Sam Horn

Sam Horn

Yazar
8.3/10
159 Kişi
·
335
Okunma
·
24
Beğeni
·
2.984
Gösterim
Adı:
Sam Horn
Unvan:
Yaşam Koçu, Yazar
Sam Horn Entrika Uzmanı, dünyaca ünlü Yazar, dünyanın en iyi girişimci ve yöneticilere koçluk yaptı. Konuşmacı ve iletişim stratejisti.
“Herkes dünyayı değiştirmeyi düşünüyor, kimse kendini değiştirmeyi akıl etmiyor.”
Sam Horn
Leo Tolstoy
"Hayatta öğrenmesi en zor şey, hangi köprüden geçmek hangi köprüyü yakmak gerektiğine karar verebilmektir."
David Russell
Kitap kapağından da anlaşılacağı üzere sizlere sözlerin gücünü öğretiyor. Neyi ne zaman, nasıl kullanacağınızı, bir kelimeyi kullandığınızda nasıl sonuç vereceğini örneklerle pekiştiriyor ve size dil konusunda yardımcı olmaya çalışıyor.

Dil kullanımında yaptığınız hatalardan bahsediyor ve bunların üstüne çözüm odaklı bir şekilde gidiyor. Üstelik bu işlemi yaparken üslubu oldukça sade ve akıcı. Yediden yetmişe herkes Sam Horn'un üslubunu rahatlıkla anlayabilir.

Sevgili sitede kızlara yazan arkadaşlarım, bu kitabı sizlere çok öneriyorum. Bazılarınızın neden diye sorduğunu hisseder gibiyim. (Bu yazıyı okuduğunuzdan bile şüpheliyim ama neyse) Bu kitabın kapağı pembiş bi renk olduğu için metroda, kütüphanede, yolda yolakta her yerde illa birisi gelip kitabı soruyor ve aranızda bir diyalog oluşmuş oluyor bundan sonrasında top sizde :)

Kitabın fiyatı kitapcıdan alırsanız biraz tuzlu gelebilir peşinde 27 lira civarı internetten alırım ben diyorsanız en ucuz olarak bulduğum yer 19.18TL+kargo bedeli içeriyor onun linkini de buraya bırakayım

http://www.idefix.com/...urunno=0000000066647

Ben kitabı e-kitap olarak okumak istiyorum diyorsanız da

http://www.ekitapcilar.com/sam-horn-tongue-fu/
Günlük yaşamda iletişim, kendimizi daha iyi ifade edebilmemiz açısından önemli bir yer tutar.Yazar da tam bu noktada günlük yaşamda iletişim sırasında yapılan yanlışlara ve bunları nasıl en aza indirebiliriz bunları anlatmıştır.İyi bir iletişim açısından anlayış,empati ve olaylar karşısında daha nazik bir tavır sergilemek her zaman hayatımıza büyük katkı ve kolaylıklar sağlayacaktır.Şayet biri karşımızda sinirli ise ona vereceğim en ufak ters kelime bile iletişimi olumsuz etkileyebiliyor.İletişimimize katkı sağlayacak faydalı gördüğüm kitaplardan biri idi.
Kitabı bugün bitirdim. Yorumuma gelirsek uzun zamandır geçmiş hakkında düşünmeyen ya da düşündüğüm zamanda zaten ben haklıydım diye geçinen ben, bu kitabı okurken bir bir yaptığım hataları gördüm. Sürekli geçmişe döndüm ve acaba şunu şöyle söylemeseydim veya susmayı tercih etseydim ne olurdu diye düşünmekten kendimi alıkoyamadım.

Çok öğretici bir kitap. Ayrıca yazarın kitapta verdiği gerçek örnekler anlattıklarını hayatınızda nasıl uygulayacağınıza dair ufak ipuçları. Aynı zamanda her konu bitiminde anlattığı konuya dair yaptığımız konuşma yanlışlarını ve onları nasıl doğru şekilde kullanabilecğimizi anlatan ufak bir özet bulunuyor.

Eğer sizde benim gibi doğru bildiklerim her zaman doğrudur başka yol yoktur diye düşünenlerdenseniz bu kitabı okuyun derim çünkü bu kitap bana sükunetin ve doğru düşünmenin hazine olduğu gösterdi.
Kitap aslında sihirli kelimeler ve yöntemlerle sizin anlaşılabilirliğinizi ve savunmanızı artırırken, anlatımın kolay ve akıcı olması klasik psikoloji kitaplarından ayrılmasına neden olmuştur tavsiye edeceğim kitaplar arasında
Münakaşalardan Zarif Bir Şekilde Sıyrılın:
"Hayatta mutluluk kısmen kavga vermekten değil kavgadan kaçınmaktan gelir.
Ustaca bir rica kendi başına bir seferdir"
Günlük yaşamda karşılaştığımız, stresli, kızgın, öfkeli düşüncelerin önüne daha olumlu daha az stres ve doğru cümleler kurarak olumsuzlukları yok etmeyi önermiş. Yazarında dediği gibi kitabin hepsini bir anda uygulamaya geçiremezsiniz. Nerden başlayacağınıza siz karar vererek başlayın demiş. Güzel ve okumaya değer bir kitap karşındaki insanın dinlenmesi, dinlerken onun aklından geçenleri anlayabilnmesi nasıl yaklaşması gerektiği bilmek çok önemli. Haklısınız demenin insanları küçültmek yerine daha anlamlı bir yaklaşımla karşılanacağına dair muhteşem bilgiler içeriyor.
Merhaba :)
İletişimde zorlanıyorsanız, neyi ne zaman söyleyeceğinizi bilmiyor, sözlerinizin esiri olmak istemiyorsanız bu kitap tam size göre! Bu kitapta yazar 30 başlık altında sözlerin hakkından gelmeyi çok iyi anlatmış. Yaşanmış olaylarla da süslemiş. Sonuna da eylem planı eklemiş. Daha ne olsun :)
Keyifli okumalar :)
İnsanlarla anlaşmazlıklarınızı sorunlarınızı uyuma taşımak istiyorsanız okumanızı tavsiye ederim. Bazı söylenenler nefsi zorlasa da empati zeminine oturtulunca insanların saygı ve anlayışı yükselebiliyor. Sözlü çatışmalardan ağız kavgalarından en akıllıca yoldan sıyrılmanın pratik yollarını içeriyor. Atışma sonrası benim gibi keşke şunuda söyleseydim dememek için en akıllıca cevapları bizlere sunan kitap. Başarılı..
İletişim becerileri üzerine oldukça etkili bir kitap tongue fu. Bu tarz konularda yazılmış türevleri arasında ayrı bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. Kişisel gelişim, dili ve konuşmayı geliştirme ve iletişim çatışmalarını önleme konusunda çok başarılı ve faydalı buldum.
Kitapta günlük hayattaki yanlış davranışlar ve doğruları. Hitap konusunda kullanılan sözcüklerin insanı nasıl etkilediği anlatılıyor. Kitaptaki fikirlerin örneklerle somutlaştırması iyi olmuş, anlaşılmasını kolaylaştırmış.
Okumanın amacı öğrenmektir. Öğrenmenin amacı ise bilgi değil eylem olmalıdır. Kullanılmayan bilgi, güç değil yüktür. Her kitap gibi Tongue fu da çok güzel şeyler öğretiyor. Uygulamanın bir anda olmayacağını ve parçalara bölünerek ve sabırla olacağını bildiriyor. Vazgeçmedikçe başarılabileceğini söylüyor.
İnsanların daha iyiye ulaşmasına katkıda bulunacağını düşündüğüm güzel bir eser

Yazarın biyografisi

Adı:
Sam Horn
Unvan:
Yaşam Koçu, Yazar
Sam Horn Entrika Uzmanı, dünyaca ünlü Yazar, dünyanın en iyi girişimci ve yöneticilere koçluk yaptı. Konuşmacı ve iletişim stratejisti.

Yazar istatistikleri

  • 24 okur beğendi.
  • 335 okur okudu.
  • 82 okur okuyor.
  • 540 okur okuyacak.
  • 22 okur yarım bıraktı.