1000Kitap Logosu
Sam Horn
Sam Horn
Sam Horn

Sam Horn

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
1.215 Kişi
3.465
Okunma
141
Beğeni
8,7bin
Gösterim
Unvan
Yaşam Koçu, Yazar
Yaşamı
Sam Horn Entrika Uzmanı, dünyaca ünlü Yazar, dünyanın en iyi girişimci ve yöneticilere koçluk yaptı. Konuşmacı ve iletişim stratejisti.
Ebru Ceylan
Tongue Fu'yu inceledi.
289 syf.
·
14 günde
·
9/10 puan
Sözlü Dövüş Sanatı
Kitabı bugün bitirdim. Yorumuma gelirsek uzun zamandır geçmiş hakkında düşünmeyen ya da düşündüğüm zamanda zaten ben haklıydım diye geçinen ben, bu kitabı okurken bir bir yaptığım hataları gördüm. Sürekli geçmişe döndüm ve acaba şunu şöyle söylemeseydim veya susmayı tercih etseydim ne olurdu diye düşünmekten kendimi alıkoyamadım. Çok öğretici bir kitap. Ayrıca yazarın kitapta verdiği gerçek örnekler anlattıklarını hayatınızda nasıl uygulayacağınıza dair ufak ipuçları. Aynı zamanda her konu bitiminde anlattığı konuya dair yaptığımız konuşma yanlışlarını ve onları nasıl doğru şekilde kullanabilecğimizi anlatan ufak bir özet bulunuyor. Eğer sizde benim gibi doğru bildiklerim her zaman doğrudur başka yol yoktur diye düşünenlerdenseniz bu kitabı okuyun derim çünkü bu kitap bana sükunetin ve doğru düşünmenin hazine olduğu gösterdi.
Tongue Fu
8.3/10
· 3.058 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
71
Ayşe Sönmez
Tongue Fu'yu inceledi.
289 syf.
·
Puan vermedi
Halkla iç içe olduğunuz bir mesleğiniz varsa, iletişim konusunda yeterince iyi olmadığınızı düşünüyorsanız, zorlu insanlara karşı kendinizi korumanın yollarını arıyorsanız, geçmişi temcit pilavı gibi çiğneyen insanlar tanıyorsanız Tongue Fu çok yerinde bir tercih olacaktır. Sözlü saldırılarla durum kaosa ilerlemeden nasıl başa çıkılabileceği hakkında teorik bilgilerlerden tutun yanlış tutumlarımızı nasıl değiştirebileceğimiz üzerine uygulamalı tavsiyelere kadar birçok şeyden oluşuyor. Günlük hayatta, iş hayatında alışkanlık haline getirdiğimiz hangi olumsuz ifadelerin bakış açımızı körelttiğinin farkına vardırıyor. Her bölüme özel birbirinden anlamlı alıntılarla ve yazarın, seminerleri sırasında okurların da sorduklarını soran insanlara verdiği yanıtlarla en az bir şey öğretecek. Her bölüm sonunda "Şöyle bir olay karşısında tavrın nasıl olur?" şeklinde eylem planları da mevcut. Kitabı okumuş olanlara ve ilgilenenler olursa diye naçizane bir yorumum daha var. Bu kitabın içindeki alıntılar daha iyi bir birey ve daha iyi bi dünya yaratmak için. Yani ortamlarda satmak için ezberlemek yerine hayatımıza yön vermeyi denemeliyiz. Böylelikle kitabı herkesin okumasına gerek kalmadan ektiğimiz iyiliği biçeriz. Son olarak, tarifini tek bir alıntıyla özetlemek istiyorum. "Yeni manzaralar aramak yerine yeni gözler geliştirin." Marcel Proust
Tongue Fu
8.3/10
· 3.058 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
Şeyma EKİNCİ
Tongue Fu'yu inceledi.
289 syf.
·
11 günde
·
Puan vermedi
Kitabı beğendim. Örneklendirmeler felsefesini anlamanızı kolaylaştırıyor. Kaba sözler/durumlar karşısında nezaketimizi korumaya nasıl devam edebiliriz? İşbirliğine kapalı insanları ortak paydaya nasıl çekebiliriz? Dürüst davranmayan insanlara nasıl onurlu karşılık verebiliriz? Kısaca yara almadan ve yaralamadan, doğru olan davranışı layıkıyla nasıl yapabiliriz? Olumsuz durumlar olduğunu varsayacağımız bu sorunların sözcükler ile nasıl aydınlık tarafa çekebileciğimizi ve kafamızda sorun olmaktan nasıl çıkaracağımızı öğreneceğiz. Farkettiğim bir diğer nokta yazarın bize anlattığı komplike durumlar ve o durumları yumuşatacak cümleler aslında "ben" demekten geri durmayı başarmış insanların kurabileceği cümleler. Dinimizdeki karşılığına: nefsi terbiye etmek tevazu sahibi olmak ve yaratandan ötürü yaratanı severek insanı anlamaya çalışmak diyebiliriz galiba. Gemileri yakmak yerine 10sn bile olsa gerçekten yakıp yıkmak mı yoksa yapıcı olmak mı huzura kavuşturacak davranış olur? Bu basit kâr zarar hesabını yapabilecek aklı selime ulaşmak.
Tongue Fu
8.3/10
· 3.058 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6