Simon Lewis

Simon Lewis

Yazar
7.4/10
25 Kişi
·
70
Okunma
·
2
Beğeni
·
970
Gösterim
Adı:
Simon Lewis
Unvan:
İngiliz Romancı ve Senaryo Yazarı
Doğum:
Newport , Monmouthshire , İngiltere, 1971
"Gençken bir fark yaratmak istiyordum. Aptal ve hatalıydım ama umursamaz değildim. Sosyalizmi inşa etmek istedim. Hepimiz istedik. Sonra farkına vardım ki, o da başka bir haraç düzeni ve sen de kodamanların piyonusun."
Kendi sınıfından insanların arasına kabul edilmek için fazla eğitimliydi. Eğitimli insanların arasına kabul edilmek içinse, yeterince eğitimli değildi. Hiçbir yere uymuyordu.
ANTİSOSYAL DAVRANIŞ BOZUKLUĞU KARARI . İngiltere'de , ihbar üzerine değerlendirilen ve para cezasıyla 5 yıla kadar hapis cezasını öngören kabahatlere verilir .
Umutsuzluk büyük bir kaya gibi içine oturmuştu; hareketsizdi, içinde yer etmeye ve yüreğini tıkamaya başlamıştı. Sakinleşemiyordu.
Kendisinin tek başına, onların ise dört kişi olmasına aldırış etmiyordu. Aldığı risk, yaşamak veya ölmek, umurunda değildi. Tek endişesi, içlerinden birisini bile öldüremeden durdurulmaktı.
İşte, ister köylü ister polis ya da yabancı olsun, tüm insanlığın paylaştığı bir şey vardı. Her biri boşlukta salınan aynı küçük kürenin sakinleri değil miydi?
408 syf.
·10/10
Dedektif Jian, üniversite öğrenimi için İngiltere'ye giden ve neredeyse hiç ilgilenmediği kızından aldığı telefon ile ne yapacağını şaşırmış ve bir o kadar da endişelenmişti. İngiltere'ye gittiğin de ise kızının yaşadığı evde karşılaştığı manzara hiç hoşuna gitmemişti.İpucu bulmak için ne dili ne de İngiltere yasaları hakkında bilgisi vardı, ama söz konusu kızı olduğu için elinden gelenin fazlasını yapmaya başladı....Keyif ile okumuştum...
408 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı okurken kendimi bir aksiyon filminde gibi hissettim. Chaki Chan, Jet Li ve Jason Statham gibi ünlü isimlerin yer aldığı bir film mesela. Ama anlattığı sadece boş bir aksiyon macerası değildi elbette. Çaresiz insanın her türlü şeyi yapabilme potansiyeline sahip olduğunu gördüm. Ve bir kez daha anladım ki insan hayatı çok değerli olduğu halde oldukça ucuza satılıyor...
Kitap oldukça sürükleyici, sayfalar kendiliğinden çevriliyor. İçinde güzel sosyal mesajlar var. Kopuk aile ilişkileri, insan kaçakçılığı, çaresizlik... Her şey insan için. Mecbur kalınca insanın belki de yapamayacağı şey yoktur.
Son olarak güzel, keyifli, sürükleyici bir kitap. Okumak isteyenlere tavsiye ederim.
408 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Kızını ingilterede okumaya gonderen çinli polis bir babanın , kızının yardim et mesajıyla İngiltereye gitmesi ve bu arada ayni şekilde karısını arayan " romanda acayip uyuz oldum bu adama Ding ding ismi " ırkçılık " ten rengi değıl ülke olarak " , insan kaçakçılığı , mafya ile mücadelesini veren şaşırtıcı bir kitaptı .

Yazarın biyografisi

Adı:
Simon Lewis
Unvan:
İngiliz Romancı ve Senaryo Yazarı
Doğum:
Newport , Monmouthshire , İngiltere, 1971

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 70 okur okudu.
  • 32 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.