Sharon Smith

Sharon Smith

Yazar
8.0/10
5 Kişi
·
20
Okunma
·
7
Beğeni
·
381
Gösterim
..sosyal erk aracıyla kadının teslim alınmasının ne demek olduğunu hayatları boyunca bilmeyecek olan erkeklerin; gerçek aşk dışında başka herhangi bir nedenle kendini bir erkeğe bırakmanın ya da ekonomik kaygılardan ötürü kendini sevgilisine bırakamamanın ne demek olduğunu asla bilmeyecek olan kadınların kuşağı…
Toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili medyanın sunduğu bulgular genellikle ortalama bir kadının nasıl geçindiğiyle değil, profesyonel meslek sahibi kadın sayısındaki artışla ilgili olmaktadır.
İşçi sınıfı ailesinin kapitalizmle ilişkisi göz önüne alındığında sorunların çözümü, kimi feministlerin iddia ettiği gibi erkeklerin ev işlerinde daha fazla sorumluluk almaya ikna edilmesi değildir. Biz sosyalistler, erkeklerin ev işlerini paylaşmasından yana olsak da bunun kadınlara uygulanan baskıya çözüm olacağına dair feminist yanılgıya kapılmıyoruz çünkü yeniden üretim özelleştirilmiş olmaya devam edecek. Bu çözüm yalnızca işçi sınıfı ailelerini etkileyecektir.
1970’lerin kadın hareketleri, kadın eşitliği için mücadele eden binlerce kadını ve erkeği kapsamış, işçi sınıfından milyonlarca kadında heyecan yaratmıştı. Hareket, en önemlisi kürtaj hakkı olan kimi önemli reformların hayata geçirilmesini, eşit ücret ve devlet tarafından sübvanse edilen çocuk bakımı taleplerinin doğmasını sağlamıştır.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.