Tracy Hogg

Tracy Hogg

Yazar
8.1/10
14 Kişi
·
53
Okunma
·
0
Beğeni
·
783
Gösterim
Adı:
Tracy Hogg
Unvan:
Hemşire
Doğum:
Doncaster, 1960
Ne kadar küçük olursa olsun, konuşurken bebeğinizin gözünün içine bakın. Birkaç ay ya da bir yıl kadar sizi cevaplayamasa da , aslında tüm dediklerinizi duyuyor ve size kendi cıvıldamaları ve ağlayışlarıyla karşılık veriyor.
Oyun sayesinde çocuklar nesneleri nasıl kullanabileceklerini öğrenir. Sebep ve sonuç ilişkisini de oyunlarla öğrenirler, öğrenmeyi de oyunla öğrenirler: ilk denemelerinde bir şeyi çalıştırmakta başarılı olamamalarından doğan sıkıntıyı tolere etmeyi, sabırlı olmayı ve bir eylemi defalarca tekrar etmeyi öğrenirler. Çocuğunuzu yüreklendirdikten sonra, kenarda oturup arkanıza yaslanarak onun dünyanın farkına varma sürecini izlediğinizde; göreceksiniz ki bebeğiniz harika bir maceraperest ve başarılı bir bilim insanı, kendi kendine oynamayı beceren ve hiçbir zaman "sıkıldım "demeye bir çocuk olmuş.
Anneannem hayal gücüme sürekli meydan okurdu. Bir mağazanın vitrininde bir gelinlik görür, “Sence bu gelinlik için kaç kişi çalışmıştır?” diye sorardı. Eğer ben “iki” diye kestirip atarsam daha fazla ayrıntı için bana baskı yapardı: “Gelinliği mağazaya nasıl getirmişler? Gelinlik nerede yapılmış? İncilerini kim dikmiş?” Benimle işini bitirdiğinde, ben, Hindistan’da, sonunda o gelinlikte kullanılmış pamuğun tohumlarını eken çiftçiyi hayal ediyor olurdum.
528 syf.
·366 günde·Beğendi·8/10
Piyasada bebek bakımı ve sorunların çözümüne ait yüzlerce kitap var. Bu kitap hepsinin arasından sıyrılıp öne çıkmış durumda. Bunu yapabilmesinin yegane sebebi de kullandığı yalın dil. Aslında bu anlamda çevirmene de teşekkür etmek gerekir. Keza ben kitabın orijinalini de okudum ve çevirisinin çok iyi olduğunu o vakit anladım.
528 syf.
·24 günde·Beğendi·10/10
Bebeğimin sık beslenme sorunu ve en önemlisi uyku probleminden bezmiş bir durumdayken aldım bu kitabı. Ve dediklerini mızıkçılık yapmadan uyguladım. Gerçekten de program değil bir rutin oluşturunca herşey daha güzel oluyor. Tek sorunumuz kısa gündüz uykuları. Bakalım dediği yöntemle bu da çözüme kavuşacak mı? "Denedim ama bu yöntem işe yaramıyor" demeyin çünkü Tracy Hogg'un dediği gibi mutlaka bir yerlerde mızıkçılık yapıyorsunuzdur. Ya hatalı ya da eksik olan birşeyler vardır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tracy Hogg
Unvan:
Hemşire
Doğum:
Doncaster, 1960

Yazar istatistikleri

  • 53 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.