1000Kitap Logosu
Serap Yeşiltuna

Serap Yeşiltuna

Yazar
Çevirmen
BEĞEN
TAKİP ET
9.3
25 Kişi
64
Okunma
9
Beğeni
1.072
Gösterim
Unvan
Yazar,Akademisyen
Doğum
Balıkesir,1980
Yaşamı
Serap Yeşiltuna 1980 yılında Balıkesir Gönen'de doğdu. Gönen Ömer Seyfettin Lisesi'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne girdi. Üniversite yıllarında Atatürkçü Düşünce Kulübü Başkanlığı'nı yürüttü. İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü'nde yüksek lisans yaptı.
İpek
Türk Kültürünün Kadın Kahramanları'ı inceledi.
214 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
14 MÜKEMMEL TÜRK KADINI
Korkusuz, inatçı, güçlü, her şeye ve herkese rağmen daima dimdik ayakta. Aklına koyduğu her şeyi yapan kadınlar. Atın üstünde savaşan, göklerdeki ilk kadın askerî pilot olan, o dönemde yaşayan yobazlara inatla, karşılarında dimdik durarak kendini kabul ettiren, kadınlığın 'eksiklik' olmadığını gösteren, hadsizlere haddini bildiren Türk kadınları. Bu Türk kadınları içimi ne kadar huzur ve gururla doldursa da kitabı bitirdikten sonra bir an boşluğa düştüm, günümüzdeki algılara bakıp oldukça üzüldüm. Okuyalım! Okuyalım ki bu algıları kıralım, kim olduğumuzu hatırlayalım. Biz Türk kadınıyız!
Türk Kültürünün Kadın Kahramanları
Okuyacaklarıma Ekle
6
Kitap Kurduu
Türk Kültürünün Kadın Kahramanları'ı inceledi.
216 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Gerçekten kitapta olmayı hakeden kadın değerlerimiz ile dopdolu olan bir kitap. Bazı isimleri bilmediğim için kendimi kötü hissetmeme sebep olan kitap. Yazarını tuyap fuarında tanımama sebep olan kitap. Kesinlikle tavsiye ederim. Türk gururunu yansıtan bir eser olmuş
Türk Kültürünün Kadın Kahramanları
Okuyacaklarıma Ekle
6
İremD
Türk Kültürünün Kadın Kahramanları'ı inceledi.
216 syf.
·
Puan vermedi
"Türk kültürünün kadın kahramanları"
Çok sevdiğim ve değer verdiğim bir büyügümün hediyesiydi bu kitap. Merakla okudum ve bilmediğim bir çok şeyide öğrendim. Yazar bu kitapda; Türk Kadınının Türk Kültüründe ki değerini anlatıyor. Kendi mesleklerinde ilk olan bu iş kadına göre degil diyenlere inat bütün mücadeleye ve zorluğa göğüs geren, savaşcı ruhlarıyla, kalemleriyle, hayatlarıyla yön veren kadınların hayatını kaleme almış yazar. Herkesin bu kitapda ki degerli kadınlardan birseyler bulacağını,örnek alacagını düşünüyorum. Yazarında dediği gibi ; Yeri geldiğin de Samiha Ayverdi, Sabiha Gökçe, Afet İnan olup bu azme ve çalışkanlığı örnek alıcaksınız, gurur duyucaksınız.mutlaka her kesimin kütüphanesinde bulunması gereken bir eser.
Türk Kültürünün Kadın Kahramanları
Okuyacaklarıma Ekle
17