksek lisans derecesi aldı. Pamir İstanbul’da yaşıyor, evli, bir erkek çocuk annesi.

Öykü ve anı/öykü türlerinde yapıtlar verdi.

TRT’de radyo ve televizyon haber spikeri olarak iş hayatına başladı. Yine TRT İstanbul Televizyonu’nda program yapımcısı olarak çalıştı. Ayrıca, 6 yıl reklamcılık, 3 yıl da yayınevi yöneticiliği yaptı.

2004 yılında yayımladığı Yolculuklar adlı kitabında İstanbul ve Bodrum odaklı öykülerde “gündelik hayatın sıkıcı ayrıntılarından, tekdüze yaşantılardan ve geçmişin gölgelerinden uzaklaşmaya çalışan insanların hikâyelerini”anlattığı belirtildi (tanıtım yazısı). 2008 tarihli Benim İnsanlarım anı/öykü türünde örneklerden oluşur. Bu kitapta Pamir, çocukluk yıllarından başlayarak hafızasında yer etmiş kimi sıradan kimi sıra dışı insanların hikâyelerini anlatırken bu kez Ankara’nın tarihine bir yolculuk yapar.

Puna Pamir sözleri ve alıntıları Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.

Puna Pamir kitap incelemeleri

Henüz inceleme eklenmedi.