Richard Zimler

Richard Zimler

Yazar
7.5/10
10 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
429
Gösterim
Adı:
Richard Zimler
Unvan:
Amerikalı gazeteci,yazar,öğretim görevlisi
Doğum:
New York, 1956
320 syf.
#okudumbitti
#kitaptanıtım

Varşova Anagramları
Richard Zimler
SAYFA6 YAYINLARI
Sayfa Sayısı: 320

İyi adamlar savaştığında kötülükler savrulacak…
1940 sonbaharı. Naziler, Polonya’nın başkenti Varşova’da 40.000 Yahudinin dış dünyayla bağlantısını keserek, onları şehrin içindeki küçük bir bölgeye yerleştirir. Yaşlı bir psikiyatrist olan Eric Cohen, yeğeni ve onun dokuz yaşındaki oğlu Adam ile küçük bir apartman dairesine taşınmak zorunda kalır.

Sonunu bilseniz de elinizden bırakamadığınız, sayfaların arasında sürüklenip gittiğiniz bir kitap olmuş. Gerilim dozu oldukça yüksek.
320 syf.
·7/10
Varşova'da oluşturulmuş farklı bir Nazi kampında, ortadan kaybolup sonrasında cesetleri bulunan küçük çocukların ve çaresiz yetişkinlerin hikayesi. Sıradan Nazi kamplarından farklı bir ortam, gerilim dozu yüksek bir hikaye. Yazarın dili ve anlatım şekli, olayların kurgu olmadığına okuyucuyu ikna ediyor. Sonuç tahmin edilebilir olmasına rağmen, kitabı bırakamıyorsunuz.
320 syf.
·5/10
Bu kitabı kütüphaneden almıştım ama okumamıştım sonradan okudum. Kitap dedektif kitapları gibi heyecanlı okurken sıkılmayacaksınız. Varşova'da oluşturulmuş farklı bir Nazi kampında, ortadan kaybolup sonrasında cesetleri bulunan küçük çocukların ve o çocukların nasıl öldürüldügünü bulmaya çalşan çaresiz bir adamın hikayesi. Kitap ölen bir adamın öldükten sonra tekrar dünyaya dönüp hayatını başkasına anlatmasıyla başlıyor. Zevkli ve akıcı bir dille yazılmış olan kitap eskiden yahudilere karşı naziler tarafından yapılan zulmü tüm çıplaklığıyla gün yüzüne çıkarıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Richard Zimler
Unvan:
Amerikalı gazeteci,yazar,öğretim görevlisi
Doğum:
New York, 1956

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.