Giriş Yap

Sam Horn

Yazar
8.3
1.471 Kişi
Unvan
Yaşam Koçu, Yazar
Yaşamı
Sam Horn Entrika Uzmanı, dünyaca ünlü Yazar, dünyanın en iyi girişimci ve yöneticilere koçluk yaptı. Konuşmacı ve iletişim stratejisti.

İncelemeler

Tümünü Gör
432 syf.
·
Puan vermedi
Məncə hər kəsin oxumalı olduğu kitabdır. Kitab, özgüvənimizin insanlarla olan münasibətimiz və məhsuliyyətlərimizə bağlı olduğunu söyləyir. Diqqət etsəniz görərsiniz ki məhsuliyyət sahibi və toplum içərsində çox vaxt keçirən insanlar daha özgüvənli olurlar. Bu kitab bizi insanlarla münasibət qurmaqda cəsarətləndirib motivasiya edir. Eyni zaman da mövzu sonunda tapşırıqlara da yer ayrılması kitabın ən sevdiyim xüsusiyyətlərindən biridir. Oxuyalı çox uzun müddət oldu ama buna baxmayaraq çox faydasını görmüşəm. Oxumaq istəyənlərə, bu yolda uğurlar diləyirəm!
4 yorumun tümünü gör
Reklam
289 syf.
·
17 günde
·
8/10 puan
Derviş Yunus der ki Söz ola kese savaşı Söz ola kestire başı Söz ola ağulu aşı Yağ ile bal ede bir söz Tongue Fu felsefesi der ki Tongue Fu, bir kavga değil incelik sanatıdır. Söz-ün adabı ve edebi, ne demek istediğini birazda nasıl dediğin belirliyor. Bu sözler bu sözler oldukça çok yaktı canımızı.. Eh işte dilden çıkınca kölesisin artık.. Bu kitaba inceleme yapmak için 1 hafta kadar beklemem gerekti. Neden? Ne okudum ben demek için, ne öğrendim ve öğrendiklerimi şu 1 haftalık zaman diliminde uygulaya bildim mi acaba peki bir başarı sağladı mı bu? Evet, demek istiyorum bu cevaba. Ve sağladığı fayda su götürmez bir gerçek. Normal zamanlarda ki inceliğime şimdi de biraz bilgelik ekledim ve 1 hafta içinde pekala şeyler oldu. Öncelikle kız kardeşimle muhabbet etmemiz bir saate yakın bir süre sadece konuştuk daha doğrusu o konuştu ben dinledim. Bu zamana kadar ki olan konuşmalarımızda neyin yanlış olduğunu fark etmemi sağladı bu kitap. Konuşmamızda sadece bu kitabı denemek istedim. Ve inanılmaz bir başarı sağladım. Öyleki Asker yerim belli olduğunda Kız kardeşim anneme gidip" abim benim dert ortağımdı benimle konuşup sohbet ediyordu imkanı yok o kadar bekleyemem" demesi yanlış olanı ayıkladığımı gösterdi. İyi dilli olmakta doğru kelimeler ile birleşmeyince aslında bir işe yaramıyor. Peki bunu her alanda uygulaya bilir miyiz? Zor. Özellikle Türkiye gibi barzonun, sığırın bol olduğu otlak araziler de bazı uygulamalar, sizin fena halde dayak yemenize sebep olur ve yinede nabza göre şerbet deyimini iyi uygularsak belki... Öğretici ve yol gösterici bir kitap. Çok fazla alıntı yapılacak cümle olmasına rağmen hiç alıntı yapmadım... Çünkü hepsi başka yazarlara ait ve başka kitaplardan. Bilemiyorum alıntı yapma korsancılık gibi geliyor. Bir ara yazar hanım kitabın en güzel yerinde "Şu kitabımı da alabilirsiniz" gibi bir cümle kurmaz mı? Reklam girdi araya güya okuyucuyu yumuşatıp kitap satacak. Zaten inceleme yapmakta eskisi gibi keyif vermiyor. Buraya kadar geldiysen tebrik ederim. Dünya Klasiklerinde görüşelim.
Tongue Fu
8.3/10 · 3.875 okunma
289 syf.
·
9/10 puan
İnsanın var olduğu her yerde görüş ayrılıkları ve tartışmalar kaçınılmazdır. Peki hayatımızın her alanında karşılaştığımız bu kritik anları yara almadan ve yaralamadan; pişmanlıklar yaşamadan nasıl yönetilebiliriz? Bu noktada kitap, daha yapıcı iletişim ve bakış açısına sahip olmamızı sağlayacak somut adımlar sunuyor. Hızlıca okuyup bir kenara koyamadığım; üzerine düşünüp notlar aldığım, faydalı bir kaynak oldu benim için. Öneri olarak bırakıyorum.
Tongue Fu
8.3/10 · 3.875 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42